Két különleges program Erzsébetvárosban
Tagjainktól nagyon sok pozitív visszajelzé s érkezett a múlt havi programunk és a kihelyezett klubunk helyszínéről. Tetszett nekik a teaház hangulata, az a miliő, amelyben ezen a helyen időt lehet eltölteni, ezért úgy döntöttünk megismételjük a teadélutánt és a teákról beszélgetünk majd a teaházban.
Megérkezésünkkor ismételten nagyon figyelmes volt a személyzet, most egy nagyobb termet, vagyis ahogyan ott nevezik “barlangot” kaptunk lakhelyünkül. Miután elhelyezkedtünk és mindenki választott magának teát, elindítottuk utazásunk a teák világába.
Megtudhattuk, hogy most már nem csak érzésben hanem tényszerűen is, hogy a tea nagyon sokféleképp hat ránk. Van amelyik megnyugtat, másik felpörget. Megtudhattuk, hogy a tea őshazája Kína, még Krisztus előtt fedezték fel és először még csak a gazdagabb néprétegek fogyasztották, majd később eljutott a szegényebbekhez is. Eleinte keserűen fogyasztották, az édesítés pedig csak egy későbbi jelenség.
Megbeszéltük a jelenlévők közül kinek milyen teázási szokásai vannak. Érdekes volt az a megfigyelés a sokféle tea kóstolgatása közben, hogy a különféle teákra másként hat a cukor. A banánost kifejezetten ízletesebbé teszi, míg a vegyes gyümölcsösnek azonban elveszi az ízét.
Pár napra rá egy audionarrált színházi előadáson is jártunk. A délutáni előadásra lelkesen gyülekezett népes kis csapatunk a színház aulájában. Ezúttal a Van aki forrón szereti című színdarabot néztük meg. A színdarab két férfiról szólt, akik álláskeresés közben véletlenül megláttak egy maffiózó csoportot és nem szerették volna ha őket is velük azonosítják, ezért inkább beálltak szaxofonosnak és nagybőgősnek egy női zenekarba.
Nagyon sok vicces jelenet volt, kifejezetten hasznos volt a narráció, ugyanis az, hogy nőnek öltöztek a férfiak, sok vicces szituációt hozott magával, amit egyébként nem tudhattunk volna meg. Ezt külön is köszönjük a színháznak, hogy ezzel számunkra is megadták az önfeledt szórakozás lehetőségét!
Jánosi Veronika, Tóth Andrea
közösségi civilszervezők
Köszönjük Erzsébetváros Önkormányzatának a támogatást, mely lehetővé tette ezen két program megvalósítását!