Akadálymentes színházi program Angyalföldön

A kép forrása: http://holdvilag.hu/keptar/hamupipke

A kép forrása: http://holdvilag.hu/keptar/hamupipke

Az Egyesületünk és a Holdvirág Kamaraszínház együttműködésének egy új gyümölcse a Hamupipőke audionarrált változatának a színpadra kerülése.

Akik a hírlevél olvasói (vagy hallgatói), azok találkozhattak már kolléganőnk, Susovich Erika meghívásával, amit itt is szeretnénk tolmácsolni.

Gyerekeket és felnőtteket is szeretettel hívunk Grimm igazi klasszikusának akadálymentes előadására! Azt fontos tudni, bármelyik időpontról legyen is szó, csak akkor tudja vállalni a színház az akadálymentesítést, ha MINIMUM 5 látássérült is ellátogat az előadásra.

A Hamupipőke előadásának a dátuma:
2016. november 20. vasárnap. 11:00 (kulisszabejárás 10:00-tól)

A jegyárak az alábbiak:
látássérülteknek és kísérőiknek: 850 Ft,
felnőtt (nem látássérült és nem kísérő): 950 Ft,
nyugdíjas: 850 Ft,
gyerek: 750 Ft.

Jegyek a http://www.holdvilag.hu/ weboldalon rendelhetők, illetve a VGYKE ügyfélszolgálati irodájában személyesen is vásárolhatók. Telefonon a 70/387-5267-es vagy a 061 384 55 41-es számon lehet érdeklődni.

100 éves filmek a klubnapon

Valamikor régebben felmerült, hogy lenne lehetőségünk 100 évvel ezelőtt készült filmeket megnézni és megbeszélni. Ez a lehetőség vált valóra a novemberi klubnapon. Egy olyan filmet nézhettünk meg, amit az elkészítésekor elfeledtek és ebben az évben találtak meg újra.

A klubnapra elhozott filmet egy akkoriban feltörekvő, de azóta már megszűnt amerikai filmstúdió készítette el. A filmes cégnek bibliai filmek készítése volt a célja, kifejezetten azzal a szándékkal, hogy az újdonság miatti érdeklődést kihasználva, felébressze az emberek érdeklődést a bibliai üzenetek iránt és ezzel a hitüket is elmélyítse.

 iv1iv2

Az általunk megnézett filmnek nem volt hangja, hanem körülbelül 30-45 másodpercenként megjelenő feliratok tájékoztatták a nézőt arról, amit lát. A mai szemmel nem annyira rendkívüli jelenetekben hatalmas gátakat mutattak, sivatagot, majd azt, ahogyan a gátakkal felduzzasztott vízzel elárasztották a sivatagot. Megtudhattuk, hogy ez az Egyesült Államok és Mexikó határa mellett történt. A mintegy 20 perces film második felében a termővé tett sivatag helyén kialakított gazdaságok képeit és termelési adatait láthattuk, sokféle növénnyel. Az utolsó pár kockán arról tájékoztatott minket a film, hogy amint a sivatagot termővé tudták tenni a megmutatott területen, ugyanúgy megvalósítható ez azon a földrajzi helyen, ami a Jordán folyótól nyugatra esik. Ezzel a film készítői nyilván azokat szólították meg, akik érdeklődtek az ilyesféle próféciák beteljesedése iránt.

A film megtekintése után megtudhattuk, hogy jó pár hasonló filmet megtaláltak ebben az évben. Akkoriban a filmek levetítése után beszélgetés következett, ahol a szervezők teljesíthették a missziós céljaikat. Azért, hogy tömegeket tudjanak vonzani, a vetítések ingyenesek voltak. Érdekes módon éppen az ingyenesség miatt nem tudott nyereségessé válni a filmes cég, melyet egy nagyobb, filmes babérokra törekvő cég felvásárolt.

Ezeket a 100 éves filmeket Magyarországon még nem mutatták be és jelenleg nincs is tervben ezek vetítése. Örömünkre szolgált, hogy nálunk ez megtörténhetett és olyan sok érdekességet megtudhattunk a mozi első időszakából. Ha valaki szeretne ilyen érdekes programok részese lenni, örömmel várjuk!

A klubnapon elhangzott az is, hogy a december 6-án tartandó klubnapon mód nyílik a jövő évi tagdíjak befizetésére, valamint a VGYKE számos szolgáltatása is bemutatkozik. A masszázs-szolgálat is kitelepül és minden jelenlévőnek ajándékba adnak egy pár perces frissítő masszázst. Ez még nem minden, mert ezen kívül is lesz egy meglepetésünk. Reméljük, hogy ezek sokak kedvét meghozzák majd a decemberi találkozáshoz!

Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

Meghívó egy vidám gálaestre

gala_20161110_kicsi

Az újbudai Lámpás Klub alkalmain többször szóba került, hogy nagyon sok olyan látássérült előadóművész van, akik nagyon színvonalas előadással szokták elvarázsolni a közönséget.  A kerületi önkormányzat támogatásának köszönhetően ebben az évben lehetőség nyílt arra, hogy ha nem is mindegyik ilyen előadóművészt, de legalább egy részüket vendégül láthassuk.

Összesen 21 művész fog fellépni 16 előadással. A programban a vidám és rövid verseken kívül többféle zenei produkció is lesz. Többek között Bartolf Zsuzsa Láthatatlan koncert című teljesen új előadásából is részesül majd a közönség. Ezen kívül narrált bűvészmutatványok, humoreszkek és rövidebb kabaréjelenetek is lesznek.

Az esemény november 10-én (csütörtökön) a Budapesti Művelődési Központ II. emeleti Kamaratermében kerül megrendezésre. Az épület az M4-es metró Bikás park metróállomás közelében van, a XI. Etele út 55. sz. alatt. A program pontosan 17,00-kor kezdődik és 19,30-ig tart.

A két műsorvezető Lenkai Viki és Ullmann Ottó lesz.

A programra nézőnek jelentkezni a http://goo.gl/snykMP címen lehet, ahol név és valamilyen elérhetőségen kívül, a szükséges számú ülőhelyek számát kell csak megadni. Fontos információ, hogy a terem a második emeleten van, ahova csak lépcsőn lehet feljutni. Belépődíj nincs!

Ha valakit esetleg bármilyen részlet érdekel, keresheti a szervezőket a lampas.ujbuda@gmail.com emailen vagy gyorsabb tájékozódási igény esetén Vikit a 0630-186-6321 telefonszámon, illetve Károlyt a 0670-984-1745 telefonszámon.

Mindenkit sok szeretettel várnak a fellépők és a szervezők!

Lenkai Viki és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

A Kossuth téren jártunk

Októberi klubprogramunk alkalmával az Országgyűlési Múzeum „In memoriam 1956.október 25.” című emlékhely és kiállítást néztük meg.

Idén lesz az 56 os f1956-os forradalom hatvanadik évfordulója, így várhatóan a dátumhoz közeledve majd rengeteg látogató fog a helyszínre érkezni.

 unnamedunnamed-2

A nyári alkalomhoz hasonlóan most is a Kispest Lámpásaival mentünk együtt. Az emlékhely a Kossuth tér alatti, egykoron az Országház épületének nagyon korszerűen kialakított szellőzőcsatornájában van berendezve.

A vakok is rögtön érzékelhették a visszaverődő hangokból, hogy egy drámai eseményről szól a hely. A téglából boltozott pince térben, a vasrácsból kialakított járófelületen beszédesek voltak még a hangok is. A kiállítás az október 25-i véres lövöldözést idézte föl.

A kiállított tablókon dokumentumfilmeket lehetett megnézni, melyek szemtanúk által felidézett megrázó történetekről szóltak.

A továbbiakban korabeli fotókat láthattunk a véres eseményről, amelyeken az áldozatokon kívül a Parlament és a Földművelésügyi Minisztérium romos képe is látszott.

A korabeli ruházatok bemutatásával néhány pillanatra a történelmet tapintható jelennek érezhettük. Egy ÁVH-s és egy szovjet katonai egyenruhát is láthattuk, az egyik vitrinben, szembe vele pedig egy átlag felnőtt férfi és női öltözetet.

A kiállítóteret egy rotunda zárta le, amelyben egy a lövöldözésben elesett áldozatoknak állítottak egy síremléket. A sírt egy hosszú íves pad vette körül, helyet biztosítva a néma emlékezésnek.

Ezt követően elmentünk megint a tapintható Országház maketthez, majd utána az eső elöl a Parlament látogatóközpontjába húzódtunk be.

Nagy örömünkre szolgált, hogy a kiállítás kialakítói gondoltak a látássérültekre is, így nem lettünk kizárva a múlt megismerésének eme lehetőségéből.

Kiss Julia és Juhos Róbert
közösségi civilszervezők

Újpesti látássérültek! Figyelem!

A kép forrása: http://www.teachercenter.e1b.org/

A kép forrása: http://www.teachercenter.e1b.org/

November 9-én ingyenes hallásvizsgálatra van lehetőségünk. Ezen a napon csak újpesti látássérülteknek tették szabaddá a Hallás Centrumban lévő vizsgálatot.

Szakorvos délután 14 órától lesz, ha orvosi vizsgálatra, receptre van szüksége valakinek. Délelőtt minden más vizsgálatot el tudnak végezni. Szükség van az utolsó leletre, illetve hallókészülékre.

Időpont: november 9. reggel 8 órától délután 17.30-ig.

Helyszín: 1041. Budapest, Árpád út 70.

Segítség kérés a 06-30/498-9033 Széles Attiláné Panka

Hallás centrum: 06-70/324-8005 06-1/200-1118

Újpesti lámpások:
Era, Panka

Ügyfélszolgálat a XVIII. kerületben

Október utolsó hetében tartottuk a  szokásos klubnapunkat, ami nagyon barátságos és vidám hangulatban telt.

A délután főszereplői, egyesületünk ügyfélszolgálatának munkatársai voltak. Ők azok, akikhez a tagjaink különféle elintéznivalójukkal fordulhatnak. Betekintést kaphattunk az életükről, hogyan alakultak, milyen segítséget tudnak tagjaink számára nyújtani?

sam_0807 klubnap

Az alábbi módon lehet velük felvenni a kapcsolatot:

Gyalogosan : A pontos cím:  1146 Budapest, Hermina út 57.

Legegyszerűbben a Nyugati Pályaudvar felé haladó 72-es, illetve a Csáktornya utca felé haladó 74-es trolibusz, Bethesda utcai, valamint az 1-es villamos Kacsóh Pongrác úti megállójától. Felhívjuk figyelmüket, hogy a Kacsóh Pongrác úti megálló felőli megközelítés a látássérültek számára balesetveszélyes lehet a magas, kiálló akadályok miatt, ezért kérjük, fokozottan figyeljenek a közlekedés során!

Lehet őket telefonon is hívni, a +36 1 384 55 41/1 vagy +36 70 387 52 67 telefonszámon, mely utóbbi szém az MVGYOSZ flottából ingyenes.

Emailt a  ugyfel@vgyke.com címen fogadnak.

Megtudtuk, hogy az ügyfélfogadási idő az alábbi módon alakul:

hétfő: 08:00-16:00
kedd: 08:00-16:00
szerda: 08:00-18:00  (tekintettel a dolgozó tagokra)
csütörtök: 08:00-17:00
péntek: 08:00-13:00

A honlapon keresztül lehet regisztrálni a hírlevélre, ahonnan a sokféle programokról lehet informálódni.

A hírlevél hangos változatát, a Hírmondót, a központi számon +36 1 384 55 41/6 os melléken lehet meghallgatni.

Az ügyfélszolgálat szakmai vezetője Mészáros Gyöngyi. Ismertetett néhány témát, amivel kapcsolatban segítséget tudnak nyújtani a tagoknak. Ezek a következők: vakvezető kutya igénylés, az MVGYOSZ  felé,  pályázati adatlapok kitöltése, információnyújtás szociális juttatásokról (például: utazási kedvezmények, Erzsébet programban való részvétel), információnyújtás a látássérültek életvitelét megkönnyítő segédeszközökről, munkalehetőség, tanulási lehetőségek felkutatása, kulturális és szabadidős programok népszerűsítése, tagfelvétel és tagsági igazolvány kiállítása, tagdíj befizetés, tagnyilvántartás és tájékoztatás a látássérültséggel kapcsolatos témákban.

Az a kérés hangzott el, hogy ha előre láthatólag hosszabb időt igénybe vevő segítségre van szükség, akkor kéretik előre jelezni a segítség igényét!

Ezt követően kötetlen beszélgetés vette kezdetét, majd Domoszlai János zenélt nekünk különleges dél-amerikai hangszerein, amelyek a mi furulyánkhoz voltak hasonlóak. Meg is lehetett fogni, majd mesélt a hangszerekről, a kinézetükről, a történetükről, és hogy kik használták először.

Klubnapunk legvégén a terveinkről beszélgettünk. Fölvázoltuk, hogy mire számíthatnak a tagjaink a közeljövőben, mik a terveink. Szó esett egy közös tavaszi kirándulásról, valamint ismertettük a következő programunkat. A Tomori Lajos helytörténeti múzeumban fogunk egy múzeumpedagógiai programon részt venni, amit nagy érdeklődéssel várunk.

Mindezeket megtárgyalva egy rövid kvízjátékkal zártuk összejövetelünket.

Kiss Julia és Juhos Róbert
közösségi civilszervezők

Fehérbot napi rendezvény a Kispesti Családsegítőben

Októberi klubnapunkon a látás hónapját és a fehérbot napját ünnepeltük.

Először a fehérbot történetét ismertettük. Melynek során kiderült, hogy alkalmazásának gondolata a francia Guilly d Herbemont grófnőtől származik.

Beszámoltunk egy érdekességről, miszerint a vakoknak szánt fehérbot okos is lehet. A mexikói Monterrey Technológiai Intézet munkatársai ugyanis egy olyan botot fejlesztettek, amely a látássérültek tájékozódását enyhe elektromos áramütéssel segíti. Az “okos” bot belső virtuális térképpel, valamint GPS-rendszerrel szinkronizálódik, tehát képes pontosan megállapítani, ha a felhasználója letér az előre megtervezett útvonalról.

 dr-kiss-janosklubnap

Klubnapunk fő témája dr Kiss János előadása volt a szembetegségekről. A doktor úr beszélt a szürkehályogról, a zöldhályogról, a makula degenerációról, a tompalátásról, a kancsalságról, az ideghártya leválásról, az immunológiai szembetegségekről, valamint a fénytörési rendellenességekről.

A betegségek megelőzéséről, illetve kezelési módjáról is szó esett. Az előadás végén kérdéseinkre is válaszolt, és tanácsokkal látott el bennünket.

A Civil Rádiótól Ruzsa Viktor látogatott el hozzánk és tudósít rendezvényünkről.

Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
közösségi civilszervezők

Nyüzsgő október Rákosmentén

Az október első programja a havi klubnapunkkal kezdődött. A kis társaság ezúttal is a Maros Moziban gyűlt össze. A klubra meghívtuk az ügyfélszolgálatos munkatársainkat, akik ismertették Egyesületünk fő szolgáltatásait, tevékenységeit.

Mivel Rákosmente elég messze helyezkedik el a VGYKE központjától, ez kiváló alkalom volt arra, hogy tagjaink helyben befizethessék az éves tagdíjat, és arra is, hogy bárki a tagjaink közé léphessen. Sokan éltek ezzel a lehetőséggel, és a rákosmenti klub 2 új taggal is gyarapodott!

Felköszöntöttük a névnaposainkat, és Ady Endre Az aradi vértanúk című versével emlékeztünk meg október 6-áról. Természetesen a latin-amerikai dallamok sem maradtak el.

Október 5. a korai fejlesztéssel foglalkozó szakmai fórum napja volt.

Nagyon örültünk annak, hogy lehetőséget kaptunk a Fehérbot napja alkalmából a kerületben gálaestet szervezni. A Rákosmentén élő  látássérültek nagyon aktívan szokták látogatni az ilyen rendezvényeket és most nagyobb utazás nélkül, a lakóhelyükön kaptak lehetőséget kikapcsolódni.

Október 16-án a Balkán Hangja Egyesület immár hagyományosan megrendezte az „Érzékek napja” című rendezvényét a Fehér bot napja alkalmából a Maros Moziban, Rákosligeten. Lámpás kollégáink közel 100 gyereket érzékenyítettek több csoportban.

okt161 okt162

Az egyik állomáson a gyerekek megismerkedhettek kollégánk vakvezető kutyájával, Boncával. A barna labrador kutyusnak ismét nagy sikere volt. A másik állomáson a Braille írás rejtelmeit és a bottal való közlekedést tapasztalhatták meg a gyerekek.

Október 19-én került sor a korai fejlesztéssel foglalkozó Szülő klub nevet viselő rendezvényre, ahol a terület kerületi fejlesztése került szóba, a szülők oldaláról nézve.

2016_17ker_aldozatvedelminap

Október 18-án a HEP (Helyi Esélyegyenlőségi Program) keretében a SZEB (szociális – egészségügyi – biztonsági) fórumot szervezett Rákosmente Önkormányzata, amely a drogprevenció és áldozatvédelem témájához kapcsolódott. A Vigyázó Sándor Művelődési Házban tartott rendezvényre mi, Rákosmente Lámpásai is csatlakoztunk.

A programon előadásokat hallhattunk a témával kapcsolatban Fohsz Tivadar alpolgármestertől, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, és Józsefváros, valamint Rákosmente Rendőrkapitányság vezetőitől. A bemutatott témák mélyen elgondolkodtatták a résztvevőket, sok hasznos információt gyűjtöttünk az internetes bűnözéssel és az áldozattá válással kapcsolatban is.

Krayné Faragó Zsuzsa és Acsay Péter
közösségi civilszervezők

Akadálymentes Filmklub Újbudán

A vetítésen az Argó c. filmet nézhettük és hallgathattuk meg. A filmklub különlegessége az volt, hogy jelen volt a látássérültek számára az audionarrációt elkészítő Bakos Éva is.

Az újbudai, egyébként az Életrevalók nevet viselő Filmklub azért különleges, mert célul tűzte ki a teljes akadálymentesítést. Olyan vetítéseket szeretnének, melyek minden fogyatékos személy számára befogadhatóak és anyagilag sem megterhelőek a belépők. A vetítések helyszíne ráadásul egy korábban már bezárt klasszikus mozi szomszédságában vannak, valamint pár km-es körzetben nincs is mozi a környéken.

2016oktfilmklub1 2016oktfilmklub2

Az őszi vetítések egyébként ingyenesek, mert így szeretnék tesztelni érintettek véleményével az akadálymentesítési projektet.

Látássérült szempontból több akadálymentesítési szempont megvalósulását is tapasztaltuk. Elsőnek azt szeretnénk megemlíteni, hogy a vetítésre szolgáló terem ugyanaz, ahol általában a Lámpás Klubok klubnapjait is szoktuk tartani. Így azok, akik szoktak járni a klubjainkra, már ismert helyszínre érkeznek.

A bejárati ajtótól a gyengénlátókat vastag sárga vezetősáv segíti a közlekedésben, a bottal járóknak pedig egy vezetősáv került kialakításra. Ez mostanság eléggé gyengén érzékelhető, de éppen folyamatban van a szabványos kialakításnak megfelelő cserélése.

A filmvetítés előtt előnarráció segítette a film befogadását, majd egy fülhallgatón keresztül mindenki, aki csak akarta, hallhatta a narrációt. Szinte mindenki elmondta, hogy a narráció nagyon sok olyat adott azoknak is, akik már látták a filmet.

A vetítés után Oláh Sándor, a Filmklub vezetője, bemutatta az audionarrációt készítő Évát mindenkinek, aki meghallgatta a narrációval kapcsolatos véleményeket, illetve sokat mesélt a szereplőkkel kapcsolatos élményekről.

A magunk részéről nagyon örülünk annak, hogy mások is fontosnak tartják a filmek látássérülteknek való akadálymentesítését és a megfizethető árú filmezés újbudai lehetőségének a kialakítását. Nagyon reméljük, hogy a projekt nem ér véget ez évben, hanem jövőre is lesz folytatása.

Lenkai Viki és Neumann Károly
közösségi civilszervezők

Esztergomi kirándulás

dsc01207dsc01210

 

Nagy örömünkre ismét alkalmunk nyílt arra, hogy hosszabb kirándulásra menjünk, így eljutottunk október 20-án Esztergomba. Az idegenvezetőnk a visegrádi kirándulásunk alkalmával megismert Franciska volt.

Nagyon örültünk, hogy megtekintettük a Bazilikát és a Bakócz kápolnát. Egy kivételes engedéllyel lehetőségünk volt bemenni a sekrestyébe is, ami a látogatók számára egyébként tiltott terület.

Lehetőséget kaptunk arra is, hogy megnézzük és megtapogathassuk a szentmisék keretében használt tárgyakat. Másik különleges élményben is részünk lehetett: Kováts Péter orgonaművész rövid orgonakoncertet adott, kifejezetten csak nekünk! Így azon kevés emberek közé tartozhatunk, akiket az Bazilika falain belül ajándékoztak meg egy koncerttel!

Csodálatos volt és ezúton is köszönjük!

Májusban ismét ellátogatunk Esztergomba, amikor a Babits Mihály
Emlékházat fogjuk megnézni. Természetesen mindenkit nagy örömmel várunk, aki szeretne ilyen és hasonló egyedi élményekben részesülni!

Hajnalné Filipich Adrienn
közösségi civilszervező

inneltrade_logoA VGYKE szentendrei Lámpás Klubjának programjai megvalósítását az Inneltrade Kft. támogatta, melyért ezúton is hálás köszönetet mondunk!

Gálaest Rákosmentén

Az Egyesületünk idén tavasszal jelentős támogatást nyert Rákosmente Önkormányzatának Civil pályázatán a Fehér bot napi gálaest megrendezésére. 2016. október 14-ére, péntekre kaptunk helyet a Vigyázó Sándor Művelődési Ház Fórum termében, hogy ezt a napot méltóképpen megünnepelhessük.

A rendezvényt az Egyesületünk elnöke, Fodor Ágnes nyitotta meg. Köszöntötte a megjelenteket és köszönetet mondott a XVII. kerületi Önkormányzatnak, amiért mindig nagylelkűen támogatja a VGYKE látássérültekért végzett tevékenységét.

Elsőként a Camerata XVII. Fúvószenekar műsorát hallhattuk Dely Csaba művészeti vezető vezényletével, és az ismerős dallamok mindjárt az elején fergeteges hangulatot teremtettek. Az együttes tagjai különböző hangszereket szólaltattak meg: fuvolát, klarinétot, trombitát, vadászkürtöt, kezdve a barokk művektől a reformkor muzsikájáig.

A Zenekart Ézsiás László költő és előadóművész követte, aki programjában a Fehér bot nap témája köré gyűjtött össze verseket, amelyek érzékenyen dolgozták fel az ünnep témáját. A Louis Braille-hez írt saját verse pedig tisztelgés volt a Braille ABC megteremtője előtt.

17ker_okt14_2 17ker_okt14_1

Az est fénypontját az isaszegi Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény billentyűs tanszak növendékeinek zongorajátéka jelentette. Fercsikné Haász Veronika zongoratanárnővel még a nyáron ismerkedtünk meg a Piroska Óvodában, ahol az óvoda családi napján érzékenyítettünk. Az ottani beszélgetésből született a felajánlás, hogy szívesen eljön a növendékeivel megvidámítani a szívünket. Erre remek alkalom volt a Fehér bot napi gála. A közönség nagy tapssal biztatta a különböző korosztályú bűbájos kis előadókat, akik boldogok voltak, hogy ilyen impozáns helyen, és ilyen nagy közönség előtt mutatkozhattak be.

A muzsika, a versek, a majdnem egy órás műsor önfeledt szórakozást nyújtott mindannyiunk számára, és a műsorszámok is csodálatosan illeszkedtek egymáshoz. Majd az Egyesületünk elnöke zárszót mondott, és az összes jelenlévő vendéget állófogadásra invitálta.

A szépen megterített asztalokon ínycsiklandozó hidegtálak vártak bennünket, mindannyian kedvünkre válogathattunk a finomságokból. Rég nem látott ismerősök találtak egymásra a vacsora alatt, és jóízű beszélgetésekre is sor került a művészek és vendégek között.

Köszönjük Rákosmente Önkormányzatának támogatását, hogy ezt a felejthetetlen estét megrendezhettük!

Krayné Faragó Zsuzsa és Acsay Péter
közösségi civilszervezők

Szomszédünnep a XV. kerületben

A XV. Kerületi Látássérültek Klubjának munkáját támogató rendezvény a Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE), és a XV. kerületi Önkormányzat segítségével valósult meg a „Látássérültek vendégül látják a látókat” címmel.

Az időjárás is kedvezett a szabadtéri programnak, amely délelőtt 11:00-kor kezdődött. A megnyitón Hajdú László polgármester úr mondott néhány szót, majd kezdetét vették a koncertek. Elsőként Niki & Miki előadásában hallgathattak a jelenlévők örökzöld slágereket, és a felkínált süteményekből falatozhattak a vendégek. Időközben a bográcsban gulyás készült Kapuszta Csaba, a Pestújhelyi Sport Klub képviselőjének jóvoltából, mely déltájban készen is lett.

 20161008_520161008_7

A jó ebédhez a jó nótákat Hermann Tibor, a VGYKE munkatársa szolgáltatta, aki szintetizátoron játszott, és énekelt. Őt követte a szintén látássérült Tomy Wonder (Somogyvári Tamás), aki a Megasztár egyik szériájában tűnt fel először, így nemcsak a XV. kerületiek számára volt ismerős.

Mindhárom koncert alatt remek volt a hangulat, ami egyre inkább fokozódott az idő múlásával.

 20161008_120161008_2

A rendezvény ideje alatt egészen 15:00-ig a vendégek 300 Ft-ért vásárolhattak tombolajegyet.

A tombolán kisorsolt nyeremények egyikét, egy 7000 Ft értékű puffot az Erdőkerülő utca 7. szám alatt található Gá-La bútor-és lakberendezés ajánlotta fel, ezen kívül az Édes Élet Cukrászda és a Vegán Kozmosz Étterem és a Kínai Áruház pedig különféle süteményeket ajánlott fel. De volt még kisautó, plüssmaci, bor és a főnyeremény, egy hatalmas ajándékkosár.

 20161008_420161008_3

A tombolasorsoláson sokan távoztak nyereménnyel a kezükben, az igazi főnyeremény mégis az, hogy együtt kellemesen eltölthettünk néhány órát a szabadban, napsütésben.

Köszönjük mindenkinek a részvételt és a támogatást! A rendezvény nem jöhetett volna létre a XV. kerületi Önkormányzat és a VGYKE támogatása nélkül.

További támogatók:
Csokonai Művelődési Központ – hangosítás
Erdőkerülő Team Bt. – üdítő, ásványvíz
Beszeda Tamás,  a kék ház ügyvezető igazgatója – áramszolgáltatás
Gertner Lajosné – gondok (Kék ház)
Galló Ágnes, gondnok (Zsókavár utca)- szórólapozás, plakát
Petrovszky Krisztina – szórólapozás, plakát
Kutyások a XV. Kerületért Állatvédő Egyesület
XV. kerületi Polgárőrség

Reméljük, a jövőben is lehetőségünk nyílik a Szomszédünnep megrendezésére!

Csukáné Polyák Erzsébet
VGYKE közösségi civil szervező