Május 4-én ismét klubnapot tartottunk. Nagy izgalommal készültünk, mivel anyák napi meglepetéssel vártuk a tagjainkat.
Újra a társaságunkban üdvözölhettük az előadóművészeinket, Szabó Gábor zongoraművészt és Kulman Tibor költőt, aki saját verseit adta elő. Az asztalon Panka anyák napjára írt verse, és egy csoki volt a plusz meglepetés. A jó hangulatú beszélgetés közben, Panka felolvasta az egyik kis vidám írását. Nagy örömünkre, mindenki mosolyogva vált el egymástól.
Bencsikné Mayer Mónika aki a Cri Du Chat Baráti Társaságot vezeti, megkeresett bennünket, hogy ezentúl mi (látássérültek) is részesei lehessünk az akadálymentes színházi előadásaikban. Május 24.-én néztük meg az első, két felvonásos drámát már, narrált előadásban.
Nem csupán a látássérülteknek volt akadálymentes az előadás, hanem a siketek is a színpad oldalán jelölő segítségével élvezhették a nagyszerű színészek játékát. A színészek, fantasztikus játéka lenyűgöző volt. Minden hang a fülünkben a helyén, nem zavarva a színészek beszédét.
Május hónap utolsó napján felkerekedtünk és felkerestük Óbudán a Textil Múzeumot. Köszönet a múzeum vezetőinek, hogy az ingyenes belépés mellett, ingyenes profi tárlat vezetéssel is megajándékoztak bennünket. Sok mindent megtapinthattunk, kipróbálhattunk. Peti eljátszott a gondolattal, hogy kitanulja, a kékfestő és a nyomtató mesterséget is.
A kiállítás két szálon fut. Öt nagy egységre bontva mutatja be azt a folyamatot, amely során a néhány fős manufaktúraként induló kékfestőműhely – a család egymást követő generációinak modernizálása következtében – világhírű vállalattá fejlődött. Ezzel nem csupán Óbuda életére volt nagy hatással, hanem meghatározó szereplőjévé vált a korabeli magyar gazdaságnak. Majd választ kaphatunk arra, hogy miként létezett a szocialista gazdaságpolitika korszakában, illetve mi vezetett a megszűnéséhez.
A kiállítás arra is törekszik, hogy a gyár fejlődésének bemutatása közben – számos interaktív elem segítségével – érthetővé tegye a textilnyomás technológiáját.
Azon túlmenően, hogy sok érdekességet tudtunk meg, jól szórakoztunk, köszönhetően a nagyon kedves tárlatvezetőnknek.
Újpest lámpásai: Era és Panka
VGYKE Archives - Oldal 315 a 379-ből - Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
Újpestről jelentjük
Május 4-én ismét klubnapot tartottunk. Nagy izgalommal készültünk, mivel anyák napi meglepetéssel vártuk a tagjainkat.
Újra a társaságunkban üdvözölhettük az előadóművészeinket, Szabó Gábor zongoraművészt és Kulman Tibor költőt, aki saját verseit adta elő. Az asztalon Panka anyák napjára írt verse, és egy csoki volt a plusz meglepetés. A jó hangulatú beszélgetés közben, Panka felolvasta az egyik kis vidám írását. Nagy örömünkre, mindenki mosolyogva vált el egymástól.
Bencsikné Mayer Mónika aki a Cri Du Chat Baráti Társaságot vezeti, megkeresett bennünket, hogy ezentúl mi (látássérültek) is részesei lehessünk az akadálymentes színházi előadásaikban. Május 24.-én néztük meg az első, két felvonásos drámát már, narrált előadásban.
Nem csupán a látássérülteknek volt akadálymentes az előadás, hanem a siketek is a színpad oldalán jelölő segítségével élvezhették a nagyszerű színészek játékát. A színészek, fantasztikus játéka lenyűgöző volt. Minden hang a fülünkben a helyén, nem zavarva a színészek beszédét.
Május hónap utolsó napján felkerekedtünk és felkerestük Óbudán a Textil Múzeumot. Köszönet a múzeum vezetőinek, hogy az ingyenes belépés mellett, ingyenes profi tárlat vezetéssel is megajándékoztak bennünket. Sok mindent megtapinthattunk, kipróbálhattunk. Peti eljátszott a gondolattal, hogy kitanulja, a kékfestő és a nyomtató mesterséget is.
A kiállítás két szálon fut. Öt nagy egységre bontva mutatja be azt a folyamatot, amely során a néhány fős manufaktúraként induló kékfestőműhely – a család egymást követő generációinak modernizálása következtében – világhírű vállalattá fejlődött. Ezzel nem csupán Óbuda életére volt nagy hatással, hanem meghatározó szereplőjévé vált a korabeli magyar gazdaságnak. Majd választ kaphatunk arra, hogy miként létezett a szocialista gazdaságpolitika korszakában, illetve mi vezetett a megszűnéséhez.
A kiállítás arra is törekszik, hogy a gyár fejlődésének bemutatása közben – számos interaktív elem segítségével – érthetővé tegye a textilnyomás technológiáját.
Azon túlmenően, hogy sok érdekességet tudtunk meg, jól szórakoztunk, köszönhetően a nagyon kedves tárlatvezetőnknek.
Újpest lámpásai: Era és Panka
Térplasztikát helyeztek el látássérülteknek Kaposvár főterén
Páljános Ervin szentendrei képzőművész terepasztalhoz hasonló, Braille-írással ellátott műve olyan információkat közvetít, amelyek segítenek a látássérülteknek a Kossuth téren való tájékozódásban, a belváros elképzelésében, megismerésében. A tapintható szobor hétmillió forintba került, készítését az önkormányzat, helyi vállalkozások és magánszemélyek finanszírozták.
Szita Károly az eseményen azt mondta: a Kossuth tér korábban elnyerte az ország legszebb főtere címet, ideje volt azoknak is megmutatni, akik a világ szépségeit nem a szemeikkel, hanem a kezeikkel érzékelik. Az alkotás lenyomatává, hű krónikásává válik annak az épített örökségnek, amelyet elődeink munkája alapozott meg, s amelyet most nekünk áll módunkban gazdagítani – jegyezte meg.
Morapitiye Wimal arról szólt, hogy Magyarország több települését díszíti hasonló térplasztika, a Rotary Club úgy gondolta, a somogyi megyeszékhelyen is helye van egynek. Hozzátette: tudomása szerint jelenleg a kaposvári a legnagyobb ilyen jellegű magyarországi alkotás.
A kaposvári Kossuth tér a 19. század második felében, a 20. század első évtizedeiben nyerte el mai formáját. Épületei nagy része eklektikus stílusúak vagy a szecesszió jegyeit viselik magukon. A teret 2003-ban felújították, a rekonstrukció keretében azt díszburkolatokkal, díszes kandeláberekkel, padokkal, szökőkút-kompozícióval látták el és lezárták a járműforgalom elől. A főtéren olyan látnivalók találhatóak, mint a városháza, a Nagyboldogasszony Székesegyház, a Mária-oszlop, Nepomuki Szent János és Kossuth Lajos szobra és a volt Erzsébet szálló épülete.
A 2015 őszén szervezett kirándulásból kirándulásból kimaradt részekhez fogunk elzarándokolni június 29-én délután.
A kiránduláson a Kopaszi-gáton fogunk kirándulni, egészen a legdélibb részéig. A túra során számolni kell azzal, hogy a terep nem mindig kényelmes, időnként sok a bogár, valamint az időjárás szélsőségeitől sem védett a terület.
A túra kezdete 15 óra, várhatóan 18 óráig fog tartani.
Jelentkezni június 25-ig lehet, bármelyik elérhetőségünkön.
Szántó János, a Kárpátaljáról származó református lelkész, fafaragó népművész volt a kiállítás tárlatvezetője, akiről megtudhattuk, hogy autodidakta módon, előbb festészettel kezdett el foglalkozni és mintegy 10 évvel ezelőtt szeretett bele a fafaragásba.
Leginkább keményfából, főként tölgyfából és diófából dolgozik, amit valójában kihívásnak tart, hiszen a puhafát sokkal könnyebb lenne megmunkálni.
A kiállításon munkásságának négy főterülete szerepelt. Egykori vadászként a természet, mindenekelőtt az erdei vadállományt alkotta meg. A háziáldások, illetve a bibliai idézetek egyféle miniatűr néprajzi gyűjtésnek is tekinthetők, ahogyan a zömmel megrendelésre készülő különböző címerek is ilyenek. A látogatók a borosüveg-tartók némelyikét is megcsodálhatták.
A művész, aki egy baleset következtében könyöktől lefelé elvesztette bal kezét, és akinek a képei vallomások Istenhitéről, a természet és az élet szeretetéről, szeretné kifaragni Magyarország teljes vadállományát, későbbiekben pedig paraszti építészet emlékeit.
A különleges kiállítás és a hozzá kapcsolódó tárlatvezetés nagyon felemelő és érdekes élménynek bizonyult. Ezúton is szeretnénk megköszönni a részvételi lehetőséget!
Két hónapra lezárták a Szabadság hidat
Kép forrása: szelektalok.hu
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a változásra azért van szükség, mert a szakemberek megkezdik a Bartók Béla úti és a Fehérvári úti 35 peron felújítását, valamint átépül a villamospálya is a Szent Gellért tér és a Móricz Zsigmond körtér között.
A Szabadság hidat nemcsak a villamos-, hanem a közúti forgalom elől is teljesen lezárják, és forgalmi változásokra kell számítani a Szent Gellért téren, a Bartók Béla úton, a Móricz Zsigmond körtéren és a Fehérvári úton is.
Várhatóan a nyári tanítási szünet végéig nem jár a 47-es, a 48-as és a 49-es villamos, a 17-es csak a Móricz Zsigmond körtérig megy, a 19-es pedig a Rudas gyógyfürdőig a Bécsi út felől.
A dél-budai végállomásokig pótlóbuszok viszik az utasokat, ezek az Erzsébet hídon át haladnak.
A Fehérvári úton közlekedő buszjáratok és a pótlóbuszok is a Szerémi útra terelve közlekednek.
A BKK azt javasolja, hogy aki teheti, a sűrítve indított 4-es metróval utazzon. Dél-Buda felől a Fővám teret és a Kálvin teret a 4-es metróval lehet elérni, míg az Astoriára vagy a Deák Ferenc térre utazóknak pótlóbuszra érdemes szállniuk.
Forrás: MTI
Történeti biciklitúra 1840-től 1980-ig
A kép forrása: http://rbscyclery.com
Szeretettel invitálunk mindenkit egy különleges biciklitúrára!
A zuglói Adler Sport Club kerékpár gyűjtői hozzák el féltett kincseiket Kispestre és mutatják be a biciklik történetét.
A kiállítás helyszíne: Nagy Balogh János Kiállítóterem
Ideje: 2016. június 23. (csütörtök), 16 óra
Találkozó: A 42-es villamos Templom téri megállójában 15.45-kor.
Igényekhez igazodó szolgáltatási idővel üzemel májustól a Louis Braille Támogató szolgálat
“Nagyon fontos hogy az igényekre megfelelően tudjunk reagálni, ezért született meg ez a felhívás”
-hangsúlyozta Fodor Ágnes, a VGYKE elnöke.
Szolgáltatási formák:
Személyi segítés – ennek keretében lakáson belül olyan segítséget nyújtunk, amit a fogyatékossággal élő személy fogyatékossága miatt önállóan nem tud megoldani. (pl. iratrendezés, felolvasás, vásárlás, különböző életfenntartási szükségletekben való segítés, stb.).
Szállítás: segítünk eljutni a fogyatékossággal élő személynek a közszolgáltatásokhoz, iskolába, orvoshoz, a munkahelyre, segítjük részvételét a szabadidős programokon.
A személyi segítségnyújtás és a szállító szolgálat szerződéskötéssel, előzetes bejelentkezés alapján történik, ezért hívja koordinátorunkat telefonon.
A szolgáltatás igénybevételekor térítési díjat kell fizetni. Személyi segítés esetében: 300 Ft/óra Szállítás esetén: 150 Ft/km.
Igénybe vehetik:
azok a Budapest közigazgatási területén élő személyek, akik szociálisan rászorultak.
Szociálisan rászorultnak minősül az a súlyosan fogyatékos személy, aki külön jogszabály szerinti fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, illetve magasabb összegű családi pótlékban részesül.
Szükséges a fogyatékosság fennállásának orvosi dokumentációkkal való igazolása.
Figyelem!
A szolgáltatást igénybe vehetik azon budapesti lakcímmel rendelkező egészségkárosodott személyek is, akik a fent nevezett ellátásokkal és igazolásaikkal nem rendelkeznek, s ezáltal ők a szociálisan nem rászorult kategóriába sorolhatók, így hát elegendő a rokkantságot igazoló határozat, szakvélemény, vagy egy kórházi zárójelentés.
Ez esetben a térítési díjak a következők:
személyi segítés: 850 Ft/óra; szállítás: 400 Ft/km.
A VGYKE tagjainak kedvezményes ezen térítési díj is:
személyi segítés: 500 Ft/óra, szállítás: 200 Ft/km.
Szerződéskötés és előzetes egyeztetés ebben az esetben is szükséges
Csoportos szállítást is vállalunk Budapesti indulással az ország bármely pontjára, illetve a főváros területén (kirándulás, fellépés, egyéb szabadidős program), ebben az esetben is egy személlyel a csoportból szerződést kötünk annak függvényében hogy milyen orvosi papírokat tud bemutatni. 150 és 450 Ft/km közötti költséget kell megfizetni az indulási címtől az érkezési címig megtett kilométer alapján.
Folytatódik az érzékenyítés a kicsiknél, egészen addig, míg végig nem járjuk, az újpesti óvodákat. Ez szeptemberben fog folytatódni és majd december elejéig tart.
Nagy szeretettel, és kíváncsisággal indulunk reggelenként az óvodák felé. Nincs két egyforma délelőtt a gyerkőcök között, nincs két ugyanolyan csoport, vagy gyermeki reagálás a játékos érzékenyítés kapcsán. Nap, mint nap új élményekkel távozunk az 5-6 évesek világából, remélve, hogy hagytunk nyomot a kis lelkükben, és elméjükben a vakok életéből.
Természetesen, ezt ők még másként érzékelik, élik meg. A későbbiek folyamán azonban jó lenne ha az iskolai érzékenyítés élményével gazdagodva, valamint a kis életük során, tapasztalatokat szerezvén megértenék és elfogadnák egyenlő emberként (gyerek, majd felnőtt korban is egyaránt) a fogyatékkal élőket. Ez az, ami a célunk és ezért törekszünk a játék eszközeivel megmutatni, hogy mi is kellemes játszótársak és barátok lehetünk.
Szeretnénk köszönetet mondani elsősorban Újpest Önkormányzata vezetőinek, valamint az érzékenyítés felé szintén nagyon nyitott újpesti óvodák vezetőinek, hogy lehetőséget kaptunk játékosan bemutatva egy-egy pillanatot a vakságból.
Szeptemberben folytatjuk!
Széles Attiláné Panka, és Kulman Tiborné Era
„Az élet egy szép játék!”
Mesélj egy picit a látássérülésedről az olvasóknak!
Édesanyámnak volt egy barátja, aki kullancscsípés következtében agyhártyagyulladást kapott. Az orvosok annyit mondtak neki, hogy ha isteni csoda folytán életben marad, akkor vakon kell leélnie az életét. Anyukám annyit mondott „Uram, add nekem Őt vakon is, én leszek a szeme élete végéig!”. Sajnos ez a barátja meghalt. „Helyette” viszont jöttem én…
11 hónapos koromban szemfenék rákot diagnosztizáltak nálam. A csernobili katasztrófa után nagyon sok gyerek született rákosan, és sok volt az inkubátoros baba. Én is közéjük tartozom.
Amikor tudatosodott édesanyámban, hogy megvakultam, nem tudott mit kezdeni a helyzettel, és mint a legtöbb embernek, neki is időbe telt, míg végül meg tudott békélni vele.
Orvosokhoz jártatok?
Sajnos az akkori orvostudomány nem sok reménnyel kecsegtetett minket, orvostól orvosig jártunk. Az egyik professzor anyám karjaiba lökve a következőt mondta: „Csináljon helyette másikat, ez úgy is meg fog halni”. Mi ketten tudtuk, hogy ez nem igaz. Marosvásárhelyen Fodor László professzor úr megműtötte a szememet, mondván: az életemet meg tudja menteni, de a látásomat nem. 17 évig úgy éltünk, hogy küzdöttünk a rákkal, s a halállal. 17 éves koromban elmentünk egy szemészeti klinikára, ahol megállapították, hogy a rákos sejtek elhaltak, így akár 80 évet is élhetek. Ez számomra nagyon jó hír!
Miket szerettél csinálni gyerekként?
Furcsa a sors fintora. Ha az ember elveszít valamit, s ennek folytán hiányossággal találja szemben magát, akkor e hiányosságot az élet többi területén valamivel kompenzálnia kell. A kérdés az, hogy mivel? Ahogy én emlékszem, már gyerekkoromban is rengeteg verset megtanultam, sokat énekeltem édesanyámmal, s verseltem, bárhova is mentünk. Volt egy kicsi szintetizátorom, amin szintén sokat szerettem gyakorolni.
Hogy teltek a diákévek?
A 80’-as-90’-es években még nem létezett az integráció, édesanyám volt az egyike azon embereknek, akik elindították ezt a fajta kezdeményezést. Az óvodai éveket Pesten a Vakok Óvodájában kezdtem el, de a kis csoportot látó gyerekek között végeztem el.
Három helyen is megfordultam az általános iskolás évek alatt: először Pesten a Vakok Általános Iskolájában, majd Gödöllőn az Erkel Ferenc Zeneművészeti Általános Iskolában, végül pedig a Vakok Általános Iskolájában – elterjedt nevén- a Vakodában.
Gimnáziumi tanulmányaimat Halásztelken a Bocskai István Református Gimnáziumban végeztem, mely intézményt Kapa Egyetemnek becéztek, mivel régen kertészeti szakközépiskola volt, s e szakmák a mai napig tanulhatóak az intézményben.
Érettségi után merre vitt tovább az utad?
A Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképzőkarán végeztem, hittanoktató szakon, majd következett egy képzés, mely által a jelenlegi munkahelyemen dolgozhatok. Ehhez egy ceglédi látássérült egyesület műsorában való zenés fellépés adott egyfajta löketet. Korábban nem szerettem látássérültek közé járni a Vakodában tapasztalt negatív hatásoknak köszönhetően, most mégis a VGYKE egyik közösségi civil szervezője vagyok, és nagyon szeretem a munkám. A munkatársaimmal bármit megbeszélhetek, és mindig számíthatok rájuk.
Az andoki és az indián zene szerelmese vagy. Honnan jött ez?
A szülészorvosom kecsua indián, a Vakok Óvodájában az óvó nénim pedig perui származású volt, és ezek a találkozások nagy hatással voltak rám. Már a 90’-es években hallhattunk andoki utcazenészeket a pesti aluljárókban. Így hódított teret ez a muzsika a magyar és az európai közönség között, amit népnevén indián zenének hívnak.
Kezdetben én is sok indián könyvet olvastam, és 16 éves koromban csúcsosodott ki nálam ez a fajta zenei érdeklődés. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem voltak próbálkozásaim más műfajok területén. Általános iskolás koromban furulyázni majd zongorázni tanultam, viszont idővel rá kellett jönnöm, hogy semmi affinitásom nincs a zongorához, így jött az orgona és a kóruséneklés. Kétszer végeztem el egy kántorképző szakot, mégis éreztem, hogy valahogy nem az igazi. Gimnazista koromban tanultam meg gitározni a dél-amerikai zene miatt. A gimnáziumi évek alatt sokszor vállaltam zenei szolgálatot istentiszteleteken, kollégiumi összejöveteleken, jótékonysági esteken, stb.
Van még egy szenvedélyed a zenélésen kívül. Mi az?
Gyerekkorom óta gyűjtöm az andoki utcazenészek zenés albumait. S bár tudom, hogy legtöbbjük ugyanazt a zenét játssza, nem számít. Amióta bejött az életembe az internet, no meg a Facebook, azóta csak még jobban felerősödött bennem ez a szenvedély. Ha találok egy jó zenés albumot, szinte megszállottá válok, és buzgón töltögetem le, alig lehet a gép elől kirobbantani (nevet).
Az indián és andoki zene nem épp a legismertebb műfaj. Miért pont ők állnak ilyen közel a szívedhez?
Fogós kérdés. Mindannyiunk más-más zenei műfajban tud kiteljesedni. Az a meglátásom, hogy a többségi társadalom beskatulyázza a vak zenészeket, általánosítanak. Hadd meséljem el egy élményemet. Egyik este, amikor hazafele mentem, egy lány elkísért a HÉV-ig.
A következő kérdést tette fel nekem: „Te szereted a komoly zenét?”„Nem” – mondtam neki, mire ezt felelte: „Pedig a vakok szeretik”.
A saját példámon szeretném megmutatni, hogy a látássérültek között sincs két egyforma ember. Ahogy az épek, úgy mi is különféle műfajokban mozgunk otthonosan.
Talán azért is választottam az andoki és más indián zenéket, mert azt jeleníti meg, amire mindig is vágyunk: a szabadságot és az egyenlőséget. Az utcazenész andokiakra szívemből felnézek, hogy önmaguk mernek lenni minden helyzetben.
Merre láthat és hallhat téged a nagyközönség?
A VGYKE eseményein kívül fellépek még latin-amerikai rendezvényeken, iskolai, művészeti rendezvényeken, de bárhova szívesen megyek, ahova hívnak.
Mit szeretnél üzenni a zenén keresztül?
Az üzenem a sérült és az ép embereknek egyaránt, hogy az élet egy szép játék, még akkor is, ha olykor tele van labirintusokkal, amikből ki kell találnunk.
Ivanova Daniela
Akadálymentes(en a) kulisszák mögött
Fotó forrása: Holdvilág Kamaraszínház
A havi klub keretében Koltai Judit, a Holdvilág Kamaraszínház művésze és rendezője kalauzol minket végig a színházi kulisszákon: végigjárjuk a hangosító-, világosító- és narrátori fülkét, valamint a kellék- és jelmeztárat, végezetül a színpadra is felmegyünk. Ezt követően Judit a szeptemberben induló új évad akadálymentesítési terveibe is beavat minket.
Ehhez kapcsolódóan kolléganőnk, Susovich Erika mesél a közös munkájukról és az első tapasztalatairól, élményeiről audionarrátorként.
A helyszín ezúttal rendhagyó módon nem a zuglói klubhelyiségek egyike lesz, hanem az Angyalföldi József Attila Művelődési Központ, ahol Judit mellett a technikai berendezésekért felelős kolléga is a segítségünkre lesz, úgyhogy mindent első kézből ismerhetünk majd meg.
Időpont: 2016.06.21. kedd, 15:00-17:00
Helyszín: Angyalföldi József Attila Művelődési Központ
(1131 Bp., József Attila tér 4.)
Jelentkezéseiteket a programra 2016.06.20-án hétfőn délig várjuk a lampas.bp13@gmail.com, vagy a lampas.zuglo@gmail.com e-mailcímek valamelyikén, esetleg telefonon a +3670/ 984-5071-es számon!
Mindenkit szeretettel várunk!
Figyelem! Ismét lesz lehetőség gyógycipőt készíttetni!
Ortopéd orvossal együtt előre egyeztetett időpontban lábvizsgálatot tartunk.
A gyógyszerkeretet nem érinti. Amennyiben nem rendelkeznek Közgyógy igazolvánnyal, a cipők ára kb. 20.000 Ft, elkészítési idő két hónap. A modellek megtekinthetők a www.betet-kft.hu oldalon.
Minimum 10 fő jelentkezését várjuk, akik szeretnének élni a lehetőséggel.
Jelentkezni lehet személyesen a Láthatár boltban, cím:
1146 Budapest, Hermina út 57.
Tel. 1: (1) 384 55 41,
Tel. 2: 06 70 383 36 11
Nyitva tartás: kedd, szerda, csütörtök, péntek 09.00-17.00 óra között.
Jelentkezzen minél előbb, hogy ne maradjon le!
Kerékpáros tandemtúra a sport, művészet, összetartás jegyében
kép forrása: blogs.lse.ac.uk
Kedves Barátaink, Leendő Túratársaink!
Sok szeretettel várjuk látássérült barátaink, illetve segítőink jelentkezését túránkra, ahol nem létezik lehetetlen! Az idén is, 6 nap 5 éjszaka vár ránk, a tavalyi áron!
Időpont: 2016. augusztus 16- 21.
Programok:
Bringázás
Strandolás
Kultúra
Színpadi fellépés
Borkóstolók
Hagyományőrző találkozások, tábori hangulat
Jókedv? Mosoly? Kitartás? Akkor tandemtúra velünk!
Élménykommandónk az idei évben is arra készül már hónapok óta, hogy egy felejthetetlen sport-, kulturális és gasztronómiai élményben részesítse túránk résztvevőit. Természetesen most is lehet résztávokra is becsatlakozni az eseményhez.
Részvételi díj látássérült résztvevőknek a túra teljes időtartamára 12.000 Ft/fő, amely tartalmazza az 5 napi étkezést (reggeli, vacsora), valamint a szállás költségeit. Lehetőség van akár 1-2 napra is csatlakozni hozzánk, így a részvételi díj 2.400 Ft/nap/fő. Az ár tartalmazza egy napra a szállásköltséget, reggelit, vacsorát.
Részvételi díj segítőknek, kísérőknek a túra teljes időtartamára 17.000 Ft/fő, amely tartalmazza az 5 napi szállás költségét, valamint az étkezéseket (reggeli, vacsora). Lehetőség van akár 1-2 napra is csatlakozni hozzánk, így a részvételi díj 3.500 Ft/nap/fő Az ár tartalmazza egy napra a szállásköltséget, reggelit, vacsorát.
A kerékpártúrával kapcsolatos bővebb információ és jelentkezés, az alábbi elérhetőségeken: