Nagyszabású ünnepségen mutatták be Gy. Dobos Mariann: Közösséget építünk – Egy látássérült szervezet élete című könyvét. A könnyed, olvasmányos írás a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE) tevékenységét mutatja be sok színes képpel, érdekes interjúkkal, több mint 200 oldalon.
Az eseménynek a Zuglói Civil Ház adott otthont, ahol a támogatók, a VGYKE munkatársai, a társszervezetek képviselői és számos meghívott vendég együtt ünnepeltek.
Először Fodor Ágnes köszöntötte az egybegyűlteket. A VGYKE elnöke szerint Gy. Dobos Mariann írása korszakalkotó jelentőséggel bír, új perspektívát nyithat a fogyatékosügy területén, szélesítheti a társadalom látókörét. A vak és gyengénlátó embert a gyógypedagógia témájával foglalkozó könyvek és egyéb alkotások általában támogatásra szorulónak ábrázolják. A most megjelenő, köznyelven megfogalmazott kiadvány szakít ezzel: tabukat feszeget, újabb kérdéseket boncolgat és olyan pozitív üzeneteket, szempontokat, szituációkat fogalmaz meg, amelyek a hétköznapok szintjén a társadalomban, fogyatékosságtól függetlenül bárki életében előfordulhatnak. A könyv különleges élményt nyújthat bárkinek. Az interjúk, a mély gondolatok, az illusztrációk és a fotók bepillantást engednek a VGYKE munkájába, a látássérültek hétköznapjaiba, sikereibe.
A szerkesztő Dunay Csilla, a VGYKE munkatársainak emberi tartását emelte ki beszédében. A könyv elején megjelenő ábra: egy fa, a szervezet életerejét, összetartását, valamint szerteágazó tevékenységét és kapcsolatait szimbolizálja.
Az írás számos, a látássérültek hétköznapjait bemutató témát dolgoz fel. Ezen túlmenően az egyesület működésébe, nagyobb eseményeibe enged betekintést, úgymint: projektek, pályázatok, érdekvédelmi munka, Louis Braille Támogató Szolgálat, és még sorolhatnám.
Akkor lesz valami igazán jó, ha létrehozóját erős motiváció vezeti – vallja Gy. Dobos Mariann, a Közösséget építünk írója. A szerzőt Bartha Zsuzsanna, a Vakok Világa egykori munkatársa vezette be a látássérültek világába. Az újságíró kezdetben a lapnak készített cikkeket, később az olvasószerkesztője lett. Munkája alatt ismerkedett meg a VGYKE alapítóival: Fodor Ágnessel, Berke Mónikával és Németh Orsolyával. Az egyesület sorsát mindig figyelemmel kísérte. 2014-ben fogalmazódott meg a könyv kiadásának gondolata. Az éveken át tartó megfeszített munkáról a hangfelvételek, a jegyzetek, a végeredményről pedig a nyomtatott formát öltött, még festék illatú könyvlapok árulkodnak. Megtalálható benne a szervezet történetének számos mozzanata, kiemelkedő alakjai. A munkatársaknak történetmesélést jelent, új összefüggések feltárását, másoknak alkalmat ad látássérült példaképek megismerésére.
Az ünnepségen szót kaptak a támogatók is. Szabó Rebeka Budapest Főváros Zugló Önkormányzat alpolgármestere büszke arra, hogy a XIV. kerület számos fogyatékosokkal foglalkozó intézményt befogad. Tudja, hogy a VGYKE hosszú évek kitartó munkájával építette fel közösségét és kapcsolatait. A könyv közvetít az ép látásúak felé, segít abban, hogy Zugló mindenkinek közös otthona legyen.
Kővári Edit, a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa (FESZT) elnöke az érintettek közösségösszetartó szerepét hangsúlyozta. Elmondta, hogy a gondolatsorok tartalma a cselekvés mögött rejlő értékeket is megmutatja.
A „Budapest Bank Budapestért” Alapítvány ügyvezetője gratulált a szervezetnek és további szép eredményeket kívánt
.A VGYKE vezetősége oklevéllel köszönte meg és ismerte el a Közösség lámpásainak és a kistérségi egyesületeknek a tevékenységét, amelyeket a díjazottak Szabó Rebekától vettek át (valójában Fodor Ágnes elnök és Mészáros Ágnes alelnök adta át az elismeréseket – a szerkesztő kiegészítése).
A rendezvény irodalmi műsorral ért véget, ahol Krizbai Teca énekkel, Ézsiás László verssel, Weszely Ernő harmonikával és a Vakrepülés Színjátszó Egyesület műsorával szórakoztatta a közönséget.
A kiadványt 1000 példányban nyomtatták ki, de hamarosan a VGYKE honlapján elektronikus formában is olvasható lesz. Jövőre az MVGYOSZ elkészíti a hangos változatot, így azt bárki kedvére tanulmányozhatja, lapozgathatja.
Kovács Judit
Megjelent: a Vakok Világa 2017. decemberi számában
gyengénlátó Archives - Oldal 221 a 294-ből - Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Közösséget építünk
Nagyszabású ünnepségen mutatták be Gy. Dobos Mariann: Közösséget építünk – Egy látássérült szervezet élete című könyvét. A könnyed, olvasmányos írás a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE) tevékenységét mutatja be sok színes képpel, érdekes interjúkkal, több mint 200 oldalon.
Az eseménynek a Zuglói Civil Ház adott otthont, ahol a támogatók, a VGYKE munkatársai, a társszervezetek képviselői és számos meghívott vendég együtt ünnepeltek.
Először Fodor Ágnes köszöntötte az egybegyűlteket. A VGYKE elnöke szerint Gy. Dobos Mariann írása korszakalkotó jelentőséggel bír, új perspektívát nyithat a fogyatékosügy területén, szélesítheti a társadalom látókörét. A vak és gyengénlátó embert a gyógypedagógia témájával foglalkozó könyvek és egyéb alkotások általában támogatásra szorulónak ábrázolják. A most megjelenő, köznyelven megfogalmazott kiadvány szakít ezzel: tabukat feszeget, újabb kérdéseket boncolgat és olyan pozitív üzeneteket, szempontokat, szituációkat fogalmaz meg, amelyek a hétköznapok szintjén a társadalomban, fogyatékosságtól függetlenül bárki életében előfordulhatnak. A könyv különleges élményt nyújthat bárkinek. Az interjúk, a mély gondolatok, az illusztrációk és a fotók bepillantást engednek a VGYKE munkájába, a látássérültek hétköznapjaiba, sikereibe.
A szerkesztő Dunay Csilla, a VGYKE munkatársainak emberi tartását emelte ki beszédében. A könyv elején megjelenő ábra: egy fa, a szervezet életerejét, összetartását, valamint szerteágazó tevékenységét és kapcsolatait szimbolizálja.
Az írás számos, a látássérültek hétköznapjait bemutató témát dolgoz fel. Ezen túlmenően az egyesület működésébe, nagyobb eseményeibe enged betekintést, úgymint: projektek, pályázatok, érdekvédelmi munka, Louis Braille Támogató Szolgálat, és még sorolhatnám.
Akkor lesz valami igazán jó, ha létrehozóját erős motiváció vezeti – vallja Gy. Dobos Mariann, a Közösséget építünk írója. A szerzőt Bartha Zsuzsanna, a Vakok Világa egykori munkatársa vezette be a látássérültek világába. Az újságíró kezdetben a lapnak készített cikkeket, később az olvasószerkesztője lett. Munkája alatt ismerkedett meg a VGYKE alapítóival: Fodor Ágnessel, Berke Mónikával és Németh Orsolyával. Az egyesület sorsát mindig figyelemmel kísérte. 2014-ben fogalmazódott meg a könyv kiadásának gondolata. Az éveken át tartó megfeszített munkáról a hangfelvételek, a jegyzetek, a végeredményről pedig a nyomtatott formát öltött, még festék illatú könyvlapok árulkodnak. Megtalálható benne a szervezet történetének számos mozzanata, kiemelkedő alakjai. A munkatársaknak történetmesélést jelent, új összefüggések feltárását, másoknak alkalmat ad látássérült példaképek megismerésére.
Az ünnepségen szót kaptak a támogatók is. Szabó Rebeka Budapest Főváros Zugló Önkormányzat alpolgármestere büszke arra, hogy a XIV. kerület számos fogyatékosokkal foglalkozó intézményt befogad. Tudja, hogy a VGYKE hosszú évek kitartó munkájával építette fel közösségét és kapcsolatait. A könyv közvetít az ép látásúak felé, segít abban, hogy Zugló mindenkinek közös otthona legyen.
Kővári Edit, a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa (FESZT) elnöke az érintettek közösségösszetartó szerepét hangsúlyozta. Elmondta, hogy a gondolatsorok tartalma a cselekvés mögött rejlő értékeket is megmutatja.
A „Budapest Bank Budapestért” Alapítvány ügyvezetője gratulált a szervezetnek és további szép eredményeket kívánt
.A VGYKE vezetősége oklevéllel köszönte meg és ismerte el a Közösség lámpásainak és a kistérségi egyesületeknek a tevékenységét, amelyeket a díjazottak Szabó Rebekától vettek át (valójában Fodor Ágnes elnök és Mészáros Ágnes alelnök adta át az elismeréseket – a szerkesztő kiegészítése).
A rendezvény irodalmi műsorral ért véget, ahol Krizbai Teca énekkel, Ézsiás László verssel, Weszely Ernő harmonikával és a Vakrepülés Színjátszó Egyesület műsorával szórakoztatta a közönséget.
A kiadványt 1000 példányban nyomtatták ki, de hamarosan a VGYKE honlapján elektronikus formában is olvasható lesz. Jövőre az MVGYOSZ elkészíti a hangos változatot, így azt bárki kedvére tanulmányozhatja, lapozgathatja.
Kovács Judit
Megjelent: a Vakok Világa 2017. decemberi számában
A budapesti Ügyfélszolgálatunk év végén zárva tart
Kép forrása: www.hotelvisegrad.hu
Felhívjuk tisztelt Tagjaink, illetve olvasóink figyelmét, hogy az év utolsó ügyfélfogadási napja 2017. december 22. péntek.
Az első nyitvatartási nap 2018. január 2. kedd, mely naptól kezdve a megszokott félfogadási rend szerint várjuk tagjainkat, ügyfeleinket.
Mindenkinek kellemes ünnepeket, jó pihenést kívánunk!
Megértésüket köszönjük!
Az ügyfélszolgálat csapata
André Derain: Halászkikötő
André Derain (Chatou, 1880.június 10. – Garches, 1954. szeptember 8.) francia festő, szobrász, a 20. századi francia festészet egyik kiemelkedő alakja.
1898-1900-ig a Carriére Akadémiára járt, itt ismerkedett meg Henri Matisse-szal. Fontosabb volt azonban Maurice de Vlaminck-kel való találkozása, akivel később közös lakást béreltek Chatou-ban. Vlaminck lelkesedése, hogy a színt tegyék meg az expresszivitás elsődleges hordozójának, Derain-re is átragadt. 1905-ben Collioure-ben együtt dolgozott Matisse-szal. Derain van Gogh-ot és a neoimpresszionizmust összegezve az újabb hatásokkal jutott el a táj harmonikusan dekoratív ábrázolásáig. Színei határozott kontúrokkal körülfogott, nagy felületekké olvadnak.
Alább meghallgatható a hangos festmény:
A hanganyag Miks Csaba munkája, készült a Mixcsaba Stúdióban. A narrációt írta és elmondja: S. Tóth Erika
A narráció, írott formában
Jellegzetesen expresszionista, neoimpresszionista festmény, a színeké a főszerep, úgy bánik velük a festő, akár Matisse, nem az életszerűséget, a hitelességet szolgálják, hanem a kontraszthatások ábrázolását, egy intenzív benyomást, egy pillanatnyi hangulatot, egy kellemesen álomszerű élményt. Valóban egy halászkikötőt látunk egy párás és meleg, zsúfolt, zsibongó mediterrán öbölben. A háttérben kis tengerparti házikók sorakoznak, akár az építőkockák, a nézőhöz közelebbi parton pedig tizenegy, árbocos halászcsónak ringatózik lágyan, leengedett vitorlákkal, kis csoportokban. Mögöttük két másik csónak igyekszik épp a kikötőbe, terebélyes háromszögforma vitorlájuk a szélnek feszül. A halászok egy része még hajójában tevékenykedik, kiköti azt, társaival beszélget, mások párba állva hordják a rakományt – talán a közeli piacra, ami már nem látható a képen. Az alakokat a festő csak érzékelteti, nincsenek kirajzolva, jól megkomponált festékfoltok csupán, az arcukat se látni, kicsit mintha felülnézetből szemlélnénk az eseményeket. Ez a foltos, maszatos, bizonytalan kontúrozottság jellemzi az egész festményt, a barátságos narancsszín hajók spenótzöld árnyékait a sötéten kéklő víz felszínén és az ugyancsak narancsos parti fövenyt, ami szinte belemosódik a zavarba ejtően kék tengerbe.
Tetszett a narráció? Írja meg nekem a vgyke.audionarracio@gmail.com e-mail címen! Szívesen tájékozódna tovább a témában? Megteheti a https://www.facebook.com/vgykeaudionarracio/ oldalon, ahol további narrációkat, élménybeszámolókat, programajánlókat és egyéb érdekességeket talál. Várom szeretettel!
S. Tóth Erika
audionarrátor, kommunikációs munkatárs
Mobil: +36 30 755 6983
Lámpás Klubok karácsonyi vására 2017-ben
Immár hagyománnyá vált a Lámpás Klubok karácsonyi vására az egyesületünknél, mely idén december 13-án került megrendezésre a Hermina út 57-ben.
A klubok most is lázas izgalommal készülődtek az örömteli eseményre, és hozták el portékáikat. Különféle kreatív ajándékok közül választhattak az idelátogatók. Karácsonyfadíszek, ajtódíszek, gyertyák, tobozok, mécsesek, mézeskalács és horgolt karácsonyfadíszek, kerámia kaspók, mézeskalács tálak, csillagok, adventi koszorúk, hűtőmágnesek, ékszerek, és sok más saját készítésű ajándéktárgy színesítette a palettát.
Az eseményen jelen volt két televízió stábja is, az M1 és az RTL stábja, és interjút készítettek Mészáros Ágnessel, a VGYKE alelnökével, valamint Tanai Csaba zuglói lámpással, aki tündéri vakvezető kutyáit, Boncát és a „nyugdíjas” Enyát is magával hozta. A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolát Nyíriné Kovács Mária képviselte.
A lámpás klubok teljes létszámmal részt vettek a vásáron, és szerencsére klubtagjaink és a többi vendég vásárlókedve is töretlen volt. Fodor Ágnest, egyesületünk elnökét is a vásárlók között üdvözölhettük.
A Lámpás Klubok karácsonyi vásárán szerzett bevételt teljes mértékben a 2018-as klubrendezvényekre fordítjuk.
Köszönjük mindenkinek, aki eljött hozzánk és vásárlásával segítette munkánkat!
Beszámoló és képek: Bernát Zsuzsanna
közösségi civilszervező
Csoko-csoko-csokoládé…
Az épület nemesi vadászkúriának épült 1902-ben, a gróf Wágner család birtokaként. A terület csak a harmincas években kapta az Árpádföld elnevezést. A II. Világháborút követően különböző közintézmények költöztek a kúriába: volt itt iskola, rendőrség, mozi, művelődési ház egyaránt. Az önkormányzat végül 1998-ban értékesítette. Ekkor talált rá Farkas Elemér, új telephelyet keresve cégének. A vállalkozó, aki több mint húsz éve foglalkozik csokoládéval, egyből beleszeretett a kastélyba, és rövidesen restaurálta. 2008-ban végül megnyitotta kapuit a múzeum, feltárult a kakaófát ábrázoló kapu, és egy valóban egyedülálló kiállítással gazdagodott Budapest. Az egykori poros épület, ragyogó palotává vált, korabeli bútorokkal, gyönyörű kerttel és számtalan csokoládétörténeti emlékkel.
A túra az épület főbejáratánál, a csokoládé szökőkútnál kezdődött. Felszúrtunk pálcikára egy marcipán golyót, amit aztán a csokoládé szökőkútból bugyogó csokoládéba mártva fogyasztottunk el.
A Rákóczi Lovagteremben megnéztük a Rákóczi festményeket, a csodálatos freskókat, az illatos teákat, a látogatók által hozott régi bon-bonos dobozokat, és kóstolónak egy finom bon-bont kaptunk.
A Csokoládék terén áthaladva elkészíthettük saját csokoládénkat is. Süteményből készült tálkába csorgattunk csokoládét, azt különböző fűszerekkel (színes cukorral, rózsaborssal, mákkal, gyömbérrel, kókusszal, chilivel, mogyoróval, rózsaszirommal) díszítettük, és szilárdulás után a túra végén hazavittük.
Tovább haladva százéves csokoládékészítő és boltos eszközöket, régi nagy csokoládé gyárosok termékeit csomagolásait tekinthettük meg. Itt minden tárgynak meg van a maga története.
Látogatást tettünk a Rákóczi Pincébe, ahol különleges butéliák, üvegek sokaságában gyönyörködhettünk, és a híres Rákóczi pálinkakóstolóra is sor került.
A filmvetítőben forró csokoládét kortyolgatva egy filmen keresztül ismerhettük meg a csokoládé izgalmas történetét. Közben többféle csokoládé, macskanyelv, kókuszgolyó és kakaóbab kóstolók színesítették a programot.
Befejezésképpen megnéztük az első Stühmer Csokoládébolt berendezését, és vásárolhattunk a Csokoládé Múzeum mintaboltjában, Európa legkedveltebb csokoládéiból.
Tíz emberből kilenc szereti a csokoládét. A tizedik hazudik.
(John G. Tullius)
Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
közösségi civilszervezők
Új Lámpás klub alakul a VI. kerületben
Lukács Erzsébet, Böbke vagyok. A VGYKE képviseletében és támogatásával a VI. kerületben, mint közösségi civil szervező elkezdem az itt lakó látássérültek klubjának szervezését.
Fontosnak tartom, hogy mindenki egyenlő esélyekkel indulhasson, ebben szeretnék segíteni a tagoknak, akár színes kulturális programok szervezésével, akár személyes problémák közvetítésével és megoldásával. Célom, hogy a VI. kerületben is aktív közösségi élet jöjjön létre.
Havonta klubdélutánokat szeretnék szervezni, ahol a csapatépítés mellett hasznos és tartalmas programok várják majd a résztvevőket. A kulturális események mellett nagy hangsúlyt szeretnénk majd helyezni a szabadidő közös és tartalmas eltöltésére is.
Nagy szeretettel és örömmel várom a megkereséseket, legyen szó kérdésekről vagy programjavaslatokról!
Családias délutánunk volt, az év utolsó összejövetele. Az immár rendszeres beszámolójával ismét eljött hozzánk Varga Brigitta rendőr főtörzszászlós körzeti megbízott. Felhívta figyelmünket, a karácsonyi zsúfoltságban vigyázzunk értékeinkre. Elmondta, milyen sikeres az Újpesti rend őreinek folyamatos, kitartó munkája. Valamint beszélt, a közlekedésbiztonságról is.
Meglátogatott bennünket Dr. Zsigmond Barna Pál alpolgármester úr, aki beszélgetett a jelenlévő tagokkal, érdeklődött programjaink felől, és kihangsúlyozta, mennyire tetszett neki, az esélyegyenlőségi napon látott érzékenyítésünk. Fontosnak tartja, tovább folytatnunk ezen tevékenységünket, bevinni az osztálytermekbe is, és biztosított bennünket, támogatásáról a továbbiakban is.
Így, bizakodva nézünk, a 2018-as év felé. A tartalmas délutáni programunkat a kedves tagjaink kreatív foglalkozásával zártuk. Mécsestartókat festettünk, nagy jókedvvel. Ez a mikulás-karácsonyi délután emlékezetes marad mindenki számára.
Kulman Tiborné, Széles Attiláné
közösségi civilszervezők
Segítségkérés diplomamunka elkészítéséhez
Králik Eszter vagyok, a Műszaki Egyetem marketing mesterszakos hallgatójaként a látássérültek vásárlói magatartásával foglalkozom régóta.
Egy szuper kis beszélgetésre invitálnám Önöket. Ezúttal a reklámok, social media és különféle marketingkommunikációs eszközök világát járnánk körül egy kötetlen, jó hangulatú és érdekes feladatokkal tűzdelt beszélgetés keretén belül. A beszélgetés hossza: kb 1,5-2 óra. Csoport létszám: min. 3 max. 6 fő, de nagy érdeklődés esetén ez bővíthető.
Ha vak és aliglátóként szívesen beszélgetne velem és másokkal is a fenti témákról, várom jelentkezését!
Kép forrása: www.dreamstime.com
Időpont: 2017. december 13. szerda, 17 óra
Helyszín: 14. kerület, Vakok Intézetétől kb. 3 perc sétára
A 41-es számú villamos a Bécsi út – Vörösvári út és a Kamaraerdei Ifjúsági Park között, míg a 42-es villamosjárat a Határ út metróállomás és Kispest Tulipán utca között közlekedik.
Ez utóbbi járat elég rövidke, a két végállomást is beleszámolva mindösszesen 7 megállóval rendelkezik. Talán a nem túl frekventált elhelyezkedésének “köszönhetően” van ezen a vonalon igen kevés kijelző, illetve beszélő gyalogosátkelő telepítve. Pozitívum, hogy ezek legalább megfelelően működtek. Most nem térnék ki a már unalomig ismételt hangerő anomáliára, amit már többször részleteztem, lényeg azonban, hogy itt is szükséges lenne hangosítás, hogy a forgalom zaja kellően ellensúlyozva legyen.
A 41-es számú járat már lényegesen nagyobb útvonalat jár be. Aki a harmadik kerületből szeretne eljutni a Kamaraerdei Ifjúsági Parkba, annak szerintem nincs is ideálisabb tömegközlekedési alternatíva. Mivel mind a III., mind pedig a XI. kerület jól el van látva kijelzőkkel és beszélő gyalogátkelőkkel, melyeket más villamos- és HÉV-vonalak kapcsán már korábbi cikkeimben kielemeztem, így ezek részletes elemzésére most nem térnék ki.
Talán csak annyit emelnék ki, hogy a legutóbbi, más járatok bejárása során tapasztalt, a kijelzők és gyalogos átkelők hangerőproblémáit részben sikerült orvosolni. Egyéb hibajelenségeket nem tapasztaltam a fenti két vonal kapcsán.
Természetesen továbbra is várom minden kedves olvasó érdemi észrevételét, javaslatát, jelzését a futarfelmeres@gmail.com E-mail címre.
Helyszín: Békásmegyeri Közösségi ház (1039. Budapest, Csobánka tér 5.)
A közelgő ünnep hangulatát együtt éljük meg ezen a napon.
Aki szeretné, idézzen fel egy gyerekkori szép karácsonyi emléket, és mondja el nekünk. Rajtunk is múlik, hogy a beszélgetéseinkkel még szebbé tegyük együttlétünket. A terített asztalok mellett jó lesz majd egymást meghallgatni.
Várlak benneteket szeretettel:
Vasné Pintér Teréz
közösségi civilszervező
Családi nap a Fővárosi Nagycirkuszban
December 6-án a Fővárosi Nagycirkuszban jártunk, ahol Csodagömb a cirkuszi nagykarácsony címmel került bemutatásra a cirkusz 2017-es karácsonyi show-ja.
A műsor 15 órakor kezdődött, de a mi csapatunk korábban érkezett, mert módunk nyílt meghallgatni az előnarrációt és bejárásra is sor került. Ez fontos volt a műsor jobb megértése miatt, hiszen itt a különböző cirkuszi kellékeket meg lehetett tapogatni, és ki lehetett próbálni, sőt, még a csodagömböt is megnézhettük.
Miután elfoglaltuk helyünket a nézőtéren, megkaptuk a narrációs eszközöket, kipróbáltuk, hogy működnek-e, aztán elkezdődött a varázslat. Egy varázshatalmú komornyik vezetésével varázsbuborékok hátán repültünk el a csodagömbök birodalmába, ahol minden kívánság teljesülhet, minden álom valóra válhat.
A klasszikus cirkuszi számokból felépülő műsor varázslatos világában felléptek zsonglőrök, akrobaták, bűvészek, lovas akrobaták, egy megnyerő stílusú illuzionista, egy bájos indiai elefánt és a rejtélyes varázsló, aki buborékjaival lenyűgözte a közönséget. Gyermekektől a felnőttekig önfeledten szórakoztunk.
A műsorban felléptek:
Agustin Viglione – buborékszám, Argentína
Duo Supka – zsonglőrszám, Csehország
Kalashnikov Brothers – diabolo-szám, Oroszország
Las Bellas Chicas – kínai rúdszám, Kuba
Dzsigit szám – (lovas akrobaták) Fehéroroszország
Ilya Tufyaev – orosz rúdszám, Oroszország
Ilya Tufyaev – hand voltage, Oroszország
Maik Gärtner Family – elefántszám, Ausztria
Hametov Family – gurtni, Üzbegisztán
Rafal Walusz – bűvész, Lengyelország
Halasi Márk levegő- és hulahoppkarika-szám, Magyarország
Az Egyesületünk 300 vendégnek tette lehetővé, hogy látássérültként teljesen ingyenesen, az egész családdal együtt tekinthesse meg az előadást. A vendégeink, lévén mikulás napja, egy ajándékcsomagot is kaptak, melyben szendvics, édesség és egy innivaló tette élvezetesebbé a családok délutánját.
Ezúton is köszönetet mondunk az OTP Banknak és az Értéksziget Webáruháznak, akik a nagylelkű támogatásukkal elérhetővé tették a számunkra ezt a rendezvényt!
Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
Közösségi civilszervezők
Álláshirdetés
Forrás: www.allas-munka.blog.hu
Nyirok- és gyógymasszőr felvételt hirdetünk.
Követelmény: OKJ-s gyógymasszőr- és nyirok masszőri végzettség.
Feladat: a VGYKE masszázs helyszínein nyirok és gyógymasszázs végzése.
Jelentkezés telefonon: Kis Erikánál 06 70 383 36 10