A héten újabb vezetősávok készültek el az épület környékén, segítve a tájékozódást. Ezenkívül színes névtáblák kerültek ki az irodák ajtóira.
A gyengénlátó, illetve a tagokat kísérő látó személyek eligazodását színes névtáblák segítik az épületben. Ezek könnyen észlelhetők pl. a földszinten található Láthatár Segédeszköz Bolt ajtaján, valamint az 1. emeleten, a többi szolgáltatási egység irodáiba vezető bejárati ajtón is.
Újdonságok a VGYKE Regionális Központjának háza táján
A héten újabb vezetősávok készültek el az épület környékén, segítve a tájékozódást. Ezenkívül színes névtáblák kerültek ki az irodák ajtóira.
A napokban kiépített taktilis sávok a Nagy Lajos Király útja / Szugló utca kereszteződésétől a parkolóig vezetnek. Ezeket követve eljuthatunk a Matracos bolt és a garázs érintésével a Szugló utca 81. számú irodaház bejáratáig.

A gyengénlátó, illetve a tagokat kísérő látó személyek eligazodását színes névtáblák segítik az épületben. Ezek könnyen észlelhetők pl. a földszinten található Láthatár Segédeszköz Bolt ajtaján, valamint az 1. emeleten, a többi szolgáltatási egység irodáiba vezető bejárati ajtón is.

Továbbra is szeretettel várunk minden kedves tagtársunkat!
VGYKE
Karácsonyi ünnepség a terézvárosi és az erzsébetvárosi Lámpás Klubban
Kedves Klubtagok és Kísérők!
Szeretettel várok mindenkit az Eötvös 10 Kulturális és Közösségi Színtér 3. emeletén tartandó decemberi „lámpás” klubnapunkra.
A klub ideje: 2019. december 18-án (szerdán) 15h-17h-ig.
Helyszín: 1067 Budapest, Eötvös utca 10. III. emelet, 321-es klubszoba.
Meghívott vendégünk Hajdan Vali Előadóművész.
Domoszlai János Dél-Amerikai dalokat ad elő.
Kérlek, december 13-ig jelezd, ha szeretnél részt venni!
Telefon: 06304989094
Email: terezvaros.szervezo@vgyke.com, erzsebetvaros.szervezo@vgyke.com
Terézváros Önkormányzata által támogatott program.
Lukács Erzsébet (Böbke)
Közösségi civilszervező

18. kerületi klubnap az Ügyfélszolgálattal
2019 November 27-én megtartottuk klubnapunkat, melynek vendégei Rádi Anna és Benke Richárd, egyesületünk ügyfélszolgálatos munkatársai voltak, akiktől sok hasznos információt hallottunk a VGYKE egyik leglényegesebb eseményéről, a költözésről.
Ricsi beszámolt arról, hogy a jövőben hol folytatja tevékenységét egyesületünk. Szó esett az új helyszín megközelítéséről, és arról, hogy milyen tömegközlekedési eszközöket vehetünk igénybe annak érdekében, hogy gyorsan és egyszerűen eljuthassunk székhelyünkre.
Azt is megtudtuk, hogy a jövőben már nem csak tagkönyvet lehet majd hosszabbítani, hanem fénykép készítésére is lesz lehetőség irodánkban, megkönnyítve ezzel a tagok életét.
Az információk mellett lehetőség nyílt a 2020-as tagdíjak befizetésére, aminek nagyon örültek tagjaink.
November 11-e Szent Márton napja. Márton-napi hagyományokról, szokásokról, és november jeles napjairól, eseményeiről beszélgettünk. Nem feledkeztünk meg szokásos kvízjátékunkról sem, ahol a feladványok most igen nagy fejtörést okoztak számunkra.
A klubot közérdekű információkkal, beszélgetéssel és csemegézéssel zártuk.
Bernát Zsuzsanna és Juhos Róbert
Közösségi civilszervezők

Karácsonyra hangolva a XVI. kerületben
Kedves Klubtagok és Érdeklődők!
2019. utolsó klubnapján a XVI. kerületi Lámpás Klub a közelgő ünnepekre készül. Amellett, hogy átbeszéljük a karácsonyhoz kapcsolódó hagyományokat, szokásokat, egy kis meglepetéssel is készülünk tagjaink számára. Karácsonyi asztaldíszt fogunk közösen készíteni, melyet a tagok a klubnapot követően haza is vihetnek. Ezzel a kis hangulatos asztaldísszel még szebbé varázsolhatják otthonukat, s így lélekben az ünnepek alatt is együtt lehetünk.
Helyszín: 1163 Budapest, Cziráki utca 22. I. emelet, klubterem
Időpont: 2019. 12. 16. 15:00-17:00
Visszajelzését várjuk a részvételről, illetve amennyiben segítségre van szüksége (kíséret stb.) a megjelenéshez, a lenti elérhetőségeinken jelezheti nekünk.
E-mail : 16.kerulet.szervezo@vgyke.com
Tel.: +3670/773-4054
A VGYKE tagjai mellett természetesen nagy szeretettel várunk bárkit: látássérülteket bármely korosztályban, más fogyatékossággal élőket, jól látó társaikat, ismerőseiket, lelkes önkénteseket is!
Kollárszky Boglárka és Aranyiné Kmett Olga
Közösségi Civilszervezők

2019. utolsó klubnapja a XIII. kerületben
2019. 11. 25-én az idei év utolsó klubnapjára került sor a XIII. kerületben. Ebből az alkalomból sokan látogattak el a VGYKE-től: eljött az Ügyfélszolgálattól Leány Ferenc és Rádi Anna, a masszázs szolgáltatástól Págány Noémi, a Láthatár Segédeszköz Boltból pedig Pintér Dalma.
Amellett, hogy megbeszéltük az idei év decemberi külsős programjait és a költözéssel kapcsolatos információkat, volt lehetőség a következő év tagdíjának befizetésére, a bolt kínálatából válogathattak a tagok, és a masszázs jótékony hatásairól is sok hasznos dolgot tudhattunk meg Noémitől. Az alkalom zárásaként klubunk egyik vezetőjéről, Kollárszky Boglárkáról hallgathattunk meg egy érdekes interjút Olga előadásában.
Kollárszky Boglárka és Aranyiné Kmett Olga
Közösségi civilszervezők

Kispesti klubnap az Ügyfélszolgálattal
November 21-én tartottuk klubnapunkat (Kispest Lámpásai) a Kispesti Szociális Szolgáltató Központban. Több éve már, hogy novemberben a VGYKE Ügyfélszolgálatának munkatársai látogattak el hozzánk. Egyesületünk költözése volt a fő téma, de minden kérdésre válaszoltak kollégáink, Rádi Anna és Benke Richárd. Klubtagjaink és pártoló tagjaink a 2020-as tagdíj befizetését is helyben intézhették.
Decemberi programjainkra hívtuk tagjainkat. A lampionos felvonulásra (dec. 2.), a Kispesti Aranyszájú Szent János Görög Katolikus templomba (dec. 5.), és az 1141 Bp. Szugló u. 81-be, egyesületünk új helyszínére (dec. 9.)
November szülötte Teleki Sámuel, a világhírű Afrika-kutató. Rá is emlékeztünk. Novemberi jeles napokkal folytattuk, és a novemberi világnapokról is beszélgettünk (A cukorbetegek világnapja, a tolerancia világnapja, a Füstmentes nap, a Nemzetközi férfinap, és a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja).
Novemberi események, évfordulók és érdekességek kvízével zártuk klubnapunkat.
Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
Közösségi civilszervezők

A terézvárosi Lámpás Klub vendége dr. Ozvári-Lukács Réka jogász volt
A Szülő-Példa-Érték elnevezésű projekt megvalósítása keretében a fogyatékosokat érintő Jogsegélyről, betegjogról, örökösödési jogszabályozásról tartott előadást dr. Ozvári-Lukács Réka jogász, megkönnyítve az eligazodást.
Beszélt a részlegesen és teljesen korlátozó gondnokság részletszabályairól, a cselekvőképességet nem érintő támogató intézkedésekről, a kiskorúakra vonatkozó cselekvőképességgel összefüggő szabályokról, a cselekvőképesség korlátozásáról általánosságban-nagykorú személyek esetében.
Az előadással kapcsolatban feltett, de az egyéni személyre szabott kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők.
Még több kérdés merült fel. Megbeszéltük Rékával, hogy visszavárjuk 2020-ban is, és tovább folytatjuk az eligazodást a fogyatékosokat érintő jogszabályozásban.
Lukács Erzsébet Böbke
Közösségi civilszervező.

6 évesek lettünk-Beszámoló Kicsit másképp
Novemberben születésnapot tartottunk,6 évesek lettünk. Beszámolóként egy, a kezdetektől tagtársunk levelét tesszük közkincsé.
Kedves Panka és Annamária!
Ezúton szeretném köszönteni kerületi Lámpás klubunkat, vezetőit és egész tagságát e nevezetes szülinap alkalmából.
6 év egy klub életében már hagyományokat is teremt, sok kedves, emlékezetes eseményre tekint vissza. szűkkörű, de annál lelkesebb tagsága.
A havi klubnapok, a szervezett programok, múzeumok, kirándulások, parlament, … és még jónéhány közös emlék, melyek szorosabbá tehetik egy közösség életét.
Ez a mostani, ünnepi Klubnap is idetartozik, melynek hangulatáról Ti nagyon körültekintően gondoskodtatok.
Panka az alkalomra írt versével, a Rendőralezredes kedves, közbiztonságra nevelő, de egyben szórakoztató előadása, nemkülönben Anni finomságos tortája, Janó zenei aláfestése erősítették: jó köztetek, veletek lenni, gondjainkat, lehetőségeinket megosztani.
Mint egyike az első tagoknak, örömmel emlékszem elődjeitekre: Abigél, Robi és Era legjobb tudásuk szerint szervezték e kis Klub életét.
Ezúton is, innen is, kívánok nekik jó egészséget, további munkájukhoz sok sikert!
Nektek, kedves Panka és Anni, köszönve eddigi fáradozásotokat, remélve a jövőbeni aktivitásotokat, ügyszereteteteket. Bízom bennne, hogy még sok hasznos, testi-lelki épülésünket szolgáló évet tölthetünk együttt.
Boldog születésnapot mindannyiunknak!
Emmy
Pesa Anna Mária és Murgács Jánosné
Közösségi civilszervezők

Látogatás a Rádió-és televíziótörténeti kiállítóhelyen
1925. december 1-jén délután 5 órakor felavatták a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt.-t. Még ezen a napon este 8 órakor indult meg a folyamatos rádiós műsorsugárzás avatóünnepséggel, majd hangversennyel.
Ezen apropóból látogattunk el a kiállítóhelyre, ahol Kovács János tárlatvezetésével igen interaktív és érdekes történelmi áttekintést kaptunk az elmúlt 94 évről. A tények megismerésén túl gyermeki élvezettel vették birtokba klubtagjaink a működő rádió illetve televízió stúdiót is.
Mindent egybevetve megint tartalmas és építő délelőttöt töltöttünk kikapcsolódni szerető tagjaink körében.
Pesa Anna Mária és Murgács Jánosné
Közösségi civilszervezők

Érzékenyítés a VI. kerületi Vörösmarty Általános Iskolában
2019. november 20-án egészségnapon érzékenyítettünk. Összesen 128 gyereknek tartottunk szemléletformáló foglalkozást, minden évfolyamból voltak érdeklődők.
Kipróbálhatták a fehérbotos és a vakvezető kutyás közlekedést és a Braille írást, továbbá beszéltünk a látás vesztésről is.
Minden felmerülő kérdésükre igyekeztünk válaszolni.
Nagy örömünkre szolgált, hogy a gyerekek mennyire aktívak voltak.
Lukács Erzsébet Böbke
Közösségi civilszervező

Az év utolsó klubnapja Kőbányán
Kedves Klubtagunk!
Az idei év utolsó klubnapján a karácsonyra való készülődésről, az ünneppel kapcsolatos szokásokról beszélgetünk majd. Felelevenítjük a 2019-es év programjait, valamint a jövő évi programokat is tervezgetni fogjuk.
Szeretettel várok mindenkit 2019. december 9-én, hétfőn 15 órától.
Helyszín: Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ
1105 Budapest X. Szent László tér 7. fsz. 53. terem
2019. december 10-én délelőtt pedig egyesületünk új helyszínének bejárása, megismerése lesz a programunk, ahol lehetőség nyílik a költözéssel kapcsolatos kérdések megbeszélésére is.
A részvétellel kapcsolatos visszajelzésedet az alábbi elérhetőségeken várom:
Mobil: +36-70-984-1887
Email: kobanya.szervezo@vgyke.com
Bönde Katalin
Közösségi civilszervező

Csokitúra
2019. november 20-án Rákosmente lámpásai a Szamos Marcipán Múzeumba szerveztek csokoládétúrát.
A csoport ismertetőt hallhatott a Múzeum és a kakaópor előállításának történetéről. Megtapogathatták a különböző csokiformákat, megcsodálhattak egy édességboltot, annak minden kellékével. Az egyik teremben a csokoládémester különböző formákat öntött ki forró csokival, amelyet azon melegében díszítettek, ízesítettek mandulával, fahéjjal, pisztáciával, színes csoki pasztillával. Miután kihűlt a csokoládé, becsomagolták és hazavitték, hogy kóstolóval kedveskedjenek azoknak, akik sajnos nem lehettek ott.
Acsay Péter és Krayné Faragó Zsuzsanna
Közösségi civilszervezők
