Ezután tagjaink kérdéseket tehettek fel, amelyek főleg a nemrég lezajlott Iphone pályázathoz kapcsolódtak. Erika a 2018-ra vonatkozó tagdíjbefizetéseket intézte, és szerencsére új tagkönyveket is hozott magával. Mindkét lehetőséggel sokan éltek is.
Ezt követően átadtuk a szót Noéminek, aki Egyesületünk egy talán kevésbé ismert szolgáltatását a masszázst ismertette. Az érdeklődőknek lehetőségük volt, hogy egy rövid időtartamban kipróbálják a hát és a nyakmasszázst.
Nem maradt el a név és szülinaposok fölköszöntése sem. Ezúttal Jana egy kevésbé ismert hangszeren a charangon játszott. Időnk sajnos hamar elszaladt. Köszönjük tagjainknak, hogy jelenlétükkel és kérdéseikkel segítették a klubot, mert nélkülük ez így nem valósulhatott volna meg.
A RÁZENE, vagyis a Rákosmenti Zenebarátok Egyesülete ismét megszervezte a Rákosmenti Zenei Napok rendezvénysorozatot, amely mindig több programból álló rendezvény együttes. Ennek az első állomása a RÁZENE fúvószenekar koncertje volt 2017. november 9-én, a Vigyázó Sándor Művelődési Házban. Erre kaptunk 14 tiszteletjegyet Dely Csaba karnagytól, aki Egyesületünk tagja is egyben. Ezúton is köszönjük a lehetőséget!
Érkezésünkkor a terem már majdnem tele volt, és a publikum izgatottan várta a műsor kezdetét. Aztán a nézőtér elcsendesedett, az Együttes a Szabadságindulóval megkezdte műsorát. A műsor összeállítói arra törekedtek, hogy a világ minden tájáról válogassanak műveket, amelyek szórakoztatják a nagyérdeműt. Hallhattunk Sibeliustól, a finnek kiváló zeneszerzőjétől is egy darabot fúvós átiratban, és felcsendült Sosztakovics egy műve is. Majd áttértek a könnyebb műfajra. Hallhattunk belga, spanyol és latin-amerikai zenét is. A hivatalos program a Blues Brothers című film zenéjéből válogatott egyveleggel zárult. Természetesen a lelkes tapsnak köszönhetően még ráadást is kaptunk. A RÁZENE fúvószenekari koncertjének hagyományosan lelkes követői vagyunk, immár második éve. Programunkon 11 fő vett részt.
A RÁCUK, vagyis a Rákosmenti Cukorbetegek Egyesülete a Cukorbetegek világnapjához közeledve idén 2017. november 11-ére szervezte meg az Egészségnapját a Vigyázó Sándor Művelődési Házban, melynek a központi témája természetesen a cukorbetegség volt. Erre kaptunk meghívást mi Rákosmente lámpásai, aminek örömmel tettünk eleget.
Az érdeklődők részt vehettek többek között hallásvizsgálaton, PSA szűrésen, vérnyomás-, vércukor-, koleszterin mérésen, és különböző előadásokat hallgathattak meg az egészség témakörben. Az előtérben, ahol mi foglaltunk helyet, egy szenior csoport körtáncokkal örvendeztette meg a résztvevőket. Az asztalunknál érdeklődők négy szemüveggel találkozhattak, ami a leggyakrabban előforduló szembetegséget szimulálta. Ezeket a szemüvegeket általában akkor visszük magunkkal, amikor felnőtteket érzékenyítünk. Arra próbáltuk fölhívni a figyelmet, hogy a cukorbetegség kialakulása és a látás romlása között komoly összefüggés van. Megismerkedtünk a Diabetes újság munkatársával, aki a Tudomány Kiadó vezetője is volt egyben. Köszönjük a szervezőknek, hogy ott lehettünk ezen a napon, és megismertethettük Egyesületünket olyanokkal, akik még nem hallottak rólunk.
A megnyitót Polgármesterünk tartotta. A két díjat egy reumatológus főorvos, és egy fejlesztő pedagógus kapta, majd a nyugdíjba vonulókat köszöntötték. A nagyérdemű szórakoztatására Homonnay Zsolt színész-énekest kérték fel, aki úgy igyekezett összeállítani programját, hogy minden korosztály megtalálja a kedvére valót. Hallhattunk ismert világslágereket, operett részleteket.
Koncertünk befejeztével átvonultunk a Fórum terembe, ahol Alpolgármesterünk mondott egy rövid pohárköszöntőt, és kezdetét vette egy állófogadás. Örülünk, hogy ezen a napon részt vehettünk, nagyon élveztük a műsort, és a finom falatokat is. Köszönjük!
Rákosmenti november
2017. november 7-én tartottuk a novemberi klubprogramunkat a Rákoshegyi Közösségi Házban. Erre az alkalomra az Ügyfélszolgálatunk munkatársait hívtuk meg. Feri röviden ismertette a nyitva tartásukat és általánosságban bemutatta a munkájukat.

Ezután tagjaink kérdéseket tehettek fel, amelyek főleg a nemrég lezajlott Iphone pályázathoz kapcsolódtak. Erika a 2018-ra vonatkozó tagdíjbefizetéseket intézte, és szerencsére új tagkönyveket is hozott magával. Mindkét lehetőséggel sokan éltek is.
Ezt követően átadtuk a szót Noéminek, aki Egyesületünk egy talán kevésbé ismert szolgáltatását a masszázst ismertette. Az érdeklődőknek lehetőségük volt, hogy egy rövid időtartamban kipróbálják a hát és a nyakmasszázst.
Nem maradt el a név és szülinaposok fölköszöntése sem. Ezúttal Jana egy kevésbé ismert hangszeren a charangon játszott. Időnk sajnos hamar elszaladt. Köszönjük tagjainknak, hogy jelenlétükkel és kérdéseikkel segítették a klubot, mert nélkülük ez így nem valósulhatott volna meg.
A RÁZENE, vagyis a Rákosmenti Zenebarátok Egyesülete ismét megszervezte a Rákosmenti Zenei Napok rendezvénysorozatot, amely mindig több programból álló rendezvény együttes. Ennek az első állomása a RÁZENE fúvószenekar koncertje volt 2017. november 9-én, a Vigyázó Sándor Művelődési Házban. Erre kaptunk 14 tiszteletjegyet Dely Csaba karnagytól, aki Egyesületünk tagja is egyben. Ezúton is köszönjük a lehetőséget!

Érkezésünkkor a terem már majdnem tele volt, és a publikum izgatottan várta a műsor kezdetét. Aztán a nézőtér elcsendesedett, az Együttes a Szabadságindulóval megkezdte műsorát. A műsor összeállítói arra törekedtek, hogy a világ minden tájáról válogassanak műveket, amelyek szórakoztatják a nagyérdeműt. Hallhattunk Sibeliustól, a finnek kiváló zeneszerzőjétől is egy darabot fúvós átiratban, és felcsendült Sosztakovics egy műve is. Majd áttértek a könnyebb műfajra. Hallhattunk belga, spanyol és latin-amerikai zenét is. A hivatalos program a Blues Brothers című film zenéjéből válogatott egyveleggel zárult. Természetesen a lelkes tapsnak köszönhetően még ráadást is kaptunk. A RÁZENE fúvószenekari koncertjének hagyományosan lelkes követői vagyunk, immár második éve. Programunkon 11 fő vett részt.
A RÁCUK, vagyis a Rákosmenti Cukorbetegek Egyesülete a Cukorbetegek világnapjához közeledve idén 2017. november 11-ére szervezte meg az Egészségnapját a Vigyázó Sándor Művelődési Házban, melynek a központi témája természetesen a cukorbetegség volt. Erre kaptunk meghívást mi Rákosmente lámpásai, aminek örömmel tettünk eleget.

Az érdeklődők részt vehettek többek között hallásvizsgálaton, PSA szűrésen, vérnyomás-, vércukor-, koleszterin mérésen, és különböző előadásokat hallgathattak meg az egészség témakörben. Az előtérben, ahol mi foglaltunk helyet, egy szenior csoport körtáncokkal örvendeztette meg a résztvevőket. Az asztalunknál érdeklődők négy szemüveggel találkozhattak, ami a leggyakrabban előforduló szembetegséget szimulálta. Ezeket a szemüvegeket általában akkor visszük magunkkal, amikor felnőtteket érzékenyítünk. Arra próbáltuk fölhívni a figyelmet, hogy a cukorbetegség kialakulása és a látás romlása között komoly összefüggés van. Megismerkedtünk a Diabetes újság munkatársával, aki a Tudomány Kiadó vezetője is volt egyben. Köszönjük a szervezőknek, hogy ott lehettünk ezen a napon, és megismertethettük Egyesületünket olyanokkal, akik még nem hallottak rólunk.
Rákosmente Önkormányzata 2017. november 13-án ünnepséget rendezett, ahol az Önkormányzat által alapított „Egészséges Rákosmentéért” díjat adták át, amellyel az egészségügy és a szociális területen dolgozók munkáját ismerik el. Erre a napra mi, Rákosmente lámpásai is meghívást kaptunk. Az esemény a Vigyázó Sándor Művelődési Ház Színház termében zajlott.

A megnyitót Polgármesterünk tartotta. A két díjat egy reumatológus főorvos, és egy fejlesztő pedagógus kapta, majd a nyugdíjba vonulókat köszöntötték. A nagyérdemű szórakoztatására Homonnay Zsolt színész-énekest kérték fel, aki úgy igyekezett összeállítani programját, hogy minden korosztály megtalálja a kedvére valót. Hallhattunk ismert világslágereket, operett részleteket.
Koncertünk befejeztével átvonultunk a Fórum terembe, ahol Alpolgármesterünk mondott egy rövid pohárköszöntőt, és kezdetét vette egy állófogadás. Örülünk, hogy ezen a napon részt vehettünk, nagyon élveztük a műsort, és a finom falatokat is. Köszönjük!
Kray Zsuzsa és Acsay Péter
közösségi civilszervezők
Adományt gyűjtöttünk a Tesco Expresszben

2017. november utolsó hétvégéjén, a XIV. kerületi Tesco Expresszben lelkes, kis csapatunk egész nap gyűjtötte a lakosság által felajánlott tartós élelmiszereket.
A három napig tartó gyűjtésen konzervet, lisztet, olajt, cukrot, száraztésztát és egy kis édességet is kaptunk, összesen 375 kg mennyiségben. A felajánlott élelmiszereket felhívásunkra jelentkező tagjaink között osztjuk szét, összesen 100 csomagra osztva szét a gyűjtött adományokat.
Köszönjük az Élelmiszerbanktól kapott lehetőséget!
Mészáros Ágnes
alelnök
Forduljon az Egyenlő Bánásmód Hatóság ügyfélszolgálatához!

A kép forrása: http://www.egyenlobanasmod.hu
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság feladata a hátrányos megkülönböztetéssel okozott jogsértések kivizsgálása és megszüntetése.
Keresse fel Dr. Szatmári Éva Pest megyei egyenlőbánásmód-referens ügyfélfogadását:
+36 30/960657 eva.drszatmari@gmail.com
Budaörs Város Önkormányzat Polgármesteri Hivatal
2040 Budaörs, Szabadság út 134. 139.számú tárgyaló
(tel: +36 23/ 447 815)
2017. december 4. hétfő 11:30-15:30
Érd Megyei Jogú Város Önkorm. Polgármesteri Hivatal
2030 Érd, Alsó utca 1-3. II. em. 205. számú tárgyaló
(tel: +36 23/522 300)
2017. december 11. hétfő 11:30-15:30
Pest Megyei Kormányhivatal
1052 Budapest, Városház u. 7. (tel: +36 1/485-6957)
2017. december 12. kedd 11:30-15:30
2017. december 18. hétfő 11:30-15:30
Egyenlő bánásmód– mindenkit megillet!
Pralinétúra a Csokoládé Múzeumba

November 20-án a Csokoládé Múzeumba tettünk egy kirándulást. Egészen Árpádföldön túl a Rákospalotai Bekecs utcáig mentünk el, ahol egy mesébe illő házhoz érkeztünk.
Itt már vártak minket, majd egy rövid bevezető után megismertük az épület történetét, ami a jelenlegi múzeum kialakításával fejeződött be. Egy sejtelmes, sötét fa falburkolattal kialakított és freskókkal kiegészített romantikus hangulatú helyre érkeztünk. A bútorok is régiesek voltak, rengeteg apró polcos üvegajtós vitrinnel, amik zsúfolásig voltak megtöltve régi bonbonos dobozokkal, amik még nem nagyipari termékek, hanem illatos, mára egy kicsit megkopott, szinte személyre szóló dísztárgyak voltak.
Meghallgattuk, hogy a magyarországi csokoládé készítés kezdetén őrölt piros paprikáért cserében került Magyarországra a kakaóbab. A 18. sz. elején már ismert volt a csokoládé, de innivaló formájában. A forradalmi változást a kakaóvaj előállítása jelentette, aminek a segítségével szilárd halmazállapotúvá tudták tenni ezt a csemegét.
A történelmi áttekintés után az első állomása a túránknak, a csoki szökőkútban mártott marcipán golyó elkészítése és elfogyasztása volt.
A következő terem a Rákóczy Lovagterem volt, ahol megcsodálhattunk egy gyönyörű Feszty Árpád: „II. Rákóczi Fejedelem bevonulása a szabadságharcba” című festményét. Itt egy csomagolt bonbont kaptunk, majd egy olyan terembe léptünk, ahol a vitrinek régi csokoládé üzletbelső részeként voltak kialakítva.
További utunk a pincébe vezetett, ahol a Múzeum által készített Rákóczy nevét viselő pálinka márkának termékeit láttuk. Iparművész által tervezett ruhákba voltak öltöztetve a palackok némelyek sújtásos bekecsre emlékeztettek, de volt, amelyik egészen modern estélyi ruhára. A falak téglával voltak burkolva, a világítás csak ezeket a különös palackokat világította meg. Több ponton a kiállítótermekben láthattunk bonbonokkal díszített estélyi ruhás gyönyörű próbababákat.
Alkalmunk volt készíteni egy saját egyedi finomságot is. Tésztából készült tálcára olvasztott csokit folyattunk, majd saját ízlésünknek megfelelően ízesíthettük. Csilivel,fahéjjal, gyömbérrel, kókuszreszelékkel, vörös borssal, napraforgóvirággal, rózsaszirommal, mandulával, vagy mákkal tetszés szerint.
Amíg lehűtötték nekünk a desszertünket, hogy megszilárduljon, addig egy ismereterjesztő filmet nézhettünk meg a csokoládégyártás történetéről a mozi szobában. Miközben néztük a filmet, mindig a szóban forgó csokoládéfajtákból kaptunk egy-egy kóstolót. A játékfilm a Fürkész című ismeretterjesztő film sorozatból volt. Többek között a fiatal Straub Dezső és Benkő László szereplésével 1982-ből
Végezetül a “Shop”-ban kötöttünk ki, ahol bevásárolhattunk.
Felejthetetlen élményben volt részünk!
Meghívás Kispestre

Sok szeretettel meghívunk benneteket következő klubnapunkra melynek
helyszíne: XIX., Táncsics M. u. 7. 1. em. (Családsegítő Központ),
időpontja: 2017. november 30. (csütörtök) 15 óra
Novemberi klubnapunk vendége egyesületünk Ügyfélszolgálatos munkatársa lesz, így a tagdíj befizetést helyben lehet intézni.
Tudjátok ki az énekesek, hangszerkészítők, zenészek és orgonisták védőszentje? Gyertek el klubnapunkra, és kiderül.
Kvízjátékunkkal pedig letesztelhetitek, mennyire vagytok képben híres íróink, költőink születési helyével kapcsolatban.
Részvételi szándékotokat kérjük, feltétlenül jelezzétek!
Telefon: 06/70/984-8868
E-mail: lampas.kispest@gmail.com
Szeretettel várunk mindenkit!
Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
közösségi civilszervezők
Novemberi klubnap Pestszentlőrinc- Pestszentimrén
Egy kis meglepetéssel készültünk, ez volt az Önkormányzati pályázatunk utolsó állomása.

Mindenkit egy adventi koszorúval leptünk meg, amit elhelyeztünk a terítékéhez.
Nagy örömünkre a Támogatószolgálatunkból Németh Edina jött el hozzánk bemutatni az Egyesületünknek ezt a szolgáltatását.
Megtudtuk, hogy személyi segítséget tudnak nyújtani, ez lakáson belül történik pl.: iratrendezés, felolvasás, vagy lakáson kívül kísérés, ügyintézés.
Szállítást is tudnak vállalni iskolába orvoshoz stb.
Információért, egyéb tanácsért is bátran lehet fordulni hozzájuk.
A személyi segítés és a szállító szolgálat szerződéskötéssel, előzetes bejelentkezés alapján történik, igénybevételekor térítési díjat kell fizetni.
Tarifa:
Személyi segítés: 400 Ft/óra, VGYKE tagoknak 300 Ft/óra
Szállítás: 200 Ft/km, VGYKE tagoknak 150 Ft/km
A hivatalos információk után kötetlen beszélgetés keretében fölidéztük az elmúlt év emlékeit.
A hangulatot Domoszlay János dél-amerikai zenéje színesítette és Horváth Dávid magyar népzenéje, amit furulyán adott elő.
A programot kötetlen beszélgetés zárta le, ami mindnyájunknak örömére szolgát.

Kiss Julia és juhos Róbert
XVIII. kerületi közösségi civilszervezők
A VGYKE Láthatár boltjának legfrissebb hírei
Mi segítséget nyújtunk Önnek a mikuláscsomag összeállításában, melyhez rengetegféle finom édesség található boltunkban, többek között tejcsokimikulások különböző méretben, 80 Ft-tól 180 Ft-ig, diabetikus csokoládék, cukrok több ízben és még számos édesség, mellyel megpakolható a mikulászacskó.

Újdonságként kapható üzletünkben a szilikon jelölő pötty 20 és 50db/csomag kiszerelésben. A termék átlátszó, öntapadós réteggel ellátott. Látássérült embereknek a mindennapi életét megkönnyítheti, hiszen jól használható például mikrohullámú sütő, mosógép, telefon gombjainak jelölésére.
Ára: 400 forint
Ezúton szeretettel invitáljuk Önöket nemrégiben megnyílt webshopunkba, mely több mint háromszáz termékkel várja az érdeklődőket, és a www.lathatarbolt.hu webcímen érhető el.
Egy kis segítség a rendelés menetéhez:
- A www.lathatarbolt.hu webshopunkban található termékkategóriák közül válasszák ki az Önöknek megfelelőt, és ezt követően kattintsanak a kiválasztott termék adatlapjára.
- A megvásárolni kívánt termék adatlapján kattintsanak a „Kosárba rakom” gombra, ezzel a lépéssel a termék a kosárba kerül.
- A vásárlás folytatásához kattintsanak a Menü lehetőségei közül az „Üzlet”, vagy a „Főoldal” gombra, mellyel visszakerülnek a termékekhez, és tovább böngészhetnek.
- Minden megvásárolni kívánt termék esetében az első pontban leírtak szerint járjanak el.
- Amennyiben minden megvásárolni kívánt terméket elhelyeztek a kosarukban, kattintsanak a „Tovább a pénztárhoz” gombra a jobb alsó sarokban. A kosárban a termékeket törölhetik, mennyiségüket módosíthatják.
- Ezek után szükség van a számlázási adatok megadására, melynek kitöltésénél, kérem, ügyeljenek a pontosságra. Megadhatnak a számlázási címtől eltérő szállítási címet is, (ide fog érkezni a megrendelt csomag), azonban ennek kitöltésének pontosságára itt is törekedni szíveskedjenek!
- Ezt követően a rendelésösszesítőhöz érkeznek, ahol jelöljék ki a szállítási módot, mely lehet kiszállítás, vagy személyes átvételi mód. Válasszon fizetési módot, mely lehet banki átutalás, vagy személyes átvétel esetében készpénzes kifizetés.
- Az „Elolvastam és elfogadom a felhasználási és rendelési feltételeket” rész elolvasásával, valamint elfogadásával válik teljessé a megrendelésük.
- A megrendelés az ügyfél által megadott e-mail címen történő visszaigazolásával jön létre. Amennyiben a visszaigazolás az Önök megrendelésétől számított 48 órán belül nem történik meg, kérjük, írjanak a rendeles@vgyke.com e-mail címünkre és jelezzék ezt felénk.
Amennyiben kérdésük merülne fel, hívjanak minket bátran!
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy egyesületünk segédeszköz boltja teljesen akadálymentesen megközelíthető! Az utcáról vezetősáv és rámpa segíti a bejutást, az épület és az üzletünk bejárata pedig széles szárnyú, így kerekesszékkel is könnyű a bejutás. Térjen be hozzánk Ön is, várjuk sok szeretettel!
Katona Zsuzsanna, Dudikné Rácz Andrea és Mészöly Renáta
1146 Budapest, Hermina út 57. (72-es és 74-es troli Bethesda utcai megállója)
További információ:
Telefon: 06-1/384-55-41 , +36-70/383-36-11 vagy +36-70/984-85-93
weboldal: www.lathatarbolt.hu
e-mail: lathatar@vgyke.com
Nyitva tartás: H-Cs: 9-17, P: 9-15
Második főzőcske
Amikor szeptemberben megtartottuk az első Főzőcskét, már akkor éreztük, hogy a program iránt van akkora érdeklődés, hogy nem az utolsó alkalommal voltunk együtt közösen főzni. A második alkalomra novemberben került sor, ahol a fokhagymakrémleves elkészítése volt a célunk.

Bár elég szokatlannak hangozhat az, hogy valamilyen hagymás ételt készítünk közösen, de sok rajongója van köztünk a fokhagymának. Ahogyan az első alkalommal is, úgy most is az volt a cél, hogy tapasztalatokat cserélhessünk, praktikákat lessünk el és új eszközöket ismerhessünk meg. Azt nem is sejtettük, hogy ebben a tekintetben a fokhagymapucoló lesz a legérdekesebb eszköz.

A fokhagymapucoló egy üreges szilikon henger, melybe a meg nem tisztított gerezdeket kell belehelyezni. Egy ügyes és gyors mozdulattal össze kell dörzsölni a tenyerünkkel és pár másodperc alatt a megtisztított gerezd a kezünkben is van. Andi nagy türelemmel segített ezt a mozdulatot begyakorolni mindenkinek, de a késsel való tisztítást és az elkészítési folyamat más részeit is többeknek segített megismerni, amiért külön köszönet jár neki!
A folyamat másik érdekes része a sajtreszelés volt, abban is megismertünk érdekes praktikákat. Magának a krémes állagnak az elérésére több út is van, mi egy gyomorkímélő módszert választottunk, hogy mindenki ehessen a krémlevesből.

A kész krémlevest még forró állapotban szedtük rá olyan tányérokra, melyekben levesgyöngy és lereszelt füstölt sajt volt elhelyezve. Két-három perces várakozást követően meglepően finom levest ehettünk meg. Annyira finom volt, hogy mindenki legalább kétszer evett belőle!
Azt még nem tudjuk pontosan, hogy mikor és hol, de a mostani program alapján biztosan lesz valamikor harmadik Főzőcske is!
A program szélesebb körű megismertetésének a lehetőségét szeretnénk megköszönni Újbuda Önkormányzatának!
Jánosi Veronika, Lenkainé Vajda Viktória, Tóth Andrea és Neumann Károly
közösségi civilszervezők
Klubnap volt Kőbányán
A kőbányai klub a reméltnél is nagyobb sikerrel tartotta meg a novemberi klubnapját a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban. Vendégünk volt a VGYKE ügyfélszolgálatának két munkatársa volt, Szilágyi Erika és Leány Ferenc.

A tagok nagy érdeklődéssel hallgatták az ügyfélszolgálat bemutatkozását, azokat az információkat melyekről idáig nem volt tudomásuk!

Mivel a kerület és az ügyfélszolgálati iroda között nem éppen könnyű utazni, ezért örültek a lehetőségnek, hogy ott helyben kérdéseket tehettek fel, melyekre azonnal válaszokat is kaptak.
A következő klubnapon segédeszközökről és rehabilitációs lehetőségekről lesz szó, ahol ismét kitelepülő szolgáltatások fognak hasznos és érdekes információkat nyújtani a helyieknek.
Samu Attila
közösségi civilszervező
Munkatársakat keresünk online marketing tevékenységre, akár távmunkában is!

Kép forrása: theproscons.com
Feladatuk:
- online marketing a VGYKE Facebook csoportjaiban és honlapján közzé tett hírek, információk kedvelése és megosztása, kapcsolatok építése
- VGYKE ADÓ 1%-os online marketing tevékenységéhez 3 javaslat készítése
A munkakör betöltésének feltétele: legalább 40% megváltozott munkaképességről szóló határozat
Bérezés: 63.750.- Ft bruttó (december végén fizetve)
Kizáró feltétel, ha valamely akkreditált, vagy védett munkáltatónál alkalmazásban áll, vagy az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte.
Ezen egy hónap alatt végzett online marketing tevékenységet tekintse egy rendkívül jó lehetőségnek, bemutatkozásnak, a legeredményesebb munkatársakkal az Egyesület jövő évben hosszútávra szerződik.
Önéletrajzokat várjuk: info@vgyke.com címre
Támogató Szolgálat a kőbányai klubon
A klubnap dátuma: 2017. december 04. 15:00 órától
A klubnap helyszíne: Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ
1105 Budapest, X. Szent László tér 7. fsz. 53. terem
Várjuk jelentkezését az alábbi elérhetőségeken:
Mobil: +36-70-984-1887
Email: lampas.kobanya@gmail.com
Samu Attila
közösségi civilszervező

Felkérés kutatásban történő részvételre
Hegedűs Brigitta vagyok látássérült. Az Eszterházy Károly Egyetemen tanulok csecsemő és kisgyermeknevelő szakon.
Egy kutatást készítek az egyetemi diák konferenciára, aminek a témája “A kompetens szülővé válás támogató tényezői a korai intervenciós intézményrendszerben.” Ez a korai fejlesztés a 0-3 éves korú fogyatékkal élő gyerekekre vonatkozik.
Ehhez keresek olyan szülőket, akik látássérültek és így nevelnek most kisbabát, vagy olyan szülőket, akik látássérült gyereket nevelnek (0-4 éves). Várom olyan szülők jelentkezését, akik segítenének a kutatásomban. Természetesen az interjú anonim!
A segítségüket előre is köszönöm!
Az elérhetőségeim:
Email: hegedusbrigi96@gmail.com
Telefon: 06303550299
Facebook: https://www.facebook.com/brigi.hegedus.9

A kép forrása: kulturpont.wordpress.com