Futárfelmérés XI.

A képen a villamos a Szabadság hídon megy át

A kép forrása: iho.hu

A 41-es számú villamos a Bécsi út – Vörösvári út és a Kamaraerdei Ifjúsági Park között, míg a 42-es villamosjárat a Határ út metróállomás és Kispest Tulipán utca között közlekedik.

Ez utóbbi járat elég rövidke, a két végállomást is beleszámolva mindösszesen 7 megállóval rendelkezik. Talán a nem túl frekventált elhelyezkedésének “köszönhetően” van ezen a vonalon igen kevés kijelző, illetve beszélő gyalogosátkelő telepítve. Pozitívum, hogy ezek legalább megfelelően működtek. Most nem térnék ki a már unalomig ismételt hangerő anomáliára, amit már többször részleteztem, lényeg azonban, hogy itt is szükséges lenne hangosítás, hogy a forgalom zaja kellően ellensúlyozva legyen.

A 41-es számú járat már lényegesen nagyobb útvonalat jár be. Aki a harmadik kerületből szeretne eljutni a Kamaraerdei Ifjúsági Parkba, annak szerintem nincs is ideálisabb tömegközlekedési alternatíva. Mivel mind a III., mind pedig a XI. kerület jól el van látva kijelzőkkel és beszélő gyalogátkelőkkel, melyeket más villamos- és HÉV-vonalak kapcsán már korábbi cikkeimben kielemeztem, így ezek részletes elemzésére most nem térnék ki.

Talán csak annyit emelnék ki, hogy a legutóbbi, más járatok bejárása során tapasztalt, a kijelzők és gyalogos átkelők hangerőproblémáit részben sikerült orvosolni. Egyéb hibajelenségeket nem tapasztaltam a fenti két vonal kapcsán.

Természetesen továbbra is várom minden kedves olvasó érdemi észrevételét, javaslatát, jelzését a futarfelmeres@gmail.com E-mail címre.

Nagy László

Karácsonyi klubnap Békásmegyeren

Szeretettel hívok mindenkit 2017. december 15-én, pénteken 10.00 órakor kezdődő karácsonyi klubnapunkra.

Helyszín: Békásmegyeri Közösségi ház (1039. Budapest, Csobánka tér 5.)

A képen Terike látható a tagjaival

 

A közelgő ünnep hangulatát együtt éljük meg ezen a napon.

Aki szeretné, idézzen fel egy gyerekkori szép karácsonyi emléket, és mondja el nekünk. Rajtunk is múlik, hogy a beszélgetéseinkkel még szebbé tegyük együttlétünket. A terített asztalok mellett jó lesz majd egymást meghallgatni.

Várlak benneteket szeretettel:

Vasné Pintér Teréz
közösségi civilszervező

Családi nap a Fővárosi Nagycirkuszban

December 6-án a Fővárosi Nagycirkuszban jártunk, ahol Csodagömb a cirkuszi nagykarácsony címmel került bemutatásra a cirkusz 2017-es karácsonyi show-ja.

A bejárás és az előnarráció elindul, a vendégeink elindulnak a porond felé

A műsor 15 órakor kezdődött, de a mi csapatunk korábban érkezett, mert módunk nyílt meghallgatni az előnarrációt és bejárásra is sor került. Ez fontos volt a műsor jobb megértése miatt, hiszen itt a különböző cirkuszi kellékeket meg lehetett tapogatni, és ki lehetett próbálni, sőt, még a csodagömböt is megnézhettük.

A manézs bejárása a VGYKE vendégeivel

Miután elfoglaltuk helyünket a nézőtéren, megkaptuk a narrációs eszközöket, kipróbáltuk, hogy működnek-e, aztán elkezdődött a varázslat. Egy varázshatalmú komornyik vezetésével varázsbuborékok hátán repültünk el a csodagömbök birodalmába, ahol minden kívánság teljesülhet, minden álom valóra válhat.

A cirkuszi előadás egy részlete, az összes fellépővel

A klasszikus cirkuszi számokból felépülő műsor varázslatos világában felléptek zsonglőrök, akrobaták, bűvészek, lovas akrobaták, egy megnyerő stílusú illuzionista, egy bájos indiai elefánt és a rejtélyes varázsló, aki buborékjaival lenyűgözte a közönséget. Gyermekektől a felnőttekig önfeledten szórakoztunk.

A műsorban felléptek:
Agustin Viglione – buborékszám, Argentína
Duo Supka – zsonglőrszám, Csehország
Kalashnikov Brothers – diabolo-szám, Oroszország
Las Bellas Chicas – kínai rúdszám, Kuba
Dzsigit szám – (lovas akrobaták) Fehéroroszország
Ilya Tufyaev – orosz rúdszám, Oroszország
Ilya Tufyaev – hand voltage, Oroszország
Maik Gärtner Family – elefántszám, Ausztria
Hametov Family – gurtni, Üzbegisztán
Rafal Walusz – bűvész, Lengyelország
Halasi Márk levegő- és hulahoppkarika-szám, Magyarország

Az Egyesületünk 300 vendégnek tette lehetővé, hogy látássérültként teljesen ingyenesen, az egész családdal együtt tekinthesse meg az előadást. A vendégeink, lévén mikulás napja, egy ajándékcsomagot is kaptak, melyben szendvics, édesség és egy innivaló tette élvezetesebbé a családok délutánját.

Ezúton is köszönetet mondunk az OTP Banknak és az Értéksziget Webáruháznak, akik a nagylelkű támogatásukkal elérhetővé tették a számunkra ezt a rendezvényt!

Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
Közösségi civilszervezők

Álláshirdetés

A képen egy nagyító látható, amivel egy ember keres valamit és egy munkák feliratot talál

Forrás: www.allas-munka.blog.hu

Nyirok- és gyógymasszőr felvételt hirdetünk.

Követelmény: OKJ-s gyógymasszőr- és nyirok masszőri végzettség.

Feladat: a VGYKE masszázs helyszínein nyirok és gyógymasszázs végzése.

Jelentkezés telefonon: Kis Erikánál 06 70 383 36 10

Rendkívüli lehetőség a tanulni vágyó látássérültek számára

Látássérültek számára térítésmentes, támogatott gyógymasszázs képzés indult, ami hiánypótló kezdeményezés, mert ilyen az utóbbi 14 évben nem volt elérhető a látássérültek számára.

Ebben a szakmában nagyon komoly elismerést vívtak ki a látássérültek, jelentősen segítve az emberi, anyagi megbecsülésüket, szolgálva ezzel a kezelésre szorulókat.

Ennek keretében a VGYKE elősegíti a konvergencia régiókban megvalósuló EFOP-1.1.1-15, valamint a Budapesten és Pest megyében működő VEKOP-7.1.3-15 „Megváltozott munkaképességű emberek támogatása” elnevezésű – Európai Uniós forrásokból és hazai társfinanszírozással létrejövő  – programok keretében indított gyógymasszőr képzés szakmai megvalósulását, és támogatja a látássérült résztvevők képzésen történő sikeres részvételét. A projekt alapvető célja, hogy hozzájáruljon a projektbe bevont megváltozott munkaképességű ügyfélkör támogatás nélküli, nyílt munkaerő-piaci integrációjához, továbbá kiemelten fontosnak tartja, hogy a látássérült személyek nagyon magas szakmai minőségben készüljenek fel erre a szakmára és versenyképes szakemberként kerüljenek ki a nyílt munkaerő piacra.

Az Egyesüet elnöke beszél a tanfolyam résztvevőihez

 

Az ünnepség Fodor Ágnes, VGYKE elnökasszonyának bevezetőjével kezdődött, amelyben üdvözölte a projektben résztvevő szervezeteket és a tanfolyam hallgatóit. Méltatta a projekt fontosságát és örömét fejezte ki és további támogatást ígért a tananyag akadálymentesítésével kapcsolatban, amely kiemelten fontos azoknál a tantárgyaknál, mint például az anatómia, ahol a szöveget illusztrációk egészítik ki. Tekintettel arra, hogy a résztvevők jelentős részének látássérülése egészen új állapot, így a lehetséges technikai eszközökhöz, programok használatához is felajánlotta az Egyesület segítségét. Elmondta, hogy a továbbiakban is különös figyelemmel kíséri az oktatás zavartalanságát, hogy a hallgatók minden szükséges támogatást megkapjanak a képzés sikeres befejezéséhez. Ehhez az Egyesület mentorokat biztosít.

A jelenlévőket köszöntötte Daczi Péter, az EFOP-1.1.1-15 projekt szakmai vezetője, Nádor Balázs, az EFEB Felnőttoktatási Központ Kft. ügyvezető igazgatója, Takács Istvánné, az EFEB Felnőttoktatási Központ Kft. szakmai vezetője, valamint Bujdosó Erika, a képzés operatív lebonyolításáért felelős munkatársa, akik garantálták, hogy az oktatás nagyon magas szakmai színvonalon fog folyni és az esetlegesen felmerülő nehézségeket megfelelő empátiával kezelik.

Megtérülni látszik a befektetett munka, amely Kis Erika VGYKE operatív vezetőjének irányításával történt. A megvalósulás mögött hihetetlen méretű szervezőmunka volt, amely még nyár elején kezdődött. A honlapra feltöltött jelentkezési lapok kitöltésével, az érettségi bizonyítványok bemutatásával és az orvosi papírokkal lehetett jelentkezni. A résztvevők előzetes szűrésen vettek részt, személyesen is meghallgattuk, interjúztattuk őket, átnéztük orvosi papírjaikat, megismerve ezzel egyéni történetüket és motivációjukat. Szívszorító volt látni, hogy akár betegségből adódóan, akár baleset következtében pillanatok alatt előfordulhat olyan nehéz szituáció, melynek következtében be kell tagozódni egy másik rendszerbe. Több résztvevőnek még a zsebében van az érvényes jogosítványa és közben a felolvasó programról kellett beszélnünk nekik, amelyről még soha nem hallottak. Nehéz pillanatok voltak ezek, de túljutottunk rajta és 18 hallgatóval elindulhatott a képzés, amely a hét minden napján komoly elfoglaltságot jelent.

Az esélyegyenlőség jegyében a vidékiek kollégiumi elhelyezést is igénybe vehettek a Vakok Állami Intézetében, ahova 10 fő jelentkezett.

Ez több szempontból is szerencsés, hiszen az oktatás után át tudják beszélni az előadáson elhangzottakat, a masszázsfogásokat gyakorolhatják egymáson, kijavíthatják egymást, okulva a másik hibájából.

Mindnyájan bízunk abban, hogy ez csak a kezdet. Reményeink szerint Fodor Ágnes elképzelése valóra válik és ezentúl gyakrabban adódik lehetőség állami támogatással a látássérültek számára ilyen speciális, magas színvonalú felnőttképzés elindítására.

„Közösséget építünk – Egy látássérült szervezet élete” – a könyv képernyőolvasóra készített változata is elérhető

A könyv pdf változata – borító nélkül innen érhető el. A könyv borítójáról és fülszövegeiről itt lehet olvasni. Ezek a változatok a honlapunk főoldalán a “Könyvünk” feliratú négyzetre kattintva eddig is elérhetőek voltak. Nagy örömmel tudatjuk, hogy innentől kezdve a képernyőolvasóra készült változat teljes egésze ide kattintva is elérhető. 

A képen a könyv borítója látható

Krimikomédia Újpesten

A képen a tagok láthatóak a szinházban

 A darab címe, „Leszek az özvegyed” amely egy vicces, humoros krimi. Az ismert színészek játéka, tartalmasabbá tette az estéjét mindenkinek. Várjuk a következő előadást.

a képen a tagok láthatók a szinházban

A darab rövid tartalma:

Ez a nem szokványos párbeszéd akkor zajlik a házas felek között, amikor kölcsönös mérgezési kísérlet után világossá vált a helyzet, miután igen rutinos özvegyekről van szó. Mind a ketten hat esetben örököltek igen nagy vagyont, párjaik halála után. Újra összeházasodnak és mindent meg tesznek, hogy egymást a halálba juttassák, az örökség miatt. A praktikák tárházát alkalmazzák, egymáson. A végkifejlet az lesz, hogy mindketten meghalnak. Az örökség pedig az asszony nevelt fiát illeti meg. Minden klubtagunknak tetszett az előadás és betekintést kaptunk az angol humor és a két hozományvadász életébe.

Kulman Tiborné Era és Széles Attiláné Panka

Karácsonyi vásár lesz a Hermina út 57-ben!

A képen a 2016-os vásár látható, sok-sok asztallal és vásárló vendéggel

Szeretettel meghívjuk a 2017. december 13-án (szerdán) 9 órától 16 óráig megrendezésre kerülő Lámpás Klubok karácsonyi vásárára.

A helyszín a megszokott: Budapest XIV. Hermina út 57.

A vásáron a Lámpás Klubok látássérült tagjai által készített ajándéktárgyakat lehet megvásárolni. Biztosan lehet jó minőségű és egyedi ajándékot találni, ezért érdemes eljönni hozzánk! A látogatóinkat forralt borral kínáljuk!

A kultúra mindenkié – szavazz te is!

Elindultam az Erste Bank “Higgy magadban!” pályázatán és azóta napról-napra tapasztalom, hogy mennyien hisznek bennem! Keresem a szavakat, de nem találom… Köszönöm Aninak és az alvó statisztának, Felhőnek ezt a fantasztikus videót! Még soha nem kaptam ennél csodálatosabb elismerését a munkámnak!

Az alábbi linken tudsz szavazni a pályázatomra:
http://www.erstehiggymagadban.hu/palyazat/a-kultura-mindenkie-887

Kis segítség, hogy könnyebben menjen:

1. Nyisd meg a linket.
2. Kattints a szavazógombra, regisztrálj egy e-mailcímmel vagy a Facebookoddal.
3. Ha e-maillel regisztráltál, kapsz egy visszaigazoló linket, arra kattints rá és a megjelenő felületen válaszd ki a keresőben a “kultúra” kulcsszót.
4. A pályázatomnál nyomj újra a szavazógombra és már ugrik is egyet a számláló!

Minden szavazat számít, már Felhő is mancsolt rá egyet! 🙂

Köszönöm, hogy segítettél! <3

Baráti üdvözlettel: S. Tóth Erika

Novemberi klubnap az Ügyfélszolgálattal és a Mikulással

Novemberi klubnapunkra is hívtunk vendégeket. Egyesületünk Ügyfélszolgálatos munkatársai, Szilágyi Erika és Leány Ferenc jött el hozzánk. Bemutatták az Ügyfélszolgálat tevékenységét és a különböző szolgáltatásokat. Tájékoztatást kaptunk a látássérülteket érintő aktuális pályázati lehetőségekről, szociális juttatásokról, kedvezményekről a látássérültek életvitelét megkönnyítő segédeszközökről, és tagdíj befizetést is helyben lehetett intézni.

Az ügyfélszolgálat munkatársai beszélnek a kispesti klubtagokhoz

November 22-én volt Szent Cecília emléknapja. Élettörténetét ismertetve klubtagjaink megtudhatták, miért ő az énekesek, hangszerkészítők, zenészek és orgonisták védőszentje.

Kvízjátékunkkal pedig letesztelhették, mennyire vannak képben híres íróink, költőink születési helyével kapcsolatban.

Aktuális témák következtek. Elmondtuk, hogy a VGYKE tagok részére december 4-től 31-ig kedvezményes masszázsbérlet váltható, melyet az összes helyszínen fel lehet használni.

December 13-án rendezzük a Karácsonyi Lámpásvásárt egyesületünknél, erre is meghívtuk tagjainkat.

Klubnapunk időpontja 2018-tól megváltozik. Ezután minden hónap 3. csütörtökjén tartjuk. A kezdés továbbra is 15 óra marad, és a helyszín is változatlan (Bp. XIX. Táncsics M. u. 7. 1. em. Családsegítő Központ).

Nagy meglepetés ért bennünket. Megérkezett a Mikulás. Úgy látszik jók voltunk, mert senki nem kapott virgácsot, csak finomságokkal teli csomagot.

Mikulás oszt ajándékokat a kispesti klubtagoknak

 

Ünnepi hangulatba kerültünk. Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún, és várjuk a legszebb ünnepet, a karácsonyt.

Van-e érzés, mely forróbban és sejtelmesebben megdobogtatja az emberi szívet, mint az ünnep és a várakozás izgalma?

(Márai Sándor)

Beszámoló: Bernát Zsuzsanna
Képek: Puchnyák István

Tájékoztatás a Péntek Lajos Alapítvány 2017. évi pályázatának eredményéről

Péntek Lajos

Péntek Lajos alapító
Forrás: www.dsy.hu

A kuratórium döntése alapján 34 pályázó részesült támogatásban.
A támogatottak névsorát alább olvashatják, akiknek ezúton is gratulálunk!

A Péntek Lajos Alapítvány az alábbi információkat teszi közzé:

Az alapítvány munkatársai felveszik a nyertesekkel a kapcsolatot.

A nyertesektől az alábbiakat kérjük:

Hívja Önt a Szempontklub

Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy december 7-én (csütörtökön)16:30 órai kezdettel a Hermina út 57 szám alatt található irodaház földszintjén jó esély kínálkozik arra, hogy újra találkozzunk.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk egy jó hangulatú délutánra, hogy felelevenítsük a korábbi klubjaink kellemes hangulatú emlékeit!

Vendég ezúttal most nem várható, így ha megfelelő, Én (és ti) fogunk együttesen gondoskodni a jó hangulatról. Kérem, ha részt szeretne venni a klubrendezvényen, azt mindenképp jelezze felém az alábbi telefonos elérhetőségemen: 06 30 483 82 03

Várom és köszönöm jelentkezését!

Puer Zoltán