Akadálymentes divat – beszámoló a Divatplacc by Night rendezvényről

Az asztalunknál megfordulók egyöntetű elismeréssel fogadták az esélyteremtő kezdeményezést, Kinga egyik ismerőse még azt is felvetette, hogy le kéne védetni az ötletet, tényleg – ez nekünk eszünkbe se jutott. Azóta el is kezdtünk utánanézni a szabadalmi procedúrának, így lesz egy kreatív ötletből új trend, sőt akár önálló brand.

Vera egymás után kapta a hitetlenkedő látogatóktól a ruhadarabokat, mi meg Kingával gyerekmódjára örültünk, hogy mindegyik felirat tökéletesen olvasható. Minden érdeklődő a ruhák válogatása mellett miniérzékenyítésben is részesült, vittünk magunkkal illatokat, apróbb konyhai és egyéb eszközöket: tojáskiemelőt, hagymatűt, almaszeletelőt, zoknipárosítót, folyadékszínt-jelzőt és tapintható szabócentit is, ez utóbbin a többség hüledezett – nahát egy vak ember varrni is tud?

Érdeklődő lányok vizsgálgatják egyik kezükkel a Braille-feliratot az előttük lévő szoknyán, közben másik kezükben a sík-Braille ABC segítség gyanánt. Vera kezét látjuk, amint az egyik szoknya feliratát olvassa serényen.

Akit magával ragadott a Braille-írás szépsége, vihetett ABC-t, kirakhatta a nevét a Braille-soron és végül egy pontírásos névjeggyel gazdagodott, Vera és elmaradhatatlan írógépe jóvoltából. Kinga azt is megmutatta az érdeklődőknek, hogyan készül a felirat a ruhára: egy Braille sablon segítségével – melyet Koós Andrea kolléganőnk készített – a betűk pontjait színesceruzával átszurkálja, így egy negatívot hozva létre és a lukakon át a ceruza beszínezi a ruhát, melyet aztán a kreatív kivitelező áthímez.

A kezdeményezés az Esély c. műsor munkatársainak érdeklődését is felkeltette, úgyhogy készítettek egy riportfilmet, melynek keretében mindhármunkat meginterjúvoltak. Amint lemegy az adás, a linket a kedves Olvasóknak is elküldjük a hírlevélben. Remélhetőleg folytatása is lesz a közös projektnek, a Kinga jótékony felajánlását, azaz bevételének 30 százalékát, pedig tagjaink javára fordítjuk, ezúton is köszönjük, még egyszer!

S. Tóth Erika

A tavasz és a nőnap nyomában

Március havi VII. kerületi klubunkat a nőnapon tartottuk meg a K11-ben. Tagjaink kis létszámmal, de annál lelkesebben jelentek meg a programon. Ez alkalommal a nőnap és a tavasz eredetének nyomában jártunk.

A hetedik kerületi klub azon pillanata, amikor aláírják a jelenléti ívet

A klub elején elmondtuk az Egyesület háza táján történt fontos közérdekű közleményeket, mint például a gyógycipőkészítést és a vaklakás pályázat lehetőségét is.

Ezután belecsaptunk a témába. Először a tagok véleményét kérdeztük meg, hogy mit gondolnak erről az ünnepről. Egyetértettünk abban, hogy ez is mint több hasonló „ünnep” majmolás, vagyis nem igazán szeretjük. Az eredetéről minden jelenlévő mondott valamit, megállapítottuk, hogy Magyarországon 1948 óta, Amerikában és a világon pedig 1914 óta ünneplik.

A tavaszról is tudtunk érdekességeket mesélni, például azt, hogy a szó a tavak keletkezéséből van származtatva, vagyis abból, hogy a tél végén a hó elolvadása következtében keletkeztek tavak, ebből lett a magyar neve tavasz.

A fiatalság és a megújulás is szóba került, hogy ezek is fontos részei a tavasznak. Ezután minden jelenlévő mesélt egy-egy élményéről ha volt neki, ami a tavaszhoz kötődik.

Jó hangulatban zártuk az alkalmat, reméljük máskor is hasonlóan kellemes hangulatú klubot szervezhetünk!

Molnárné Tóth Andrea és Jánosi Veronika
közösségi civilszervezők

A Láthatár bolt ajánlatai

Továbbra is folytatjuk nyereménysorsolásunkat.
Márciusi vásárlóink között 1db A/4-es lapnagyítót sorsolunk ki!

A képen a Láthatár Bolt egyik szórólapja látható

Ízelítő termék kínálatunkból:

Valamint konyhai eszközök:

Weboldalunkon, valamint Facebook oldalunkon képekkel, leírásokkal is találkozhatnak. Megrendeléseket e-mail címünkre küldhetnek.  A Láthatár boltban továbbra is csak készpénzzel tudnak fizetni!

Elérhetőségeink és a bolt nyitva tartása:

Katona Zsuzsanna

Születésnapi meghívás

A kép forrása: https://img.clipartfest.com

A kép forrása: https://img.clipartfest.com

2015-ben, áprilisban volt az első klubnap Újbudán. Amellett, hogy erre emlékezünk egy ünnepi kvízzel, szó lesz a klubprogramok során szerzett kellemes élményekről és a most tavaszra szervezett programokról. Az ünnepi kvízjátékban megelevenednek majd a közös programokon szerzett élmények, de a Braille-írásról is megtudunk majd valószínűleg pár olyan érdekességet, amit nem gyakran szoktak elmondani.

A program időpontja: 2017. április 4. (kedd) 14,15-16,00

A program helyszíne a szokásos: XI. Etele út 55. – a BMK épületének földszinti kisterme

Azért, hogy megfelelő számú ülőhely álljon rendelkezésre, kérjük, hogy mindenki jelezze előre a részvételi szándékát!

Emailben: lampas.ujbuda@gmail.com

Telefonon: 0630-186-6321

Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

Az Egyesületünk kapuja, az Ügyfélszolgálat

A képen az látható, amint az Ügyfélszolgálat három munkatársa dolgozik az irodában

Mészáros Gyöngyivel, az Ügyfélszolgálat vezetőjével beszélgettünk tevékenységükről, és áttekintettük, hogy mi várható náluk 2017 során.

Össze tudod röviden foglalni, hogy mivel foglalkoztok?

Tulajdonképpen mindennel, amivel megkeresnek minket a tagjaink és más látássérültek. Ha valaki a honlapon megnézi az ügyfélszolgálathoz érkező gyakori kérdéseket, akkor láthatja, hogy 34 pontba sűrítettük ezeket, és mindegyik más-más területre vonatkozik. Ez jól mutatja, hogy mennyire széles azon területek köre, melyekkel foglalkozunk. Azt valljuk, hogy minden megkeresés fontos és figyelmet igényel, ezért igyekszünk mindenre a legmegfelelőbb megoldást felkutatni.

Szerinted milyen tényezők jellemzik, motiválják munkátokat?

Mindenkire figyelünk, aki megkeres minket akár emailben, akár telefonon, akár személyesen fárad be hozzánk. Igyekszünk kimutatni azt, hogy érdekel minket a bennünket felkereső problémája, s úgy érzem, érzik részünkről az empátiát, ami egy jól működő ügyfélszolgálaton természetes kell, hogy legyen. Ha nem sikerül az adott pillanatban megoldást találnunk, újra felvesszük az ügyféllel a kapcsolatot. A munkatársaimról, Benke Richárdról és Leány Ferencről elmondhatom, hogy komoly tapasztalat és szakértelem áll mögöttük, melynek köszönhetően a váratlan vagy szokatlan kérdésekre is megtalálják a megfelelő választ.

Mi az, amit az Ügyfélszolgálat erősségének tekintesz?

Komoly eredménynek tekintem, hogy emberarcúvá váltunk, ahol komolyan veszik az ügyfeleket és a kéréseiket. Gyakran előfordul, hogy valaki csak beszélgetni jön be az irodába, s mi ennek is nagyon örülünk.
Több visszajelzést is kaptunk az általunk szerkesztett Hírlevelekről. Az olvasók szerint mindenkinek érdemes elolvasni, hiszen látóknak és látássérülteknek egyaránt nyújt tájékoztatást, kínál aktuális programot, ajánl narrált előadásokat. Elmondhatom, hogy hétről-hétre nagyon komoly energiát fektetünk az elkészítésébe, mert célunk a minél változatosabb hírlevél összeállítása. Bízom benne, hogy mindenki tudja, hogy a hírlevelünk, a Hírmondó telefonon, emberi hangbemondással is meghallgatható.
Abban a speciális helyzetben vagyunk, hogy sok esetben az ügyfélszolgálat munkatársai azok, akik találkoznak az új látássérültekkel. Amikor valaki megéli ezt az élethelyzetet, akkor sokszor mi vagyunk az első olyan állomás, akik a segítségek széles tárházát nyitjuk meg előttük, és talán az első örömtelibb hírt, információt is mi adjuk át. Ez egy nagyon különleges és nagyon hangsúlyos szerepkör, Feri és Ricsi tapasztalata és segítsége itt pótolhatatlan.
Az a célunk, hogy aki velünk kapcsolatba kerül, érezze, hogy nem egy adminisztrációs adatként kezeljük őt, hanem egy közösség tagjává fogadjuk. Az újonnan belépőknek bemutatjuk Egyesületünk szolgáltatásait, röviden ismertetjük a tevékenységeket, és bemutatjuk azokat a kollégákat, akikkel később találkozni fog. Megismertetjük a Lámpás klubokból álló hálózattal is.

Az Ügyfélszolgálat Lámpás Klubokra történő kitelepülése egy alapvetően új dolog. Mit gondolsz róla?

Eleinte magam is tartottam tőle, de rá kellett jönnöm, hogy egy nagyon értékes szolgáltatási körről beszélhetünk. Ugyanis sokaknak jelent komoly problémát, hogy egy-egy aránylag rövid idő alatt elintézhető ügy miatt sokat utazzanak. Bár irodánk tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető, akadálymentesen bejárható, az utazási idő mégis többszöröse lehet a tényleges ügyintézésnek. Ezért tartom jó dolognak, hogy a kitelepülések során például a tagdíj befizetése, illetve egyéb adminisztrációs ügyek elintézhetőek, így gyakorlatilag szinte házhoz megy az Ügyfélszolgálat, ami könnyebbség a tagok számára.
Azt tapasztaljuk, hogy a kitelepüléseken lényeges kérdések is szóba kerülnek, így az informálást tekintve is van ránk igény. Az pedig még fontosabb, hogy emberi kapcsolatok épülnek ki a tagokkal, ismeretségek szövődnek, így később egy emailes, telefonos vagy személyes ügyintézéskor már szinte ismerősként üdvözöljük egymást. Ennek fontos szerepe van a bizalom növelésében.

Milyen céljaitok vannak 2017-ben?

Munkánkat szeretnénk továbbra is tagjaink, ügyfeleink megelégedésére végezni. Igyekszünk Hírlevelünket még színvonalasabbá tenni. Várjuk ötleteiket, észrevételeiket, kritikáikat. Kérem, forduljanak hozzánk bizalommal!

Az Ügyfélszolgálatunk elérhetőségei:

Cím: 1146 Budapest, Hermina út 57.
Postacím: 1380 Budapest, Pf. 1075.
Telefon: +36 1 384 55 41
Mobil: +36 70 387 52 67 (MVGYOSZ flottából ingyenes)
E-mail: ugyfel@vgyke.com

Ügyfélfogadási idő:

Diplomás látássérültek jelentkezését várjuk

A képen egy diktafon és egy jegyzetfüzet látható

A kép forrása: https://www.insidehighered.com

Mucza Patrik vagyok a Károli Gáspár Református Egyetem végzős, szociológia szakos hallgatója, és szakdolgozatom megírásához keresek 8-10 vak, vagy gyengénlátó önkéntest, akivel személyes interjút folytatnék a diplomás látássérültek munkapiaci helyzetéről.

A beszélgetés időtartama fél, maximum egy óra, melynek időpontját a jelentkező választja meg.

Elérhetőségeim:
muczapatrik@gmail.com
+36-30/449-49-18
A jelentkezőknek előre is köszönöm az idejüket!

Üdvözlettel:
Mucza Patrik

Segédeszközök a klubnapon

A klubnapunkon egy olyan kerületi látássérült előadónk volt, aki régóta foglalkozik a látássérültek életét megkönnyítő segédeszközökkel. Az elve ugyanis az, hogy amíg van valakinek valamennyi látásképessége, addig azt érdemes kihasználni. Ezért elhozta a klubra azokat az eszközöket, melyeket ő a mindennapjaiban is használ.

Az elhozott segédeszközök főként digitális nagyítók voltak, melyeknek a megjelenítője a megmaradt látásképességhez igazíthatók. A nagyítók sikerére jellemző, hogy két aliglátó tagunk is sok-sok év után először láthatott ismét betűket, melynek nagyon örvendtek.

A képen az látható, amint egy aliglátó olvas a nagyítóvalA képen a márciusi újbudai klub egy pillanata látható

A vidám hangulatú kipróbálás során szóba kerültek az elérhető támogatások, melyeket az ilyen eszközök megszerzéséhez igénybe lehet venni. Ezek között említésre került a VGYKE által kínált pályázható összeg a tagjai részére, mely ugyan “csak” néhányszor tízezer forint, de ahhoz pont elegendő, hogy hatékony segédeszközök legyenek elérhetőek a segítségével.

A képen az egyik digitális nagyító látható

Egy izgalmas beszélgetés alakult ki arról is, hogy van-e határa a segédeszközök elérhetővé tételének. Ugyan nem alakult ki egyetértés, de nagyon érdekes és izgalmas érvek kerültek elő, mely sokunkban megerősítette, hogy érdemes ezeken a klubnapokon akár csak hallgatóként is jelen lenni.

A klub másik részében tájékoztatás hangzott el a tavasszal induló VISAL-tréning nevet viselő, néhány alkalmas programsorozatról, mely a látássérült élethelyzetével foglalkozik. A tréninget eredetileg azoknak találták ki, akik életük felnőtt szakaszában vesztették el a látásukat, de ez aktualizálásra került, így a mai, magyarországi környezethez alkalmazkodva, mindenkinek segítséget kínál. Nem csupán a született látássérülteknek, hanem a szerzett látássérüléssel élőknek, valamint a látó családtagoknak is. Részben öröm, részben sajnálatos, de úgy néz ki, hogy akkora az érdeklődés, hogy egy másik ilyen programot is szükséges lesz majd elindítani Újbudán.

Szóba került még az is, hogy majd ebben az évben kirándulást fogunk szervezni Tatára, ahol megnézzük a tavaly átadott rehabilitációs központot, ismét megyünk hajókirándulásra és sok más helyszín mellett majd elmegyünk Zebegényre is. Elmondtuk, hogy továbbra is nagyon nyitottak vagyunk a kerületi tagok javaslataira és mindent megpróbálunk megszervezni, amire igény van. Példának említettük, hogy valószínűleg végre megvalósul a közös bowlingozás és más tervezett sportolási lehetőség is.

Végezetül mindenkit meghívtunk április 4-re, a klubunk második születésnapjára. A szokásos helyszínen, 14 óra 15 perctől, sok szeretettel várunk majd mindenkit egy igazán érdekes és vidám klubdélutánra!

Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

Segítőkutyával az EU-ban

A képen egy kölyök labrador látható

A kép forrása: http://www.barathegyisegitokutya.hu

A petíció célja egy átfogó uniós törvény megalkotása, mely az EU minden tagországában kötelezően előírja azt, hogy vakvezető- és segítőkutyával közlekedők, kutyájukkal együtt minden, a nyilvánosság számára rendelkezésre álló létesítményhez és szolgáltatáshoz, másokkal azonos alapon, szabadon hozzáférhessenek.

Bár tapasztalataink szerint Magyarországon csak elvétve tapasztalható ilyen probléma, kérésünk az, hogy – látásképességünk mértékétől vagy annak teljes hiányától függetlenül – minél többen támogassuk aláírásunkkal a petíciót, hogy Európa szerte elháruljanak a vakvezető- és segítőkutyával közlekedők előtt álló korlátozások.

Az európai szövetség a felhívásában a következőket emeli ki:

“Brüsszelben, ahol az uniós törvények és jogszabályok is készülnek, igen gyakori az, hogy a vakvezető kutyák nem utazhatnak gazdájukkal taxiban, és néha még a rendőr is sokkal inkább a sofőr pártján áll, mint a fogyatékossággal élőén! A szállodák a segítőkutyák után extra költséget próbálnak meg felszámítani, az éttermekben pedig nem szolgálják ki a vakvezető kutyával érkezőket. És még ennél is sokkal rosszabb lehet a helyzet az olyan országokban, amelyekben hiányzik a kutyák elfogadásának kultúrája, vagy ahol különösen ritkán látni vakvezető kutyákat.”

Az aláírás menete az alábbi 5 lépésen keresztül oldható meg:

1. Az alábbi linkre kell kattintani:

http://goo.gl/kxoyXm

2. Az űrlap kitöltése után egy email érkezik , melyben a bejelentkezés (log in) opciót kell választani.

3. Utána a “support a petition” ablakra kell átváltani.

4. A keresőmezőben (Keyword) rá kell keresni a petíció sorszámára: “1140/2015”. Angolul a petíció szövege is elolvasható a képernyő alján.

5. Először a “View” (megtekintés), majd a “support” (támogatás) mezőre kell kattintani. Ez utóbbi kattintással valósul meg a petíció támogatása.

A Szövetség minden támogató segítségért és aláírásért köszönetét fejezi ki!

Polgárőrség a klubnapon

 

A képen az angyalföldi polgárőrség logója látható

A kép forrása: http://www.angyalfoldpolgarorseg.hu/

A következő klubnapunk kivételesen délután lesz, melyet 2017. március 27-én (hétfőn) 15.00-17.00 óráig tartunk meg a Prevenciós Központban.

A cím: 1134 Bp, Tüzér utca 56-58.
12-es szoba

A helyszínt a XIII. kerületi önkormányzat biztosítja számunkra.

A vendégünk ezúttal a kerületi Polgárőr Egyesület egyik tagja, Csery-Szűcs Péter lesz, aki elmeséli nekünk, hogy mi a feladatuk és hogyan egészítik ki a rendőrség munkáját.

Jelentkezéseiteket március 24-én (pénteken) 16.00 óráig várjuk, a fentebb feltüntetett elérhetőségek valamelyikén!

Amennyiben módodban áll és szeretnél kedveskedni a társaságnak, szeretettel fogadjuk felajánlásodat nasi, vagy innivaló formájában!

Jánosi Veronika és Molnárné Tóth Andrea
közösségi civilszervező

Összecsendül két pohár…

Az egykori François Pezsgőpincészet bejáratánál berendezett múzeumban kezdtük sétánkat, ahol vezetőnk, Quirin Károly a pezsgőkészítés és a budafoki pezsgőgyártás történetét ismertette; beszélt Törley József életútjáról, François Lajos és Cézár tevékenységéről, a Hungária pezsgőcsalád létrejöttéről, a magyar pezsgők külföldi elismertségéről.

Az olasz építőmesterek által szépen kitéglázott, boltíves pincerendszerben a tradicionális technikával gyártott pezsgők először máglyaszerűen elrendezett, majd a seprő eltávolítása végett változó szögben lefelé fordított üvegek ezreit láttuk.

a látogatók egy része látható, amint megnéznek egy szökőkutat A látogatók egy része látható a képen, amint a múzeum udvarán vannak

Egy másik pinceágban másfél literes üvegekben tárolják a készülő pezsgőt. A transvasée technikával készült pezsgők a seprőtlenítés/degorzsálás után kerülnek 7,5 dl-es parafa dugós üvegekbe.

Pincesétánk végeztével a Törley díszteremben nézhettük meg a ma gyártott Törley-, François- és Hungária pezsgőket, valamint a ma használatos pezsgőspoharakat. Megcsodálhattuk a Törley Józsefről, a Törley Mária által készített gyönyörű mellszobrot, valamint a nemes csantavéri Törley-család és Magyarország címerét.

Az egykori degorzsáló csarnokban a szecessziós Zsolnay-mozaik nyújtott a dolgozóknak esztétikai élményt.

Végezetül a különböző pezsgőféléket kóstolhattuk meg a házigazda Chevaliers Törley Pezsgőrend ceremóniamestere, Magyarország legjobb pezsgőszakértője, Quirin Károly társaságában.

Egészségünkre!

Bernát Zsuzsanna
közösségi civilszervező

Tavaszköszöntő Teadélután, Gyümölcsoltó Boldogasszony Napján

Programok:

Fellép a Szarkaláb együttes.

A képen a Szarkaláb együttes látható előadás közben

A kép forrása: ujpest.hu

Az együttes ötlete 2010-ben a Vakok Iskolájában fogalmazódott meg azzal a céllal, hogy az ott tanuló tizenéves fiataloknak adjon valamit, ami valódi értéknek mondható, és amivel érdemes foglalkozni. Magyar népzenét és megzenésített verseket formálunk át a saját képünkre és az együttes hangszerparkjára, s bízunk abban, hogy a hallgatóság is ugyanúgy örömét leli a zenénkben, mint amilyen örömmel mi alkottuk meg és játsszuk újra meg újra együtt.

Egykor mi is az iskolában tanultunk, de ma már dolgozó, tanuló, családos fiatal felnőttekként éljük mindennapjainkat. Ami közös bennünk, hogy zeneszerető, vidám és összetartó csapat vagyunk. Kezdetben az iskola rendezvényeire, majd egyre több fellépésre kaptunk meghívást, már az intézmény keretein kívül is, s eközben lemezünk anyaga is elkészült.

Az együttes tagjai:

Nem rég csatlakozott hozzánk vendégzenészként Henkrich Misi is, aki gitárral és ír buzukival gazdagítja zenénket. Az együttes tagja és vezetője Nagy József, aki sajnos már nem lehet közöttünk. De lélekben itt van, és hisszük, figyel bennünket. Egy év telt el halála óta. Hangszereinkben, a dalainkban mindig szólni fog. Köszönet illeti Hrozenszky Beát, a mi Beócánkat is, aki erősít, vezet és biztat bennünket. Mellettünk áll és velünk van, amikor gyengék vagyunk.
Az együttest Geszti Eszter mutatta be.

Kulináris élmények:
A Farkas Teaház zamatos kompozíciói melegítik fel szívünket, kiűzve testünkből-lelkünkből a tél hidegét. A büfében kekszek nyalánkságok, zamatos teák és alkoholos teakoktélok, illetve sör, virsli kapható.

Gyere el hozzánk és hallgasd, hogy zsong a tavasz!

A délután házigazdái Fabók Judit és Farkas Péter.

A rendezvény a Vakbarát Alapítvány támogatásával jött létre.

Fejlemények a masszázs háza táján!

A képen egy illatgyertya, egy üveg masszázsolaj és egy virág látható, illusztrálva azt, hogy a masszázs a felfrissülés helye és ideje

Forrás: imprintpilates.com

A képen masszázsolaj, illatgyertya és egy virág látható, illusztrálva azt, hogy a masszázs a felfrissülés helye és ideje

Újbudán az Esélyek utcája rendezvényen, – amely a társadalmi felelősség vállalás jegyében zajlott – találkoztak az önkormányzat, a civil szervezetek és a vállalatok. A program az esélyegyenlőség feladataira, a családbarát szemlélet kialakításának fontosságára kívánta felhívni a figyelmet.

Ezen a szemléletformáló rendezvényen került kapcsolatba egyesületünk elnöke, Fodor Ágnes az Újbudai Idősek Háza vezetőjével, Cseriné Demény Annamáriával. Az év végi sokasodó feladatok miatt a két vezető megállapodott, hogy 2017. év elején személyesen találkoznak. A találkozón Fodor Ágnes bemutatta a VGYKE évek óta jól működő gyógymasszázs szolgáltatását, amely pozitív fogadtatásra lelt és a vezetők a megbeszélés végén együttműködést kötöttek. A megállapodás a kapcsolatteremtés és a közös gondolkodás kiváló példája, melynek eredményeképpen 2017. február 16-tól a XI. kerületi Újbudai Idősek Házában lehetőséget kaptunk masszázs tevékenység folytatására. Az otthonban lakókat, hozzátartozóikat, illetve az ott dolgozókat heti egyszeri alkalommal, csütörtökön 10-17 óráig masszírozzuk. Az Idősek Házában közel 80 szépkorú ember él, akik a piaci ár alatt juthatnak hozzá szolgáltatásunkhoz.

Gyengénlátó kolléganőnk, Hajdú Katalin lesz a gyógymasszőr, aki végzettségét tekintve diplomás szociális munkás és szakképzett gyógymasszőr. Kati korábban, sok éven keresztül Támogató Szolgálatunk aktív dolgozója volt, ahol jó gyakorlatot szerzett az idősekkel való kapcsolattartásban és bánásmódban. Szociálisan érzékeny, idős emberekkel bánni tudó munkatárs, ezért jó szívvel ajánlottuk őt erre a feladatra. Bízunk a hosszú távú gyümölcsöző együttműködésben és Katiban, hogy sok kellemes percet szerez majd az otthon lakóinak a gyógyulás érdekében és tovább viszi egyesületünk jó hírnevét.