Az ügyfélszolgálat lesz a vendégünk Rákosmente novemberi klubján

Klubunkra hagyományosan ellátogatnak az ügyfélszolgálat munkatársai, akik ismertetik tevékenységüket, és lehetőség lesz a jövő évi tagdíjak befizetésére is.

November 6-án csatlakozunk a 16. kerületi lámpásokhoz és meglátogatjuk a Dohány utcai Zsinagógát, ahol ingyenes tárlatvezetésen veszünk részt.

November 19-én, kora délután a Kossuth téri Szamos Csokoládé Múzeumot látogatjuk meg. Itt szintén tárlatvezetővel megyünk végig, és kóstolni is fogunk. A program árát a VGYKE állja. Mindkét esemény részleteiről telefonon értesítünk Benneteket.

Részvételi szándékotokat kérjük, jelezzétek!

Elérhetőségeink:

E-mail címünk: rakosmente.szervezo@vgyke.com

Telefon: Krayné Faragó Zsuzsanna: 06 70 984 8468, Acsay Péter: 06 70 248 59 53.

Kérünk, hogy amennyiben van látássérült ismerősöd, ill. ha van olyan személy, aki szívesen segítene önkéntesként a klub és más programok lebonyolításában, ajánld a rákosmenti Lámpás Klubot!

Klubjaink Rákosmente Önkormányzatának támogatásával valósulnak meg.

Krayné Faragó Zsuzsanna és Acsay Péter
Közösségi civilszervezők

A rákosmenti Lámpás Klub logója

Őszi sétára indultunk Békásmegyeren

Felkerestük a megújult Lékai bíboros (kiemelten Czetz János dandártábornok) emlékére állított lovasszobrot, melyet október 4-én ünnepélyes keretek között avattak fel. Ezen az eseményen több magasrangú személy is megjelent az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából.

Tovább haladva nagyon szép látvány tárult elénk.

A fákról folyamatosan lehulló színes falevelek szőnyegként takarták el a földet. A padokon megpihenve hosszan elbeszélgettünk.

Megnéztük még a közelben magasra emelkedő Boldog Özséb templomot is.

Sétánk végére érve kellemesen elfáradtunk, de megérte!

Vasné Pintér Teréz
Közösségi civilszervező

A klubtagok a szobor előtt állnak.

Közgyógyellátás és gyógycipő készítés

Időpontja: 2019. 11. 04. hétfő 14-16 óra között

Helyszín: FMK (Budapest, Haller u. 27.)

Klubnapunkon tájékoztatást adunk a közgyógyellátási igazolványról, hogy hogyan és hol lehet igényelni, és mire lehet még használni a gyógyszerkeret mellet. Ellátogat hozzánk egy gyógycipő készítő, aki a felmerülő igényeket is igyekszik teljesíteni.

Kitelepül hozzánk az ügyfélszolgálat is, így lehetőség nyílik tagjaink számára a 2020-as tagdíj befizetésére.

Nagyon sok szeretettel várunk mindenkit.

Elérhetőségeink:

Lenkainé Vajda Viktória: +36 30 186 6321

Tanai Csaba: +36 70 9841745

E-mail: lampas.ferencvaros@gmail.com

Lenkainé Vajda Viktória és Tanai Csaba
Közösségi civilszervezők
IX. és XI. kerület

A képen az FMK épülete látható

Fehérbot Napi rendezvény a XVIII. kerületben

2019. október 24-én mi, a XVIII. kerületi Lámpás Klub egy integrált Fehérbot Napi rendezvénnyel emlékeztünk meg e jeles napról, ahol látó és látássérült előadóművészek szórakoztatták a közönséget nagyszerű produkcióikkal.

A műsor abban is eltért az eddigiektől, hogy egyesületünk idén ünnepelte 15 éves születésnapját. Elsőként köszöntőt mondott egyesületünk elnöke, Fodor Ágnes, aki pár szóban beszélt arról, mik is történtek ez alatt a 15 év alatt, milyen nagy eredményeket, sikereket ért el egyesületünk mind programjaival, mind a szolgáltatásaival, amelyek a látássérült emberek érdekeit képviselik, valamint kiemelte, milyen fontos szerepe van a fehér bot napjának.

Fodor Ágnes köszöntőt mond.

Ezt követte az emléklapok átadása a kerületi partnereknek, támogatóknak.

A műsorban felléptek:

Dobrovszky Roland műsorvezető, Kovács Judit fuvola, Sulyok Péter Stand-up, a Vakrepülés Színtársulat, Tóth András levente szavalat, és a Teacher zenekar Kubicsár László vezetésével.

Ezúton mondunk köszönetet Pestszentlőrinc és Pestszentimre Önkormányzatának, és a Kondor Béla Közösségi Ház munkatársainak a sok segítségért! Nélkülük nem jöhetett volna létre Fehérbot Napi integrált rendezvényünk.

Bernát Zsuzsanna és Juhos Róbert
Közösségi civilszervezők

A Teacher Zenekar

Masszázs a XVI. kerületi klubon

Előadásában beszélt a masszázs jótékony hatásairól és arról, kinek ajánlott, és ki számára ellenjavallt ez a tevékenység. Noémitől azt is megtudhattuk, hogy milyen típusú masszázs szolgáltatásokat tudnak igénybe venni az érdeklődők egyesületünktől. Emellett kitért arra is, hogyan és hol vehető igénybe a szolgáltatás.

Köszönjük Noéminek az információkat, tagjainknak pedig a részvételt.

Kollárszky Boglárka és Aranyiné Kmett Olga
Közösségi civilszervezők

A klubnap résztvevői

Csörgőlabda MEFOB – elsőként rendez inkluzív egyetemi országos bajnokságot az ELTE és a BEAC

Akár teljesen kezdők is nevezhetnek a tornára, hiszen az első napon felkészülésre, gyakorlásra is lesz lehetőség, a második napon pedig éles helyzetben bizonyíthatnak az egyetemisták. Az eseményre bármely magyarországi egyetemi és főiskolai csapat nevezhet koedukált csapatot. Fontos, hogy minden csapat köteles legalább egy látássérült játékost nevezni!

Pótnevezés, helyszíni nevezés nincs, a nevezési határidőn túli nevezéseket a szervezők nem tudják elfogadni.

A nevezés határideje: 2019. november 11. | a nevezési lap a szervezes@beac.elte.hu email címre küldendő.

Programterv és helyszín:

A bajnokság lebonyolításáról legkésőbb a torna napját megelőzően 5 nappal korábban kapnak a résztvevő csapatok értesítést a nevezett csapatok függvényében.

Tüskecsarnok, egyetemi tornatermek – 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 7.

A nevezési lap, valamint további részletek ide kattintva érhetők el.

A képen egy speciális csörgőlabda látható

Fehérbot napja a Hatoscsatorna műsorán

A kispesti gálaműsor a kispest.hun

Ezek a Hírek és a Velünk történt rovatokban olvashatók.

A gálaműsor végén Bernát Zsuzsanna közösségi civilszervező köszönetet mond.

Látogatás a Dohány utcai Zsinagógában

Helyszín: 1075 Budapest, Síp utca 12.

Időpont: 2019. 11. 06. 12:00

Találkozó az Astoria metrómegállóban 11:30-kor fent a mozgólépcsőknél.

Kérünk minden résztvevőt, hogy a zsinagóga látogatás alkalmával legyenek figyelemmel öltözetükre, rövid szoknyában, ujjatlan felsőben, illetve sortban a belépés nem megengedett. Férfiak részére fejfedő használata kötelező.
Lehetőség lesz kiegészítő ruhadarab megvásárlására is, amennyiben a látogatónál nincs ilyen.

Elérhetőségeink:

E-mail : 16.kerulet.szervezo@vgyke.com, angyalfold.szervezo@vgyke.com

Tel.: +3670/773-4054

Kollárszky Boglárka és Aranyiné Kmett Olga
Közösségi Civilszervezők

Az angyalföldi Lámpás Klub logója

A Péntek Lajos Csökkentlátó Gyermekek Alapítvány 2019. évi pályázati felhívása

A Péntek Lajos Csökkentlátó Gyermekek Alapítvány, együttműködve a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületével, a 2019. évben is pályázatot hirdet Magyarországon tanuló, magyar állampolgárságú általános, közép, felsőfokú tanulmányaikat folytató látássérült diákok részére, tanulmányaik végzésével összefüggő eszközök/ segédeszközök beszerzésének, egyéb az iskolai tanulmányokhoz kapcsolódó kiadások támogatása céljából.

A pályázat keretösszege 650.000,- Ft., amely az Alapítvány tőke kamataiból és az SZJA 1%-os támogatási keretéből kerül finanszírozásra.

Pályázati részvétel feltétele: hivatalos oktatási intézmény tanulója, a jó tanulmányi eredmény. A pályázaton való részvételhez a 3,5 átlagnál jobb tanulmányi eredmény szükséges.

A pályázat során maximum 21 gyermek támogatására nyílik lehetőség, melynek konkrét összege a feltételeknek megfelelő nyertesek tanulmányi eredményétől, a pályázók számától függ, a fent jelölt keretösszegre tekintettel. A pályázat elbírálása után a nyertesek részére a támogatás esetenkénti konkrét összegéről az Alapítvány tájékoztatást ad.

Az Alapítvány ezzel a pályázattal elsősorban a 18. év alatti azon rászoruló látássérült gyermekeket kívánja támogatni, akik más pályázati lehetőségektől elesnek, az adott körülmények ellenére jó tanulmányi eredményt tudnak felmutatni, társaikkal együttműködő magatartást tanúsítanak.

A teljes pályázati felhívás és adatlap innen tölthető le.

A képen magyar bankjegyek láthatóak

A kép forrása: oroscafe.hu

A terézvárosi Nosztalgia Dalkör előadása

Ez alkalomból a Terézvárosi Nosztalgia Dalkör előadását hallgatjuk meg.

Helyszín: Eötvös 10 Közösségi és Kulturális Színtér

Időpont: 2019. október 31. csütörtök, 17:00–18:30

Az Eötvös 10 klubéletét színesítő Nosztalgia Dalkör lelkes tagjainak előadásában felcsendülnek népszerű magyar dalok, operettek és magyar nóták egyaránt.

A dalkör szakmai vezetője: Vencli Gyula.

Várom jelentkezéseteket!

Telefon: 06304989094

E-mail: terezvaros.szervezo@vgyke.com

Lukács Erzsébet Böbke
Közösségi civilszervező

A képen a klubnapoknak otthont adó épület (Eötvös utca 10.) látható kívülről.

Fehérbot Napi gálaműsor a KMO-ban

Fodor Ágnes, a VGYKE elnöke elmondta köszöntőjében, hogy a nemzetközi nap célja a közvélemény figyelmének felhívása a vakok és a gyengénlátók sajátos helyzetére, keresve gondjaik megoldásának lehetőségeit, a társadalomba való teljesebb értékű beilleszkedésük útját. Egyesületünk fontos feladata, hogy tudatosítsa minden emberben azt, hogy a látássérültek minél teljesebb társadalmi beilleszkedése nemcsak az érintett embereknek, hanem a társadalmi többségnek az érdeke is. Az egész társadalom gyarapodik, ha a fogyatékossággal élők egyre inkább esélyt kapnak arra, hogy hasznosítsák képességeiket. Kiemelte az integráció fontosságát, hiszen ez az esemény is az integrációról szólt, arról, hogy látók és látássérültek közösen szerepelnek műsorunkban.

A 15. születésnap kapcsán beszélt az évek során elért eredményekről és méltatta a kerületben, illetve a Kispesti Lámpás Klubban végzett munkánkat, és megköszönte az önkormányzat, és a kerületi partnerek segítségét, támogatását.

Fodor Ágnes az ünnepségen

Fodor Ágnes emléklapot és ajándékot adott át, így köszönte meg az egyesülettel való együttműködését Huszár Erzsébet idősügyi tanácsosnak, Börcsök Gábornénak és Sütő Antalnak, a kispesti rendőrkapitányság munkatársainak, Gábor Ilonának, a KMO igazgatójának, Balázs Piroskának, a Segítő Kéz Kispesti Gondozó Szolgálat igazgatójának, Siklós Zsuzsannának, a Kispesti Helytörténeti Gyűjtemény vezetőjének, Mohay Orsolyának, a Kispesti Helytörténeti Gyűjtemény művészettörténészének, Vinczek György alpolgármesternek, Hegedűs Juditnak, a Kispest TV főszerkesztőjének, Varga Ibolya kommunikációs referensnek, Várnai Zoltánnak, a
kispest.hu főszerkesztőjének, Vighné Vincze Erzsébetnek, a Kispesti Szociális Szolgáltató Centrum (KSZSZC) intézményvezetőjének és Tóthné Szebenyi Szilviának, a KSZSZC Gyermekek Átmeneti Otthona vezetőjének.

Az emléklapok átadása

Az ünnepi gálaműsorban felléptek:
Ézsiás László (vers), Kubicsár László (gitár) és Újhelyi Éva (ének), Aranyiné Kmett Olga (próza), valamint a Mágnes Színház társulatának ifjú művészei, Cynolter Dorottya, Farkas Petra és Gál Csengelle. A műsorvezető Kiss Ágnes, a Mágnes Színház vezetője volt.

Bízunk benne, hogy jól szórakoztak, és kellemes élményekkel gazdagodtak!

A közönség

Ezúton mondunk köszönetet Kispest Önkormányzatának, és a KMO Művelődési Központ munkatársainak a sok segítségért! Nélkülük nem jöhetett volna létre Fehér Bot Napi gálaműsorunk.

Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
közösségi civilszervezők