Önállóság a mindennapokban – Braille feliratú gyógyszeres dobozok
Egyesületünk 2008 óta végzi a Braille írás tervezését, előzetes és utólagos ellenőrzését, auditálását a gyógyszeres dobozokon és állít ki a pontírás megfelelőségéről az OGYI által elfogadott szakvéleményt. Közel 20 gyógyszercéggel állunk kapcsolatban, az elmúlt 8 évben 648 db. szakvéleményt adtunk ki, így bátran állíthatjuk, hogy nagy tapasztalattal végezzük munkánkat magas szakmai minőségben.
Mióta működik a VGYKE ezen szolgáltatása és miért tartod nélkülözhetetlennek?
2008-tól, tehát közel 10 éve működő szolgáltatása ez egyesületünknek. Nagyon fontos érdekképviseleti munkánknak tekintem, ugyanis hatalmas eredmény, hogy ez egyáltalán létezik. Egy Uniós alapelv volt a kiindulópontja, melyet követően módosították a magyar jogszabályokat és hoztak egy kormányrendeletet, amely kötelezi a gyógyszerforgalmazókat arra, hogy Braille-ben is ráírják a dobozokra a gyógyszerek neveit.
Miért tartod ezt különösen hasznosnak?
Ez azért nagyon jó, mert egy látássérült személy így egyáltalán nincs kiszolgáltatva senkinek. Saját maga tudja a házi patikáját rendezni és megkeresni azt a gyógyszert, amire épp szüksége van, mindezt anélkül, hogy bárkitől is segítséget kérne.
Milyen szempontok alapján állítjátok ki az orvosi szakvéleményt?
Elengedhetetlen, hogy a felirat olvasható legyen és a magyar Braille-írás szabályainak maximálisan megfeleljen. Sajnos mi is tapasztaljuk, hogy vannak forgalomban olyan gyógyszeres dobozok, amelyek Braille felirata nehezen, vagy egyáltalán nem olvasható. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy egy látássérült szervezet az ügy mellé álljon, ellenőrzést végezzen és a lehető legszigorúbban járjon el.
Mely esetekben nem adható ki szakvélemény?
Abban az esetben, ha valami pontatlan, vagy nem olvasható, akkor a hibák kijavíttatása nélkül nem adhatunk ki szakvéleményt. Szállításkor, tároláskor is sérülhet a termék, s ez által lelapulhatnak a pontok. Kulcsfontosságú, hogy egy szigorú ellenőrzésnek vessük alá a dobozokat és a Braille-írás megfelelőségéről csak ezt követően állítsunk ki szakvéleményt.
Megrendelésre telefonon (+36-1/384-5541, Adminisztráció menüpont) vagy E-mailben (adminisztracio@vgyke.com) van lehetőség.
A szolgáltatás díja új készítmény esetében bruttó 30.000 Ft., korábban már szakvéleménnyel ellátott készítmény újraengedélyeztetése esetében bruttó 10.000 Ft.
Egyesületünk minden esetben szolgáltatásáért számlát állít ki, melyet a szakvélemény mellé csatolunk.
További részletes információk a teljes szolgáltatásról az alábbi linken olvashatóak: http://www.vgyke.com/intezmenyeknek-nyujtott-szolgaltatasok/a-gyogyszeres-dobozok-braille-feliratarol-valo-szakvelemeny-kiadasa/
Kérjük, forduljanak hozzánk bizalommal, várjuk megkeresésüket!
Ivanova Daniela