Az MVGYOSZ 2018. október 15-én lesz 100 éves. Ennek tiszteletére szeretnénk maradandóvá tenni történetünket, emléket állítani neves, vak és gyengénlátó honfitársainknak. Mindezt a centenáriumra megnyíló múzeumban fogjuk az érdeklődőknek bemutatni.
Ha tudomása van olyan vak és gyengénlátó személyről, aki munkássága alapján méltó a megemlékezésre, illetve tudomása van olyan eszközről, amely a régmúltban segített egy vak és gyengénlátó embert tanulásában, munkájában vagy a mindennapi életében, kérem, írja meg nekünk!
Örömmel fogadjuk a tárgyi felajánlásokat is: korabeli fotókat, emlékiratokat, segédeszközöket, munkaeszközöket vagy bármi mást.
Postacímünk: MVGYOSZ (Múzeum) 1146 Budapest, Hermina út 47.; E-mail címünk:muzeum@mvgyosz.hu
A kép forrása: http://www.birminghammuseums.org.uk
VGYKE Archives - Oldal 258 a 379-ből - Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Múzeumi tárgyakat, emlékeket gyűjtünk
Az MVGYOSZ 2018. október 15-én lesz 100 éves. Ennek tiszteletére szeretnénk maradandóvá tenni történetünket, emléket állítani neves, vak és gyengénlátó honfitársainknak. Mindezt a centenáriumra megnyíló múzeumban fogjuk az érdeklődőknek bemutatni.
Ha tudomása van olyan vak és gyengénlátó személyről, aki munkássága alapján méltó a megemlékezésre, illetve tudomása van olyan eszközről, amely a régmúltban segített egy vak és gyengénlátó embert tanulásában, munkájában vagy a mindennapi életében, kérem, írja meg nekünk!
Örömmel fogadjuk a tárgyi felajánlásokat is: korabeli fotókat, emlékiratokat, segédeszközöket, munkaeszközöket vagy bármi mást.
Postacímünk: MVGYOSZ (Múzeum) 1146 Budapest, Hermina út 47.; E-mail címünk:muzeum@mvgyosz.hu
A kép forrása: http://www.birminghammuseums.org.uk
Audionarrációs kérdezz-felelek (2. rész)
Gál Krisztián és párja, Gál Mónika, újdonsült nézőim voltak a Mátyás király és a cinkotai kántor című zenés mesejáték akadálymentes premierjén. Mindketten vakok, látó kisfiúkkal látogattak el az előadásra. Igazán örültem a válaszaiknak!
1. Hogy érezted magad a kulisszabejáráson? (Elegendő volt a személyi segítés? Mindent meg tudtál vizsgálni közelebbről? Minden kérdésedre választ kaptál?)
Válasz: Nagyon érdekes volt a színpad bejárás, így képet kaptunk arról, hol helyezkednek el a különböző díszletek, hogy is néznek ki a jelmezek. Elegendő segítséget kaptunk a színházon belüli közlekedésben, mosdó, ruhatár, és büfé megtalálásában, majd ezt követően a színházterembe való bejutáshoz, és színpadbejáráshoz. Amit szerettünk volna, meg is tudtuk nézni, így előadás közben nem okozott gondot elképzelni az adott szituációkat.
2. Hallható, érthető és értelmezhető volt a narráció az előadás alatt?
Válasz: Teljesen jó minőségű volt a narráció vételi minősége a készülékkel. Végig érthető, és nagyon jól értelmezhető volt a narráció, főleg azoknak a kis tőmondatoknak örültem, mikor különböző látványos , de nem egyértelmű szituációkat segített értelmezni. Mint pl: Mikor a király súgta a kántornak, ha nem felel meg a három kérdésre, akkor a plébános mezítláb kell, hogy útnak induljon. Ezek a kis tőmondatok nagyon kellettek, ahhoz, hogy teljes egésszé álljon össze a fejemben a színdarab.
3. Elegendő volt a narráció mennyisége vagy többet igényeltél volna?
Válasz: Elegendő volt a narráció, legalább is az én véleményem szerint. Ha ennél több lett volna, akkor a színpadi történések szorultak volna a háttérbe. A rövid tőmondatok sokkal többet segítenek, mint a nagyon részletgazdag bővített mondatok, az előbb leírtak miatt. Persze ez tényleg az én egyéni véleményem.
4. Zavarta a narráció a színpadi szöveg érthetőségét?
Válasz: Nem, inkább segített megérteni sok elgondolkodtató szituációt.
5. Értelmezhető volt a mozgások leírása?
Válasz: Igen.
6. Be tudtad azonosítani a színészek hangját a karakterüknek megfelelően az előadás alatt?
Válasz: Egy-két párbeszéd után már nem okozott gondot, a szereplők beazonosítása.
7. Van bármilyen igényed, ötleted a narráció kapcsán, amit szívesen megosztanál velem?
üresen hagyva
Köszönöm a válaszadást!
A www.facebook.com/vgykeaudionarracio oldalon további véleményeket, narrációkat, programajánlókat és egyéb érdekességeket talál, látogasson el oda is, szeretettel várom!
Mindenkit sok szeretettel hívunk a következő klubnapunkra, melynek
helyszíne: XIX. Táncsics M. u. 7. 1. em. (Családsegítő Központ) időpontja: 2017. augusztus 31. (csütörtök) 15 óra
Az augusztusi klubnapunk a nyár jegyében telik. Utazó kvízünkkel bejárjuk a magyar kastélyokat, elidőzünk a Balatonnál, és a fáradtságra jól esik a masszázs, amiről Págány Noémi tart majd előadást, megismerteti velünk a VGYKE gyógymasszázs-szolgáltatásait.
Klubnapunkról Ruzsa Viktor tudósít a Civil Rádióban.
Bernát Zsuzsanna, Puchnyák István
közösségi civilszervezők
Füvészkerti barangolás
A XVIII. kerületi Lámpás Klub látogatást szervezett a Füvészkertbe, ehhez csatlakoztunk mi is klubtagjainkkal.
Két vezetővel indultunk a Füvészkerti sétára. A kert eredetileg Nagyszombaton volt és 1771-ben lett alapítva Winterl Jakab botanika és vegytan professzor által. Több ízben is elköltöztették a kertet, míg végül a Józsefvárosban megkapta a végleges helyét. Akkoriban persze nagyobb méreteket öltött a területe, de 1911 után a Klinikák bővítése miatt lecsökkent 3 hektárnyira.
A kertben található vadászkastélyt az 1720-as években építették fel barokk stílusban, amely manapság esküvők helyszínéül is szolgál. A kertben ma háromezer fa és cserje található, ezek között vannak olyanok is, amelyek több száz évesek: a legidősebb egy huszonöt méteres sajmeggy, amelyet valószínűleg még a Szeleczkyek ültettek.
Budapest botanikus kertje kiemelten fontos természetvédelmi feladatot lát el. Mintegy 85 hazai veszélyeztetett fajt gondoz, és a Föld növényvilágából 250 veszélyeztetett fajt mutat be. A kert Klinikák felöli sarkában a fenyőgyűjtemény kapott helyet. Duglászfenyők, japánciprus, borókák, lucok és jegenyefenyők zöldellnek télen is. Azonban a két nyitvatermő, a szecsuáni mamutfenyő és a páfrányfenyő (ginkgo biloba) lombja ősszel vörösesbarnára, illetve aranysárgára színeződve lehullik.
Kitört a vihar, ezzel véget ért a szabadtéri program. A pálmaházban találtunk menedéket, és a trópusi (banán, kávécserje, ananász, papaya, kókuszpálma, gyömbér), valamint szubtrópusi (szobafenyő, rózsamályva, citrusfélék) növényekkel ismerkedtünk, de megcsodálhattuk az orchideákat, broméliákat, és a többi egzotikus virágot.
Felidéztük Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című regényét, mert a botanikus kert pálmaháza nyújtott búvóhelyet Nemecsek Ernő és barátai számára is.
Köszönjük a szervezőknek és a vezetőknek ezt a kellemes délutánt!
Bernát Zsuzsanna és Puchnyák István
Közösségi civilszervezők
Kirándulás a Tündérhegyen
Korábban már többször szóba került, hogy kellene egy túrát szerveznünk a sokak által nem annyira ismert Tündérhegyre. Ez a túra augusztus 30-án fog megvalósulni, délelőtt.
A túrához a Normafától indulunk el, de akinek igénye van rá, az velünk jöhet fel a 212-es busszal. Ehhez 9,00-kor kell a találkozási helyre érni.
A kép forrása: https://utazom.com
A Normafától hegyi terepen, nem mindig kialakított, kitaposott ösvényen megyünk át a Tündérhegyre, megközelítőleg 2 órás sétával. Az útvonalon lefele és felfele is kell menni, vegyesen. Megfelelő ruházat és erőnlét szükséges, ahogyan a meleg miatt hűsítőt, az esetleges eső ellen pedig egyéni védőfelszerelést is ajánlunk. Eső esetén nagyon sáros szokott lenni akár 2-3 nap múlva is a talaj, ami ellen csak a megfelelő lábbeli véd, de igyekszünk majd a legszárazabb utakat megtalálni. A kirándulás útvonalán nincsen bolt vagy mosdó!
A Tündérhegytől főként lefele fogunk gyalogolni, majd a Libegőtől BKK járattal mehetünk haza. Megközelítőleg 13 órára érkezünk Zugligethez.
A túrára mindenképpen előzetesen kell jelentkezni vagy a 0670/984-1745-ös telefonszámon vagy a lampas.ujbuda@gmail.com email-címen.
Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők
A Vakok Iskolájának mennyei dísze (1. rész)
“Nincs semmi mentségünk, hogy bármit alkossunk, ami nem meglepően szép.” Az idézet William Morristól, a neves angol iparművésztől származik és híven tükrözi mindazt, amit egy ólomüveg-ablak megpillantásakor érzünk. Az aprólékos gonddal kidolgozott, szivárványos fényárban úszó, színes üveg-festmény valóban lélegzetelállító látvány, fenséges, mintha maga az isteni gondviselés áradna be az ablakrámákon keresztül. Sokszor megcsodáltam már a Nádor Terem óriási üvegtábláit, most megkísérlek visszaadni belőlük, annyit amennyit csak tudok.
Ez a monumentalitásában is egyedi szecessziós műalkotás, mely az ország legnagyobb ólomüveg ablaka, annyi apró részletből áll, hogy érdemes tábláról-táblára bemutatni, de kezdjük ezeknek szemet gyönyörködtető képeknek a formáival és elhelyezkedésével. A terem belmagassága kb hat méter, ehhez viszonyítva az ablak pedig nagyjából öt méter magas és négy méter széles. A környezete arannyal futtatott kazettás díszmennyezet, a kazetták egészen a fal felső harmadáig lefutnak, ezekbe ágyazódik az ablakráma felső harmada. Ennek a csodaszép keretnek a formája olyan, akár a templomi sekrestye nagy, vastag gyertyáié, fölül, kicsivel a plafon alatt hullámívesen lekerekített, majd ez a hullámív fokozatosan kiegyenesedik ahogy végigfut a falon lefelé egészen nagyjából egy méterrel a padlózat fölött egy téglalapot bezárva.
A kereten belül három nagyobb egységet találunk, két kisebb kicsúcsosodó gyertyaforma ívű üvegtábla-csoportot és fölül egy fordított esőcsepp-forma képcsoportot, mely tökéletesen beilleszkedik a gyertyák csúcsai közé, akár egy virág bibéje a szirmokkal körülölelt kehelybe. Ez a három nagyobb, művészien kidolgozott belső keretezéssel elválasztott egység több kisebb egységre tagolódik. A gyertyákat egyenként hét részlet alkotja, alul két téglalap alakú állókép, fölöttük két klasszikus, árkádos ablakforma, még följebb két pici kúp alakú kép, legfölül pedig egy rombusz-forma, mely a két kúp közé csúszik.
A felül lévő esőcsepp alakú képcsoport négy kisebb részre tagolható, a jellemző félkörívet egy legyezőforma és két tojásdad kép alkotja, a könnycsepp csúcsát pedig egy ugyanolyan rombusz, mint a másik két képcsoport, csúcsát, tehát ami az alul lévő képcsoportokban a gyertya lángját, az fölöl a fordított könnycsepp csúcsát alkotja. Az ablak teljes egészét a szimmetria határozza meg, ebben a tökéletesen egymás mellé csúszó három kicsi rombuszban, mely a három képcsoport összekötő eleme és egyben centruma ez az alkotói koncepció érhető tetten.
A teljes nagyablak formakoncepcióján kívül helyezkedik el még négy apró kör alakú ablak, mely a nagy ablak legfelső traktusát egészíti ki, de annak keretén kívül található. A gyertyaforma fönti mélyedésébe csúszik be kettő kör és amellett még kettő, ugyancsak a szimmetria elvét követve.
A négy kis körablak egy-egy mélyedésben található, melyet míves keret fog közre. Mindegyik ablakon ugyanaz a kép látható, melynek közepén egy klasszikus címerforma fehér területet figyelhetünk meg. A címer háromszögekkel díszített keretén kívül, fölül középen egy angyalportrét látunk, melyet két kék angyalszárny vesz körül, a címer alsó részén pedig virágmotívumok futnak, akár a dúsan burjánzó indák, kacsok. A kehelyforma kék virágok terebélyesre nyílnak, szirmaik egyenként is megszámolhatók és nem meglepő módon szimmetrikusan helyezkednek el, a nagyobb virágokon 4-4, a kisebbeken 3-3 található. A virágokat összekötő indák halovány-zöldes apró-levelűek, a szirmok tövében található csigavonalban felpöndörödő kacsok pedig, légiesen könnyű, pasztelles lila árnyalatukkal engedik át a beáramló szivárványosan tört, villódzó fényt.
S. Tóth Erika
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság félfogadása
ha
neme,
faji hovatartozása,
bőrszíne,
nemzetisége,
nemzetiséghez való tartozása,
fogyatékossága,
életkora,
egészségi állapota,
vallási- vagy világnézeti meggyőződése,
politikai vagy más véleménye,
anyanyelve,
családi állapota,
anyasága vagy apasága,
szexuális irányultsága,
nemi identitása,
vagyoni helyzete
vagy egyéb tulajdonsága miatt
hátrányos megkülönböztetés éri!
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság feladata a hátrányos megkülönböztetéssel okozott jogsértések kivizsgálása és megszüntetése.
Keresse fel Dr. Szatmári Éva Pest megyei egyenlőbánásmód-referens ügyfélfogadását:
telefon: 06 30/960-2657
email: eva.drszatmari@gmail.com
Pilisvörösvár Művészetek Háza
2085 Pilisvörösvár, Fő utca 127. tel: +36 30/228 0271 2017.08.22. kedd 11:30-15:30
Pest Megyei Kormányhivatal
1052 Budapest, Városház u. 7. (Tel: +36 1/485 6957) 2017.08.28. hétfő 11:30-15:30
Ceglédi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály
2700 Cegléd, Dózsa György utca 1. +36 53/314 710/106 2017.08.29. kedd 11:30-15:30
Egyenlő bánásmód – mindenkit megillet!
A kép forrása: http://www.egyenlobanasmod.hu
Újra nyitva a Láthatár Bolt és az Ügyfélszolgálat!
Tájékoztatjuk kedves Vásárlóinkat, hogy Láthatár Boltunk és az Ügyfélszolgálatunk augusztus 21-től a megszokott nyitva tartással vár mindenkit!
A Láthatár Boltban
hétfőtől csütörtökig 9 és 17 óra között,
pénteken pedig 9 és 15 óra között lehet vásárolni.
Az Ügyfélszolgálat
hétfőn, kedden és csütörtökön 8 és 16 óra között,
szerdán 8 és 18 óra között,
pénteken pedig 8 és 14 óra között várja az ügyfeleket.
A kép forrása: https://psychologytoday.com/
Zebegényben jártunk
Az év elején egy sorstársunk említette az Ügyfélszolgálaton, hogy saját maga gondoz és igazgat egy hajózástörténeti gyűjteményt. Akkoriban több klub is egyből lecsapott a lehetőségre, hogy a tagjaival meglátogathassa ezt a nem mindennapi gyűjteményt. Mi is így voltunk vele és ezt most augusztusban meg is valósítottuk.
Zebegénybe vonattal érkeztünk, majd a Malom-patakon átkelve érkeztünk meg egy házhoz, amely otthont ad ennek az érdekes múzeumnak. Megtudtuk, hogy ez Magyarország első magánkézben lévő hajózástörténeti múzeuma, mely 1984 óta működik. Akkor még csak szóban hallottuk, később meg is tapasztaltuk, hogy a gyűjtemény nagyon gazdag és sokféle interaktív bemutatóra is alkalmas lenne. Jelenleg a helyszűke okoz problémákat, de ha sikerülne a gyűjteményt nagyobb helyre költöztetni, akkor a látogatók sokkal több élményben részesülhetnének.
Megtudtuk, hogy a gyűjteményt Farkas Vince hajóskapitány hozta létre, részben a saját gyűjtéséből, jelentős részben pedig a saját kezével alkotta meg a faragványokat, modelleket. A gyűjteményt ma már a lánya, Farkas Judith gondozza és ő maga személyesen vezetett minket végig a helyszíneken.
Azt egyből megismerhettük, hogy a néhai alapító mennyire elszánt volt. Azért, hogy az egyes hajózási módok történeti fejlődését bemutathassa, több tucat apró makettet készített, mely a kezdeti megoldásoktól a jelenig demonstrálta a fejlődési fázisokat. A gyűjteménynek ez csak egy kicsike része, de annyira egyedinek számít, hogy a világ legtöbb hasonló tematikájú múzeumából ez teljesen hiányzik.
Egy másik teremben teljesen használható műszerekből tekinthettünk meg egy válogatást. Ezek között olyan eszközöket is, melyek napjaink digitális navigációjában sem nélkülözhetők, mert bármilyen elektronikai zavar mellett is minden hajózónak tudnia kell meghatároznia merre van. Az általunk látott eszközök némelyike eléggé tekintélyes múlttal rendelkezik, de nem egy ritkaság is megtekinthető, melyek más múzeumokból hiányoznak.
Rengeteg dokumentummal is rendelkezik a múzeum, köztük érdekes hajónaplókkal, valamint nagyon sok hajózási térképpel. Ezek közül is többet megismerhettünk, melyek a készítésük korának a gondolkodásáról is sokat elmondtak, izgalmas időutazást téve így lehetővé.
A múzeum után egy kicsit sétáltunk Zebegényben. A vasútállomás közelében egy hangulatos cukrászdát is találtunk, ahova beültünk fagyizni és közben megbeszélhettük a múzeumban szerzett élményeinket. Megállapítottuk, hogy önmagában a most megtekinthető gyűjtemény is nagyon érdekes és izgalmas és nekünk, laikusoknak is számos élményt kínál. Reméljük, hogy a múzeum hamarosan új, nagyobb otthont talál magának és akkor a mostani gondozójának a tervei valóra válhatnak!
Szeretnénk köszönetet mondani Farkas Judithnak, hogy lehetővé tette a látogatásunkat és lelkesedéssel, szeretettel kalauzolt végig minket édesapja gyűjteményében!
Jánosi Veronika és Molnárné Tóth Andrea
közösségi civilszervezők
A programjaink Erzsébetváros Önkormányzatának támogatásával valósulnak meg, melyért szeretnénk a köszönetünket kifejezni!
Városnéző klubnap
Amikor megszerveztük az augusztusi klubnapot, akkor számoltunk a forró időjárással és szándékosan egy hűvösben való sétában gondolkodtunk. E mellett pedig az volt a másik célunk, hogy a közvetlen környezetünket kissé jobban megismerjük. Így az ez évi “kihelyezett klubnapunk” témája a Gellérthegy és a Tabán volt, melyekről nem csupán beszéltünk, hanem meg is tapasztaltuk!
Az árnyékos túra első felében a Gellérhegy egy részét jártuk be. Nagyon örültünk, hogy a környékünket is elérő fakivágások elől ez a hegyoldal jelenleg még megmenekült. Ilyenkor, a forró nyári időben, hamar meg is éreztük mennyit számítanak a fák! Az alsóbb utcákon, ahol nem volt sok fa, kifejezetten forró volt az idő, ugyanakkor a hegyoldal fákkal szegélyezett utcáin kifejezetten kellemes volt a levegő.
Több érdekes épület mellett megnéztük az arborétumot is, mely ingyen látogatható, de csak kevesen tudnak a létezéséről. Az egyetemi oktatás céljából kialakított parkban nagyon sokféle növényt meg lehet ismerni, de nem sokat időztünk ott, mivel nekünk most csak egy állomás volt a sok közül.
Számos érdekes épület mellett elhaladva jutottunk a hegy oldalába, ahol érdekes történeteket hallgattunk meg az Ínség-szikláról. Maga a szikla igazából egy észak-déli tájolású kőhegy a Duna medrében, melynek a csúcsai 95 centiméteres vagy alacsonyabb vízállásnál válnak láthatóvá. Korábban egy sziget volt a helyén, melyet kaszálásra adtak bérbe. A természet pusztító munkája miatt mára a szigetből csak a vízfelszín alatti kőhegy maradt meg. A nevét onnan kapta, hogy amikor láthatóvá vált, akkor éppen aszályos időjárás volt – ami ínséghez vezethetett.
A Tabán egy régi idők óta lakott terület volt. Egészen 1936-ig egy szerb falusias résznek számított, vagyis szűkre hagyott hegyoldali utcácskák és sűrű beépítés volt megfigyelhető az egész környéken. A terület kifejezetten “rosszhírű”-ként volt emlegetve, a sok kocsma és az élénk éjszakai élete miatt. Amikor lebontották a nem túl elegánsnak számító városrészt, egy korszerűbbet álmodtak a helyére, emeletes házakkal és egy Buda déli és északi részét összekötő széles úttal. Ez azonban nem valósult meg, ezért az 1960-as években egy közparkot alakítottak ki a helyén.
Manapság is hatalmas méretű közparkként funkcionál és nemes egyszerűséggel Tabánként utalunk rá. A séta közben könnyű ráakadni egy emlékműre, mely azt tanúsítja az utókornak, hogy az 1960-as években Eszperantó park névre kívánták volna keresztelni a helyet.
A séta közben mindenki elmondta az egyes helyekhez kötődő élményeit, emlékeit. Megtudtuk, hogy szinte mindenki használta már randevúk helyszíneként legalább az egyik helyet és mindannyiunk kedvenc kirándulóhelyei közé tartozik legalább a két hely egyike. Ezek mellett érdekes történetet hallgattunk meg az Orvostörténeti Múzeumról és arról, hogy egyáltalán miért jöhetett létre egy orvostörténetnek nevezett tudományterület.
A kirándulásunk végére három megállapításra jutottunk. Az első, hogy szeretjük a sok fával bíró városrészeket. A második megállapításunk az volt, hogy a környékünk egy beszélő történelemkönyv, amennyiben képesek vagyunk jól megszólítani. A harmadik felismerésünk pedig az volt, hogy szeretünk közösen sétálni és közben az emlékeinkről beszélgetni. Reméljük egyre többen fognak hozzánk csatlakozni!
Lenkainé Vajda Viktória és Neumann Károly
közösségi civilszervezők
Az egészség ízét a betegség adja!
Mindenkit sok szeretettel várunk augusztusi klubnapunkra, melynek vendége Kiss János lesz, akit megkértünk arra, hogy okos tanácsokkal lásson el minket, hogy egészségesen is érezzük azt a bizonyos ízt, amit a közmondás emleget.
Az előadás után meg fogjuk beszélni a szeptemberi váci kirándulásunk részleteit és természetesen szép verssel is készülünk!
Bízunk benne, hogy új társunkat is megismerhetjük.
Helyszín: Kondor Béla Közösségi ház Kondor Béla sétány 8. Időpont: 2017 augusztus 30. 15 óra.
Kiss Julia 06 30 498 9094 Juhos Róbert 06 70 377 3235
“Merj változni!”
Rövid jeleneteket látunk, a főszereplő egy gyönyörű fiatal lány. Az őt játszó színésznő minden jelenetben más ruhát, frizurát és kiegészítőket visel, jelezvén az idő múlását és az egymástól eltérő élethelyzetek kontrasztját, ahol a központi probléma mégis mindig ugyanaz marad.
Először színpadon látjuk a lányt egy meghallgatáson, előtte a felvételi bizottság, ő pedig arcán bizonytalansággal lassan hátralépkedve visszavonul… Aztán egy kislány tűnik fel a tengerparton – vélhetőleg gyerekkori önmaga – aki mikor meglátja, hogy a víz a lábához közeledve kicsap a fövenyre, egyre hátrább húzódik, nehogy elérjék a hullámok. A következő pillanatképben egy galériateremben találkozunk a főhőssel – immáron felnőtt nőként – nem meri levetni köntösét, hogy az aktrajzot tanuló diákok megörökíthessék meztelen testét. A kamera ismét az arcára, majd a lábaira közelít, megint hátralép. A következő képben egy újabb élethelyzetben látjuk, éppen becsukja a főnöke irodájának ajtaját, az arcán látszik, igazságtalanul bántak vele, kihátrál… Ezután egy bárban tűnik fel, mosolyogva lép be, majd mikor meglátja szerelmét egy másik lánnyal flörtölni, arckifejezése elkomorul és ismét hátralép. A következő jelenetben egy sötét és baljós erdő szélén találja magát, ahol ugyancsak lépteket látunk, de ezúttal nem az övét, hanem egy farkasét, aminek előbb két mellső lábára közelít a kamera, majd a feje tűnik fel. Tátott szájjal, meredten vicsorog a lányra, aki egy pillanatig habozik, majd erőt vesz magán és nekiront az állatnak.
Ahogy egymással szembe futnak, jelenetváltás történik és az előző időrendet követve egy-egy snittel, vágással elválasztva megismétlődnek a helyszínek. A zene hangulatában és intenzitásában beálló változás is ezt a narratív fordulatot követi. Először a színpadot látjuk, ahol a lány ezúttal gyönyörű gyakorlatot mutat be, nekifutásból spárgázva a levegőben, majd a kislány önfeledten szalad be a tengerbe, a galériába pedig határozottan lép be a múzsa és egy mozdulattal dobja le könnyű ruháját. Az irodába ugyanezzel az eltökéltséggel érkezik a lány és ezúttal papírokat csap főnöke asztalára. A bárban végül, mit sem törődve a rivális jelenlétével, odarohan szerelméhez és szenvedélyesen megcsókolja. A videó záróképeiben megint az egymásnak rontó farkast és a főszereplőt látjuk, de ezúttal nincs vágás, mikor elérik egymást, a farkas keresztülfut a ellenfele testén és porrá válik. A kamera ismét a lány arcára közelít, aki győztes mosollyal néz vissza az állat levegőben tovaszálló maradványaira, majd továbbáll, miközben a képernyőn megjelenik a “Dare. Change”, azaz “Merj változni!” felirat.