Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete

Forradalmak – novellaíró pályázat

2014. december 14.

Pályázati feltételek:

– Pályázhat minden olyan magyar anyanyelvű (bármely országban élő) szerző, aki már elmúlt tizenöt éves, és legfeljebb egy önálló (nyomtatásban is megjelent) kötettel rendelkezik.

– A pályaműveknek vagy az 1703-1711-es, vagy az 1848-1849-as évek alatt, vagy 1956-ban kell játszódniuk, és mindenképpen kapcsolódniuk kell a magyar történelem fent említett eseményeihez. Olyan pályaművet is elfogadunk, mely megfelelő művészi eszközökkel akár egyszerre mesél mindhárom forradalomról.

– A pályaművek minimális terjedelme 10.000, maximális terjedelme 30.000 leütés lehet (szóközökkel).

– A pályaműveket .doc formátumban (Microsoft Windows 1997-2003) kérjük benyújtani. A szöveg ne tartalmazzon semmilyen formázást, sem behúzásokat (tabulátorokat), sem pedig képfájlokat. Ajánlott beállítások: 12-es Times New Roman, 1-es sorköz.

– Kizárólag polgári névvel vagy magyar csengésű művésznévvel lehet pályázni.

– A pályaműveket e-mailben várjuk a historium.kiado@gmail.com címre, kizárólag csatolt állományként. A tárgy mezőbe kérjük beírni a következőt: „Forradalmak – pályamű”.

– Egy pályázó csak egy művel jelentkezhet, mely még nem jelent meg nyomtatásban, és melyet szerzője nem nyújtott be másik pályázatra!

– Postai úton beküldött kéziratokat nem fogadunk el érvényes pályamunkának, ilyen anyagot nem őrzünk meg, és nem küldünk vissza!


Beküldési határidő: 2015. március 2. (éjfél)
Eredményhirdetés:
2015. március 31.


Díjazás:

A legjobb írások megjelennek a Forradalmak c. antológiában, melyből minden nyertes szerző 10 tiszteletpéldányt kap. A kötet nyomtatásban, országos terjesztéssel lát napvilágot, és a Fiatal magyar prózaírók sorozat részét képezi majd, mely nagyszerű kiugrási lehetőséget biztosíthat a kezdő és haladó tehetségeknek. A sorozat eddig megjelent kötetei: Sár, vér, levendula (2012), A holló évszázada (2013), 100 magyar baka (2014), Fegyvert s vitézt éneklek (2014).

Forrás: http://www.historiumkiado.eu