Klubnap a XVIII. kerületben

Október 25-ére esik az őszi klubtalálkozónk, ahova mindenkit sok szeretettel várunk!

Helyszín: Kondor Béla Közösségi Ház Kondor Béla sétány 8.

Egyesületünk Ügyfélszolgálatának munkatársa lesz a vendégünk. Ismertetni fogja, hogy miben tudnak segítségünkre lenni és lehetőség lesz a 2018. évi tagdíj befizetésére is.

Meg fogunk emlékezni a nemzeti ünnepünkről, október 23-áról, és egy-két szép őszi verset is meghallgatunk majd. Végül, oldandó a komoly hangulatot, szemezgetünk a szürettel, borral kapcsolatos közmondásokból.

A képen két pohár vörösbor látható, egy fürt szőlővel, egy fából készült asztalon

A kép forrása: http://www.walkingmountains.org

Szeretettel várunk:

Kiss Julia
telefon: 06 30 498 9094

Juhos Róbert
Telefon: 06 70 377 3235

Kispest lámpásai a Mihály-napi Búcsúban

A KMO Művelődési Ház és Kispest Önkormányzata ismét megrendezte a már hagyományos Mihály-napi búcsút a kispesti Templom téren. A búcsút esős idő miatt egy héttel később, szeptember 30-án tartották, kellemes, napos időben.

Változatos programokkal, neves művészek fellépésével, kézműves kirakodó vásárral várták a kicsiket és nagyokat egyaránt. A családi nyárbúcsúztató esemény mindig érdekes színfolt a kerületben. Vásári forgatag, gyermekeknek és felnőtteknek szóló muzsika fogadta az érdeklődő sokaságot! Volt tulipántos népi játszótér kosaras fakörhintával, és számtalan játékkal, állatsimogató, népi kézműveskedés és perecsütöde.

A képen a búcsúban elhelyezett standunk látható, érzékenyítés közben A képen az érzékenyítő standunk látható, amint sokan körülveszik

 

Mi a színpad közelében kaptunk helyet, így élvezhettük a különböző műsorokat. A kellemes őszi idő kicsalogatta az embereket a búcsúba, és minket is szép számmal felkerestek. A látogatóknak bemutattuk egyesületünket (VGYKE), és beszéltünk a kerületben végzett munkánkról (Kispest Lámpásai).

A Láthatár boltban vásárolható árukból vittünk „kis ízelítőt”, és érzékenyítettünk. A felnőttek inkább a különféle segédeszközök és szimulációs szemüvegek, nagyítók, pattintós tű iránt érdeklődtek, szórólapot vittek, a gyerekeknél az érzékenyítés: illatok, hangok, párosítás szemtakaróval és a dominó, illetve a sakk volt a sláger. Mindkét korosztálynál a beszélő eszközök: színfelismerő, számológép és hőmérő stb. vitte el a pálmát.

Köszönjük a szervezőknek, hogy helyet biztosítottak számunkra, és idén is részt vehettünk ezen a kellemes nyárvégi programon!

Bernát Zsuzsanna, Puchnyák István
közösségi civilszervezők

Verseny a lejutásért

A felújítás elő szakaszában a Dózsa György úti állomás az, ahol nem tervezik lift kialakítását, ezért megmozdulást szervezünk ide, hogy megmutassuk, ez a megoldás semmiképpen nem elfogadható!

Gyere és csatlakozz hozzánk, ha:

Neked csak a nyitottságodat és a kreativitásodat kell magaddal hoznod, az összes többi szükséges eszközt mi biztosítjuk! 🙂

A gyerekeket és a felnőtteket egyaránt szeretettel várjuk!

Mikor? Október 26-án 14 és 16 óra között

Hol? Dózsa György úti metróállomás (aluljáró)

Ha kérdésed van, bátran írj nekünk itt, vagy küldj emailt az onalloanlakni@gmail.com-ra!

Ha szeretnél többet megtudni a munkánkról, látogass el a blogunkra: onalloanlakni.blog.hu

A képen a metróállomás látható, mellette pedig egy lufikkal repülésre bírt kerekesszék

Klubnap a látás hónapjáról

Az októberi klubnapunk középpontjában a látás hónapja és az ahhoz kapcsolódó rendezvények álltak. A beszélgetésünknek az adott kissé szomorú, kissé felháborodott aktualitást, hogy a Magyar Látszerész Szövetség a saját honlapján közzétette, hogy a “Látás Hónapja védjegy” a saját tulajdona, ami egy képeket nem látó internetező számára azt üzeni, mintha maga a kifejezés lenne levédve, holott csak egy színes ábráról van szó. Ez az eset azonban jó bizonyíték amellett, hogy a “látás hónapja” egy valódi lehetőség a figyelem felkeltésére.

A beszélgetésünk elején azonban elkerülhetetlenül megfogalmazódott az a kérdéskör, hogy vajon meghallja-e a társadalom októberben, illetve október közepén a látássérültek hangjait? Elegendőek-e a rendezvényeink arra, hogy hallhatóak legyünk és az üzenetünk érthető formában eljusson azokhoz akikhez kell? Ugyanis más csoportok is végeznek érzékenyítést, de nem csupán fogyatékos embereket képviselő szervezetek, hanem például a motorosok, egyes zenei szubkultúrák képviselői és még sokan mások is. Ez a sok szemléletformáló és érzékenyítő akció vajon nem teszi érzéketlenné, megcsömörlötté az embereket? Nincs ennek olyan üzenete, hogy olyan sok csoport akarja érzékenyíteni az embert, hogy már-már az érzékenyítésre kiszemeltekben kialakul az a kép, mintha őket érzéketlennek tekintenénk? Nem olyan, mintha rájuk akarnánk mi is erőszakolni a gondjainkat?

20171003_143531 20171003_143800

Azt hamar megállapítottuk, hogy szükség van a figyelem felkeltésére és ha a szemléletformáló programok nem tolakodóak, nem ellenségesek, hanem megnyerőek, kedvesek és nyitnak a látók felé, akkor a megszólítottaknak ez egy érdekes és izgalmas alkalom lehet. Az októberi ünnepi alkalmak éppen ezért megfelelőek lehetnek az indirekt szemléletformálásra, mert olyan találkozási lehetőségeket biztosítanak, melyek szavak nélkül közvetítik az üzenetünket.

Azt többen is elmondták, hogy néhány ilyen ünnepi alkalom mennyire világosan megmutatta azt, hogy nagyon sok segítőkész ember van körülöttünk, csak nem mindenki tudja miként kell egy adott helyzetben jól eljárnia. Az ilyen közvetlenebb alkalmakon viszont lehet kérdezni valakitől, megfigyelhetnek jó példákat és megtapasztalhatják, hogy a látásképességünket leszámítva, igazából nem különbözünk a látó emberektől.

Az is elhangzott, hogy a látás hónapjához kapcsolódóan szervezett érzékenyítő programok arra mindenképpen alkalmasak, hogy az alkalmakra meg lehessen hívni az embereket, ahol ha már ott vannak, akkor egy jó légkörű beszélgetésben tényleg szabadon megkérdezhetik mindazt, ami őket foglalkoztatja. A klubnapunkon megjelentek között voltak olyanok is, akik bőven vettek már részt érzékenyítésben és sok példával megerősítették, hogy ez mennyire így van.

A tagjaink részéről ismét megfogalmazódott egy olyan igény, hogy akik a munkájuk során gyakran találkoznak látássérültekkel, azok részére jó lenne egy kifejezetten a munkájukra szabott segítő jellegű találkozás, ahol a kialakulható interakciók kezeléséről kérdezhetnének. Igaz, sokszor elég lenne csak megkérdezniük azt, hogy “segíthetek?”, majd az esetlegesen igenlő válasz esetén visszakérdezni, hogy “miként segíthetek?”, de ezt is el kellene szerintük mondanunk, mert különben nem tudják ezt az érintettek, de érzik a bennük lévő segítő szándékot, melynek nem tudnak jól hangot adni.

Végezetül arról beszélgettünk, hogy a novemberi klubnapunkon elő fogjuk venni a közös sportprogram ügyét. Erre az évre jóval kevesebb forrás áll a rendelkezésünkre, de egy bowling-napra lenne lehetőségünk. Sok minden másra is, de reméljük, hogy novemberben majd nagyobb létszámban ötletelhetünk erről!

Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

A kockásfülű nyúl (narrációval)

Hallgassák szeretettel!

https://www.youtube.com/watch?v=5bjZdsoWAIY

Néhány visszajelzés a narráció kapcsán hűséges olvasóim, “hallgatóim” köréből, köszönöm! 🙂

Hermann Tibor:

“Teljes, igaz, tiszta szívemből gratulálok, nagyon profi, igényes, minőségi munka! 🙂 Kisgyermek koromban mondhatni sajátos “narrációval” néztem a sorozat szinte mindenegyes epizódját, felülmúlhatatlanul jó érzés e módszer segítségével újra átélni a kis nyuszi kalandját, csak így tovább, tényleg fantasztikus lett!”

Györök Márk:

“Erika! Gratulálok a narrációval elkészített filmhez! kíváncsi vagyok hogyan fogadták az ovisok, mit szóltak hozzá! Akkor te is csinálod az érzékenyítést a vgyke szemléletformáló programjának keretein belül? Még egyszer gratula! Szerintem teljes joggal lehetsz büszke magadra, és a csapatra akikkel készítettétek az audionarrációkat! Nagyon tetszenek a te posztjaid, illetve a hozzászólásaid is, amelyeket közzé teszel a csoportban.”

Velegi Dorottya:

“Köszönöm!!!! 🙂 Anno rengeteget bánkódtam amiatt, hogy rajzfilm lévén nem tudtam követni ezeket a meséket, így a korombéli unokatesókkal sem tudtam megvitatni az aktuális részt. Most már legalább van némi fogalmam, miből maradtam ki. 😀 ”

 

Tetszett a mese? Írja meg nekem a vgyke.audionarracio@gmail.com címre, köszönöm! A https://www.facebook.com/vgykeaudionarracio/ oldalon további narrációkat, élménybeszámolókat, programajánlókat és egyéb érdekességeket talál, látogasson el oda is, szeretettel várom!

S. Tóth Erika
audionarrátor, kommunikációs munkatárs
+3630 755 6983

Kispesti klubnap „rendőri védelemmel”

Szeptemberi klubnapunkon a bűnmegelőzés, a vagyonvédelem, és a közlekedés volt terítéken, hiszen Börcsök Gáborné (Katika) rendőr százados, és Sütő Antal nyugalmazott rendőr alezredes volt a vendégünk a XIX. kerületi Rendőrkapitányságról. Nagy örömünkre szolgált, hogy ellátogattak hozzánk, mert a látássérülteknek nem árt még elővigyázatosabbnak lenni.

Katika sok hasznos tanáccsal látott el bennünket:

A felső képen egy valódi, az alsón egy nem hivatalos jelvény látható. A hivatalos jelvény sorszámot tartalmaz, a nem hivataloson nincs sorszám

 

Megtudtuk azt is, hogy erőszakos bűncselekmény a kerületben nagyon ritka.

Katika különböző sztorikat mesélt a bűnözők cselvetéseiről, amit nagy figyelemmel hallgattunk. Mivel valamennyien potenciális áldozatunk vagyunk, Sok kérdés, hozzászólás, vélemény hangzott el.

Sütő Antal nyugalmazott rendőr alezredes arról beszélt, mit tartalmaz a vagyonvédelmi táska. Van benne személyi riasztó, álkamera, amelyekkel el lehet riasztani a bűnözőket (neten meg lehet rendelni a különböző eszközöket).

A képen az alezredes úr látható, bűnmegelőző előadása közben

Továbbá, megtalálható benne: Kara László, Pro Arhitectura díjas építész Bűnmegelőzés építészeti eszközökkel című könyve a Lechner Tudásközpont, a Miniszterelnökség és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács közreműködésével jelent meg 2017 elején:

http://lechnerkozpont.hu/cikk/bunmegelozes-epiteszeti-eszkozokkel

Sütő úr ezután a közlekedésről beszélt. Elmondta: közlekedési baleset az, amikor a közlekedésben résztvevők megsérülnek. Jogsértést követ el, aki a balesetet okozza. Fegyelmezetlenségből, gondatlanságból követik el a legtöbb balesetet. Legvédtelenebb mindig a gyalogos! Veszélyeztetett csoportok: idősek, fogyatékosok, egyes betegségekben szenvedők.

Fontos az átkelés, ez a legveszélyesebb része a közlekedésnek. Mindig a gyalogátkelőhelyen menjünk át, győződjünk meg, hogy nem kanyarodik-e be éppen jármű, megadja-e nekünk a vezető az elsőbbséget a zebrán.

A képen a kispesti klub hallgatósága, egy asztal körül ülve látható

Azt is megtudtuk mi a BIKESAFE.

BikeSafe – így regisztrálhatod kerékpárod

Interneten vagy személyesen is lehet regelni a kerékpárokat, így ha ellopják, és az szerepel az adatbázisban, könnyebben visszakaphatod. Mutatjuk, mit kell ehhez tenni.

A BikeSafe szolgáltatás legfontosabb eleme a kerékpár-nyilvántartás, amelyben a kerékpár és a tulajdonos adatai is rögzíthetőek, elérhetőek. Ha a biciklit ellopják, a regisztrált adatok alapján elektronikusan feljelentést lehet tenni, ami bekerül a rendőrség körözési adatbázisába. Amennyiben a rendőrség a kerékpárt megtalálja, a rendszerbe feltöltött adatok alapján értesíteni tudja a tulajdonost.

Ez a legfőbb előnye a www.bikesafe.hu oldalnak.

Megemlékeztünk Szent Adorjánról, aki -többek között- a büntetés-végrehajtás védőszentje.

Elkezdődött az iskola. Kvízjátékunkból az is kiderült, tudunk-e annyit, mint egy ötödikes? Jó mulatság volt!

Végezetül Hernádi Paula grafikus, zománcművész Jel-kép, tűzzel-vassal című kiállítására, és Integrált Fehér Bot Napi rendezvényünkre invitáltuk klubtagjainkat.

Tartalmas, interaktív rendezvényünk volt, és sok hasznos tanácsot kaptunk vendégeinktől. Tavaszra pedig meghívtak bennünket a rendőrkapitányságra, amit örömmel elfogadtunk.

Most októberi klubnapunkat várjuk, és dr Kiss Jánost, aki bélügyeinkről tart előadást.

Beszámoló: Bernát Zsuzsanna
Képek: Puchnyák István
közösségi civilszervezők

Meghívó integrált fehér bot napi rendezvényünkre

Helyszín: Városháza, kis házasságkötő terem
1195 Budapest, Városház tér 18-20.

Program:

14.30-15.00 óra között a vendégek érkezése

15.00-15.10 Köszöntőt mond Fodor Ágnes, a VGYKE elnöke

15.10-16.30 Fehér Bot Napi gálaműsor

Fellépő vendégek:

Műsorvezető: Koltai Judit

16.30-17.30 Állófogadás

Részvételi szándékát kérjük, jelezze a lampas.kispest@gmail.com vagy a 06/70/984-8868-as elérhetőségeken!

A program Kispest Önkormányzatának támogatásával jött létre.

A képen a kispesti Városháza látható

Az év első színházi látogatása az újpesti látássérültekkel!

Szeptember 23-án szombaton 19 órától élvezhettük, a zenés vígjáték cselekményeit. A darab címe: Imádok férjhez menni!

a képen az újpesti tagok a színhban

A főszereplő, Viktória férje Bíll, a háborúban hősi halált halt. A megözvegyült fiatalasszony újra férjhez megy, még pedig a férje barátjához Freddihez. Az elhunytnak vélt férj egyszer csak beállít.  Na, itt kezdődnek a bonyodalmak!

A képen a tagok állnak

Elkezdődik a harc, hogy kié legyen a fiatalasszony. Még a szerencsére is bízzák a dolgot. Egy kalapból sorsolják ki, hogy kinek maradjon a felesége, az ifjú hölgy. Megjelenik a furfangos ügyvéd, és ügyeskedésekkel oldja meg ezt a kialakult kusza helyzetet. A vicces megoldás segít, hogy mind a két férjtől Viktória elválhasson és így hozzá mehessen egy harmadik úri emberhez.

A színészek fantasztikus játéka, a kellemes zenés betétek kellemes kikapcsolódást biztosítottak nekünk!

 

 

Kulman Tiborné és Széles Attiláné
közösségi civilszervezők

Eljött a várva várt nap, a VGYKE Láthatár boltjának 5. szülinapja!

Ideje: 2017.10.16. (hétfő) 10-14 óra

Helye: 1146 Budapest, Hermina út 57., VGYKE „Láthatár Bolt”

Megközelíthetőség: 72-es és 74-es troli Bethesda utcai- vagy 1-es villamos Kacsóh Pongrác úti megállójától.

Program a „Láthatár” segédeszköz boltban:

10.35 A Láthatár bolt készletének bemutatása, kedvezményes vásárlási lehetőség, szaktanácsadás és próbalehetőség

11.00 A Dcont magyarul beszélő vércukormérők forgalmazójának képviseletében tájékoztatót és bemutatót tart Jedlovszki Katalin.

11.30 Kérdések a Dcont képviselőjéhez, közvetlen megismerkedés a beszélő Dcont készülékekkel.

12.00 Az Alko-Soft újdonságairól bemutatót tart Dvariecki Bálint, a cég ügyvezetője

12.30 Az Alko-Soft újdonságainak működés közbeni megismerése, felmerülő kérdések megbeszélése

13.30 Láthatár bolt szaktanácsadás és termékek kipróbálása

A nap folyamán lehetőséget biztosítunk a VGYKE masszázs bérletének (5+1 alkalmas) kedvezményes, 6.000.- forintos megvásárlására is!

Az esemény sajtónyilvános lesz!

Várjuk szeretettel!

Eleki Abigél

A képen a bolt emblémája látható

Kirándulás az újpesti ökoparkban

Időnként szóba került az a programjainkon, hogy milyen helyeken jó lakni. Ezen beszélgetéseink során került elő, hogy egy betonrengetegnek nevezett lakótelep is lehet kellemes lakóhely. Ennek okán jutottunk el Újpestre, ahol a panelépületek közötti bőséges zöldfelületet ökoparkká alakították át és megpróbáltuk ezt a nagyobb területet bejárni.

A park egyik érdekessége, hogy az eredetileg kialakított zöldfelületeket és utcabútorokat meghagyták, így azokat vagy felújították vagy helyben újrahasznosították. Például a régi ping-pong asztalok alatti vastag betonréteget ledarálták és az új burkolatok alépítményéhez felhasználták. A cél az volt, hogy minden menthetőt megtartsanak és semmit ne vigyenek ki a felújított területekről, hanem valamilyen módon hasznosításra kerüljenek. Így a kitermelt föld is helyben maradt, melyből zajfogó dombot készítettek, csökkentve a sétálók zajterhelését.

A képen a csoport egy része látható, egy másik tájékoztató tábla előtt állva

 

Arra különösen ügyeltek, hogy a csapadékhiányt jól tűrő növényfajtákat használjanak fel, így a park területén soha nem kell mesterséges esőt varázsolni, vagyis öntözni. Ezzel együtt arra is törekedtek, hogy a lehető legtöbb őshonos magyarországi növényfajtát telepítsék be, így a biológiai sokféleség alapjait is megteremtsék. A sokféle növény használatának a velejárója lett a madárfauna bővülése is, mely igazolta a cél megvalósulását. A madarak betelepítése és tartós maradása végett etetőket, itatókat és odúkat helyeztek el a fákon. A növényzetet úgy állították össze, hogy az fészkelőhelyet és táplálékot is biztosíthasson a legtöbb madár részére.

A kialakítás során arra is figyeltek, hogy lehetőleg a környéken élő vállalkozók legyenek bevonva a munkálatokba, így sokakban kialakítottak valamiféle kötődést az új parkosítás iránt. Ennek annyi alapja már eleve volt, hogy nagyon sok panelépület előtt lehet a lakók által gondozott virágoskerteket látni, vagyis a helyben élők egy részében már eleve létezett egy parkosításra való törekvés.

A képen a csoport egyik része látható, ey tájékoztató tábla előtt

A megépítés során nem csupán a teljes akadálymentesség volt szempont, hanem az is, hogy a nagy tereket az összes ott élő ember igényei szerint alakítsák ki. Ezért felméréseket végeztek a tervezés előtt a helyi igények megismerése érdekében, illetve ahol taposásnyomokkal volt megtörve a fű, oda közlekedőfelületet készítettek.

Az is érdekesség, hogy a projekt, hasonló magyarországi közparkok költségeihez képest, csupán az ötödrészébe került a helyi önkormányzatnak. Mivel nem kell öntözni és lényegesebben kevesebb a rongálás is, ezért az üzemeltetés is olcsóbb – legalábbis a kihelyezett táblák ezt adják a sétálók tudtára.

A hangulatos kirándulás közben valóban volt egy olyan érzésünk, mintha erdőben vagy ligetben sétálnánk. Azt is érzékeltük, hogy madárcsicsergés töltötte be a teret, valamint számos helyen árnyékot is találhattunk, ami melegebb időben sokat számít. Reméljük, hogy a soron következő kirándulásaink egyikén-másikán újabb hasonló parkokba is eljuthatunk majd, így mód nyílik a személyes tapasztalaton alapuló összehasonlításra is!

Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

Megláttuk a láthatatlant

Péntek délután egy nagyon érdekes meghívásnak tettünk eleget. A Kézzelfogható Alapítvány által rendezett tapintható képzőművészeti kiállítást látogattuk meg vakos tárlatvezetéssel.

A képen kagylók láthatóak felfúzve amiknek különleges hangjuk van

A képet: Kiss Julia készítette

Szakszerű tárlatvezetőnk volt Baráth Mária személyében, aki segített értelmezni a „látottakat”. Minden alkotás mellett a síkíráson kívül Braille-írással is olvashattuk a szükséges információkat.

Amint megérkeztünk a gyengén látóknak szemtakarót kellett fölvenni. Tárlatvezetőn kívánsága volt ez, hogy először tapintva „nézzük” meg a kiállított tárgyakat, amiknek a legnagyobbja egy kb 60x60x60 cm-es kockában elfért volna, a legkisebb pedig még akár a tenyerünkbe is. Anyaghasználat szempontjából gazdag volt a választék a hideg és kemény tapintású kőtől a gyapjúból nemezelt tárgyakig.

a képen egy szines táblakép látható több méretú fadarabokból

A képet: Kiss Julia készítette

Az alkotások egyik részénél az volt a kihívás, hogy föl kellett ismerni egy-egy tárgyat. Ilyen volt rögtön az első kép, ahol gyerekjátékok, kis cipő, baba szét voltak szórva a képen, felidézve a vörös iszap katasztrófa tragikus emlékét. Egy másik alkotásnál tengeri kagylókat és kavicsokat lehetett kézzel felismerni.

Különleges felületű tárgyakkal is találkoztunk. Ilyen volt egy foncsorozott üveg tál és még több kerámiatárgy (Szemereki Teréz: Madár, Vágó Szilvia: Barangold körül, Dr. Rácz József Zoltán: Prométheusz). Egyik kavics-szerűen, másik gazdagon tagolt formájával szerzett örömet nekünk.

Egy lekicsinyített, körhintához hasonló alkotás a hangjával gyönyörködtetett minket. Egy forgatható szerkezetbe zsinóron lógatva fémből készített kagylókban fém golyócskák voltak bezárva, amelyek szabadon tudtak mozogni, ha elindították a szerkezetet, így egy szélcsengőhöz hasonló hangot hozott létre.

a képen egy pici tenyérbe fogható kerámia mázas tárgy van

A képet Kiss Julia készítette

Az egyik sarokban egy gyönyörű színes táblakép volt kiállítva (Zámbó Attila: Bohém Angyal). Színesre festett deszka elemekből állt, a festék vastagsága és az elemek különböző méretének térbeli játéka okozott tapintható élményt. Itt egy váratlan fordulatot vett a programunk, mert egy fiatal hölgy lépett oda hozzánk, aki szintén látogatója volt a kiállításnak és megkért minket, hogy fényképezhessen le minket a kép előtt, mert az édesapja az alkotó, aki nem tudott még eljönni, megnézni a kiállítást. Természetesen örömmel tettünk leget a kérésnek.

A képen egy szemtakarós fiatalember tárgyat tapint

A képet: Kiss Julia készítette

A gyengénlátók számára az élmény betetőzése az volt, amikor levehették a szemtakarót és úgy nézhettek körbe.

Ezúton is köszönjük a Kézzelfogható Alapítványnak, Baráth Máriának és egymásnak a kellemes délutánt, amiben részesülhettünk.

Kiss Júlia és Juhos Róbert
közösségi civilszervezők

A FESZT pályázatot hirdet

Az FSZK-val (Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.) kötött partnerszerződés alapján a FESZT részt vesz a „Szociális intézményi férőhely kiváltási szakmai koordinációs műhely kialakítása” című projekt (TÁRS projekt) munkájában.

A fogyatékossággal élő emberek intézményi ellátásában történelmi lehetőségnek, mérföldkőnek tekintjük azt a lépést, mely a következő években lehetőséget ad a nagy létszámú intézményekből a méltó, önrendelkező, családias, helyi közösségbe ágyazott teljes élet elérésére az intézményben lakó fogyatékossággal élő társaink számára.

Ez a lépés átfogó változást jelent a fogyatékosságügy szemléletének fejlődésében, s ezzel együtt igen nagy kihívás a társadalom, a kormányzat, a szolgáltatói rendszer és az érdekvédelem számára egyaránt. Jelentős társadalmi szemléletváltást kell elérni fogyatékossággal élő társaink társadalmi integrációjának megvalósulása érdekében a helyi közösségekben, a szolgáltatások attitűdjében annak érdekében, hogy társaink a társadalom egyenrangú tagjaiként képességeiknek megfelelően önálló, önrendelkező, emberhez méltó közösségi életet élhessenek a jövőben.

Feladatok:

Elvárások:

Előnyt jelent:

Munkavégzés időtartama, helye: heti 40 órában, Budapesten

Jelentkezés módja és határideje:
E-mail-ben önéletrajz és motivációs levél megküldése bruttó fizetési igény megjelölésével a feszt.erdekvedelem@gmail.com e-mail címre.

Jelentkezési határidő: 2017. október 25.

A képen egy nagyító látható, amivel egy ember keres valamit és egy munkák feliratot talál

Forrás: www.allas-munka.blog.hu